در روزهای خاکستری کرونا،سرخ‌ها آماده هستند
15514
خط و نشان پرسپولیس برای کسب قهرمانی چهارم!
10 خرداد 1399
103
ایرانی
روز پنجشنبه قرار بود پرسپولیس یک بازی دوستانه با تیم نیروی زمینی که هدایت آن را امید روانخواه برعهده دارد برگزار کند. مسابقه‌ای که به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها برگزار نشد و بعد از آن هم فدراسیون پزشکی ورزشی هرگونه بازی دوستانه را برای تیم‌ها منع کرد.

روزنامه گل -گویا تیم نیروی زمینی تنها برای تست کرونا آزمایش خون داده بود و با توجه به نداشتن آزمایش PRC تیم پزشکی پرسپولیس مجوز برگزاری این بازی را نداد و این مسابقه لغو شد. همین مساله باعث شد تا یحیی گل محمدی با برگزاری یک بازی دوستانه درون تیمی شرایط آمادگی تیمش را به این شکل ارزیابی کند. در یکی از تیم‌ها با ترکیب علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، مهدی شیری، کمال کامیابی نیا، حسین پور، امید عالیشاه، آریا برزگر، مهدی عبدی و علی علیپور به میدان رفت. ترکیب تیم بعدی با نفراتی همچون رادو، محمد حسینی، شجاع خلیل زاده، احسان حسینی، محمد نادری، سیامک نعمتی، محسن ربیع خواه، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، امیر روستایی و وحید امیری آماده بازی درون تیمی شد. مسابقه‌ای که تیم نخست توانست با نتیجه 3 بر 2 برنده این بازی باشد. در این بازی برای تیم نخست برزگر، علیپور و کنعانی زادگان گل زدند و در مقابل برای تیم دوم نادری و نوراللهی موفق به گلزنی شدند.


توپ پر چپ و راست سرخ‌ها


در این بازی دوستانه یکی از نکات جالب آن موقعیت سازی مدافعان راست و چپ پرسپولیس بود که توانستند روی 2 گل نقش داشته باشند. در تین نخست مهدی شیری توانست با پاس گلی که برای آریا بزرگر ساخت و توپی که او وارد دروازه کرد سازنده گل اول این مسابقه باشد. در طرف مقابل هم این محمد نادری بود که با یک ارسال خوب توانست یک موقعیت گل برای احمد نوراللهی فراهم کند تا این بازیکن بعد از دریل چند نفر و دادن یک پاس خوب به کاپیتان احمد او را در موقعیت تک به تک با بیرانوند قرار داده و یک گل خوب به ثمر برساند. به این ترتیب به نظر می‌رسد جدا از مهدی شیری که حالا با عملکرد خوبش طبق بررسی سایت متریکا با 6.95 بالاترین نمره را در میان مدافعان کناری و در بین نفراتی همچون وریا غفوری (استقلال)، میثم تیموری (تراکتور) و مرتضی منصوری (سپاهان) به دست آورده، محمد نادری هم با آمدن گل محمدی و اعتماد او در اواخر هفته‌های قبل کرونا شرایط مناسبی دارد و به این ترتیب توپ پر چپ و راست سرخ‌ها می‌تواند یک خبر خوب برای سرمربی پرسپولیس باشد که بعد از این همه تعطیلی مدافعانش در دو طرف زمین از آمادگی بسیار خوبی برخوردار هستند.


نادری هم پاس گل داد و هم گل زد


اگر یادتان باشد محمد نادری در شروع لیگ نوزدهم و در نخستین بازی سرخ‌ها مقابل پارس جنوبی این شانس را داشت که قبل از مهدی ترابی زننده اولین گل پرسپولیس و حتی لیگ در آغاز بازی‌ها باشد. تک به تکی که ضربه او به گل تبدیل نشد تا حالا بعد از دوران کرونا این بازیکن با آمادگی بالا در تمرینات حاضر شود. نادری در این بازی جدا از موقعیت سازی برای احمد نوراللهی که توانست در نیمه دوم مسابقه نتیجه را دو بر دو کند، در نیمه نخست هم خود این بازیکن با یک شوت محکم بعد از گل بزرگر توانست بازی را یک بر یک به تساوی بکشاند. به نظر می‌رسد محمد نادری بعد از دوران کالدرون که روزهای پرفرازونشیبی داشت حالا با آمدن گل محمدی که سابقه همکاری با او در تراکتور را هم داشته این بازیکن امیدوارانه و با قدرت آماده ادامه رقابت‌های لیگی می‌شود که شروع آن با اما و اگرهای زیادی مواجه است. هرچند که این امتیاز و آمادگی نادری و دیگر بازیکنان این تیم با تعطیلی احتمالی لیگ و مشخص شدن قهرمان، کار را برای آن‌ها در لیگ قهرمانان آسیا راحت تر خواهد کرد که یکسری بازیکن آماده می‌تواند به سرمربی سرخ‌ها حسابی برای صعود از این مرحله کمک کند.


زوج همشهری‌ها جواب داد


در این بازی علی علیپور، مهاجم نوک سرخ‌ها که شائبه جدایی او در انتهای فصل بسیار شنیده می‌شود و هنوز باشگاه موفق به تمدید قرارداد این بازیکن نشده، زننده یکی از گل‌های این بازی دوستانه برای تیم نخست بود که توانست با نتیجه 3 بر 2 برنده شود. در این بازی علی علیپور در نوک خط حمله همشهری خودش مهدی عبدی را کنار خود می‌دید. بازیکنی که بعد از گل خاطره سازش در دربی رفت تقریبا محو شد و اثری از او دیده نشد. با این حال به نظر می‌رسد این بازیکن بعد رهایی از مصدومیت به آمادگی خوبی رسیده و در این بازی دوستانه در کنار همشهری خود علی علیپور توانست با گلسازی برای شماره 70 در این بازی دوستانه نقش آفرینی کند.


احمد همچنان کاپیتان گلزن


نکته مهم در این مسابقه رقابت خوب بازیکنان میانی سرخ‌ها در دو طرف میدان یعنی احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا بود. در این بازی نورالهی در یک طرف میدان و کمال در طرف دیگر مسابقه بود. احمد هم نشان داد در دوران کرونایی توانسته آمادگی خودش را حفظ کند و در این بازی روی پاس خیلی خوب محمد نادری موفق به گلزنی شد تا همچنان یکی از کاپیتان‌های پرسپولیس شم گلزنی خودش را داشته باشد تا مجموع این اتفاقات نشان دهد بی جهت نیست یحیی معتقد است بازیکنان تیمش قهرمان به دنیا آمده‌اند و خیالش از آمادگی آن‌ها راحت بوده است.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها