بدون شوق و اشتیاق، خالی از قواعد جوانمردانه
15537
کرونا به ما آموخت...
11 خرداد 1399
87
ایرانی
چه بسیار تست‌هایی که مثبت درآمدند، اما بعد از تحقیق و سختگیری، ناگهان منفی شدند. چه بسیار باشگاه‌هایی که پشت «جان» آدم‌ها سنگر گرفتند، اما همه قصد و غرض‌شان فرار از ناکامی یا کاستن از حجم هزینه‌ها بود

روزنامه گل- بهروز رسایلی

دبه درآوردن‌های کرونایی پایان ندارد. فلان مدیر لیگ برتری که ادعای کاربلدی‌اش گوش فلک را کر کرده، برای لغو لیگ به نتایج یک برنامه تلویزیونی مجهول استناد می‌کند: «54 درصد شرکت‌کنندگان گفتند بهتر است مسابقات برگزار نشود.» جناب جواد نکونام که مثلا چهره علمی و مدرن این فوتبال است، پس از ابراز موافقت با تعلیق فوتبال ایران اعلام می‌کند: «اگر پاتوسی نیاید با استقلال بازی نمی‌کنیم.» خب این چه فرقی داشت با کار امیر قلعه‌نویی که بدون استنلی کی‌روش جلوی پرسپولیس حاضر نشد و آن همه دردسر آفرید؟ اصلا چرا شیخ دیاباته باید به ایران برسد و پاتوسی نه؟ آن یکی مالک لیگ برتری مدعی است باشگاهش پولی برای انجام تست کرونا ندارد و مخارج این آزمایش را باید فدراسیون تقبل کند؛ تقاضایی بی‌نظیر، احتمالا در سطح کره زمین! خلاصه بهانه پشت بهانه؛ طوری که آدم واقعا شک می‌کند شغل اینها «فوتبال» است و دل‌شان می‌خواهد سر کار برگردند.

گرچه از قبل هم می‌دانستیم، اما کرونا به ما آموخت فوتبال ایران یک صنعت ورشکسته زمینگیر است که نیمچه تحرک آن هم با نیروهای عاریه‌ای اتفاق می‌افتد. کافی است کوچکترین بهانه به دست بیاید، تا جماعت صحنه‌گردان این فوتبال طالب تعطیلی و خانه‌نشینی شوند. کرونا به ما آموخت در فوتبال ما قواعد رقابت جوانمردانه مطلقا محلی از اعراب ندارد؛ چه بسیار تست‌هایی که مثبت درآمدند، اما بعد از تحقیق و سختگیری، ناگهان منفی شدند. چه بسیار باشگاه‌هایی که پشت «جان» آدم‌ها سنگر گرفتند، اما همه قصد و غرض‌شان فرار از ناکامی یا کاستن از حجم هزینه‌ها بود. کرونا به ما آموخت فوتبال برای خیلی از فوتبالی‌های ایران یک عشق آتشین نیست، بلکه فقط دکانی برای کسب شهرت و گذران لاکچری زندگی است. اگر نه اینها حاضرند پول‌شان را بگیرند و سال تا سال هم دست و پای‌شان به توپ نخورد.

در هر صورت امیدواریم نهایتا زور طایفه بهانه‌گیران به مسوولان برگزاری مسابقات نچربد و بازی‌ها از سر گرفته شود؛ چرا که اگر بسیاری از آدم‌های فوتبال چنین شور و شوقی ندارند، در عوض آن بیرون هنوز خیلی‌ها به عشق همین رقابت، همین کل‌کل و هواداری از تیم محبوب‌شان نفس می‌کشند. بگذارید لااقل آنها به مراد دل‌شان برسند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها