15515
معما در پرسپولیس؛ شماره یک پساکرونا کیست؟
10 خرداد 1399
90
ایرانی
تعطیلی غیرمنتظره و طولانی‌مدت لیگ برتر بر اثر شیوع کرونا، چنان فضایی بر فوتبال ایران حاکم کرده که تقریبا همه جزییات مربوط به پیش از این واقعه، فراموش شده است.

روزنامه گل -حالا اگر لیگ دوباره از سر گرفته شود، هواداران هم کم‌کم یادشان خواهد آمد تیم‌های محبوب آنها سه ماه پیش با چه مسایلی دست به گریبان بودند. یکی از این داستان‌های جالب، مربوط به دروازه‌بان اصلی پرسپولیس است؛ جایی که یحیی گل‌محمدی در دو هفته پایانی برگزاری مسابقات، خیلی ساکت و بی‌سروصدا علیرضا بیرانوند را نیمکت‌نشین کرد و بوژیدار رادوشوویچ را در ترکیب اصلی به میدان فرستاد. یکی از این دو بازی دیدار معروف با سپاهان در اصفهان بود که نهایتا برگزار نشد، اما اسم رادو در ترکیب ابتدایی قرار داشت. بازی دوم هم به نبرد با شهرخودرو مربوط می‌شد؛ جایی که رادو مجددا فیکس شد و اگرچه بالاخره اولین گل فصلش را دریافت کرد، اما باز چند واکنش خوب داشت و توجه و تحسین کارشناسان را متوجه خود کرد.


حالا سوال اینجاست که بعد از یک وقفه طولانی، در بازی دوم تیر برابر پیکان (البته اگر برگزار شود) یحیی گل‌محمدی کدام یک از دروازه‌بان‌هایش را در ترکیب اصلی به میدان خواهد فرستاد؛ علیرضا بیرانوند را که آخرین روزهای حضورش در پرسپولیس را پشت سر می‌گذارد یا بوژیدار رادوشوویچ را که قبل از کرونا فیکس بود و خوب هم کار کرد؟ تردیدی نیست که بیرانوند از نیمکت‌نشینی ناراحت می‌شود و حتی ممکن است مثل گذشته به این موضوع واکنش نشان بدهد، اما سرمربی باید مصالح تیم را در نظر بگیرد و به همین دلیل به نظر می‌رسد شانس رادو برای فیکس شدن بیشتر باشد. دروازه‌بان کروات پرسپولیس در این مدت موهای سرش را تراشید و در قرنطینه هم به تمرینات انفرادی ادامه داد. او که به تازگی قراردادش را با پرسپولیس تمدید کرده، کوه انگیزه است؛ مخصوصا که می‌داند به احتمال فراوان فصل آینده دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس خواهد بود. بنابراین منطق حکم می‌کند یحیی بدون توجه به ناراحتی احتمالی بیرانوند، بار دیگر رادوشوویچ را فیکس کند. به هر حال برای روشن شدن جواب این سوال باید تا روز دوم تیر منتظر بمانیم.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها