گزینه تعطیلی مسابقات در صورت افزایش آمار ابتلا
15511
تیم‌ها راضی شدند قهرمان و سقوط‌کننده‌ها اعلام ‌شوند!
10 خرداد 1399
196
ایرانی
هرروزی  که از صدور مجوز برای ادامه لیگ برتر می‌گذرد مخالفان ادامه لیگ فشار بیشتری برای تعطیلی لیگ به وزارت ورزش و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال وارد می‌کنند.

روزنامه گل -قبل از اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا مجوز ادامه لیگ برتر نوزدهم را صادر کند ،13 تیم با ادامه لیگ مخالف بودند چراکه اعتقاد داشتند با این شرایط ادامه لیگ باعث می‌شود سلامت و جان انسان‌ها به‌خصوص سلامتی فوتبالیست‌ها به خطر بیافتد. اما در ادامه دوتیم نفت آبادان و فولاد هم که گفته می‌شد از موافقان ادامه لیگ هستند به جرگه مخالفان پیوستند  تا 15 تیم مخالف برگزاری لیگ باشند.اما در ادامه ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مجوز برگزاری بازی‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر کردند. اما این مجوز هم باعث نشد که مخالفان بازهم با شروع دوباره لیگ موافقت کنند و ازقضا هرروز فشار خود را برای پایان لیگ بیشتر کردند.


دراین‌بین مخالفان در ابتدا می‌گفتند لیگ تعطیل شود اما نه تیمی به‌عنوان قهرمان اعلام شود و نه تیمی سقوط کند ! فقط می‌گفتند 4 تیم اول مسابقات راهی آسیا شوند. آن‌ها لیگ هلند راهم مثل می‌زدند.اما رفته‌رفته چند تیم به‌صورت ضمنی موافقت خود را با ادامه لیگ بیان کردند و حتی دراین‌بین به‌صورت مخفیانه تمرین کردند مثل تیم گل گهر سیرجان که خودشان بعداً تکذیب کردند ولی بعد از تست کرونایی که دادند و تعداد بالای مبتلایان مشخص شد که این تیم مخفیانه تمرین می‌کرده است بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی !


البته یک سری از تیم‌ها هم مثل شاهین بوشهر که خطر سقوط را احساس می‌کنند حاضر شدند بازی کنند، چون خبری منتشرشده بود 2 تیم آخر بدون بازی سقوط خواهند کرد !


با تمام این اوصاف ، جنگ رسانه‌ای بین تیم‌های موافق و مخالف به پایان نرسید تا اینکه نتایج تست‌های اولیه کرونا تیم‌ها مشخص شد و همین موضوع باعث شد تیم‌های مخالف بیشتر بر روی تعطیلی لیگ پافشاری کنند تا جاییکه 4 تیم ماشین‌سازی، تراکتور، نساجی و شهر خودرو نامه‌ای به وزارت ورزش نوشتند که در این شرایط ادامه لیگ اشتباه است چراکه با سلامت بازیکنان و نیز عوامل اجرایی و درنهایت جامعه بازی می‌شود و به‌نوعی سلامت و جان انسان‌ها به خطر می‌افتد و از سوی دیگر هزینه‌های رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار زیاد است و خیلی از تیم‌ها نمی‌توانند از پس آن بربیایند.
البته سرمربی استقلال هم دراین‌بین از مدیرعامل تیمش تضمین خواست که بازیکنانش به کرونا مبتلا نشوند چون در غیر این صورت او هم تصمیم دیگری خواهد گرفت. هرچند که او هم مخالف ادامه برگزاری لیگ است.


سازمان لیگ به اعتراض‌ها توجه نکرد و در مقابل از تیم‌ها خواست، تست کرونا بدهند تا در ادامه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرین‌ها را شروع کنند. در همین راستا طی روزهای گذشته  چندین بازیکن  و عوامل کادر اجرایی بیشتر تیم‌های مخالف بعد از دادن چند نوبت تست کرونا ، تست‌هایشان مثبت اعلام‌شده مانند فولاد با 2 بازیکن و 3 کادر اجرایی، شهر خودرو با 2 بازیکن و یک کادر اجرایی ، تراکتور با 4 بازیکن ، ماشین‌سازی با 6 بازیکن، سپاهان با 2 بازیکن و گل گهری که مربی‌اش موافق ادامه لیگ است با بیش از 5 بازیکن و 2 کادر اجرایی باعث شده که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در برگزاری ادامه لیگ دوبه‌شک شوند.


البته تنها این موضوع در این روزها تأثیرگذار نبوده بلکه قرمز شدن وضعیت چند شهر و استان ازجمله خوزستان که 4 تیم در لیگ برتر دارد و نیز افزایش تعداد مبتلایان به کرونا به بیشت از 2 هزار نفر در روز باعث شده که در این روزها تصمیم‌گیرندگان برگزاری ادامه بازی‌ها دودل شوند تا جاییکه حتی از راهروهای سازمان لیگ خبر می‌رسد که شاید لیگ تعطیل شود. البته این تمام موضع نیست چراکه از سوی دیگر شنیده می‌شود حتی مخالفان این روزها حاضر شدند که بر اساس چینش جدول قهرمان، سهمیه‌های آسیایی و نیز تیم‌های سقوط‌کننده مشخص شوند  تا پرونده لیگ برتر نوزدهم بسته شود.مانند تیم شهر خودرو که مدیرعاملش حاضر است قهرمانی را به پرسپولیس دهند و نیز بازیکنان چندین تیم لیگ برتری هم با این موضوع موافق هستند.


حالا در همین راستا شنیده می‌شود قرار است در این هفته در سازمان لیگ با حضور نمایندگان وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا جلسه‌ای در سازمان لیگ برگزار شود تا در خصوص آینده لیگ تصمیم نهایی گرفته شود.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها