همه عطش بازی کردن داریم اما نه به هر قیمتی
15495
بختیار رحمانی: برای پرسپولیسی‌ها جام از جان مهمتر شده!
08 خرداد 1399
95
ایرانی
بازیکن تیم صنعت نفت آبادان معتقد است بعضی از تیم‌ها برای فراهم کردن امکانات بهداشتی بودجه لازم را در اختیار ندارند و با توجه به شرایط موجود که کرونا همه را در معرض خطر قرار داده و استرس فوتبالیست‌ها خیلی بالاست. 

روزنامه گل - مهدی نوری / بختیار رحمانی بازیکن تیم صنعت نفت آبادان معتقد است بعضی از تیم‌ها برای فراهم کردن امکانات بهداشتی بودجه لازم را در اختیار ندارند و با توجه به شرایط موجود که کرونا همه را در معرض خطر قرار داده و استرس فوتبالیست‌ها خیلی بالاست بهتر است امکانات بهداشتی در اختیار همه تیم‌ها قرار بگیرد تا با نگرانی کمتری بازیها را شروع کنند.

در مورد شروع لیگ چه نظری دارید؟

واقعا اوضاع خوزستان خوب نیست و آبادان که ما ستیم شرایط خوبی ندارد. قبل از اینکه لیگ تعطیل شود در خوزستان 30-4- نفر کرونا گرفته بودند اما الان روزی 400 تا 500 نفر کرونا می‌گیرند. شرایط خیلی سخت است و خیلی استرس داریم. باشگاه ما نمی‌تواند جایی اردو بگذارد چون به لحاظ مالی مشکل داریم. الان چند روز است که تست کرونا داده‌ایم اما سر در گم هستیم. منتظر جواب تست هستیم و بعد در تمرینات شرکت کنیم. درخواست من از مسولان این است که خیلی از باشگاهها هزینه برای تهیه وسایل پزشکی ندارند و بهتر است امکانات پزشکی در اختیار همه قرار بگیرد تا مسائل بهداشتی را رعایت کنیم. کرونا شرایط خیلی سختی را رقم زده و باید به باشگاهها کمک شود تا امکانات پزشکی را فراهم کنند.

تو مخالف برگزاری لیگ هستی؟

نه، من مخالف برگزاری لیگ نیستم اما قبلا هم گفتم ما بیشتر از خیلی از تیم‌ها برای کسب سهمیه آسیا شانس داریم هر چند که دریافتی خیلی کمی داشتیم. دلمان برای فوتبال تنگ شده و عطش بازی داریم اما نه به هر قیمتی، قرار بود شرایط بهتر شود و بعد لیگ را برگزار کنند. بعضی از دوستان از یک سری مسائل خبر ندارند و مدام مصاحبه می‌کنند و تهمت می‌زنند اما آزمایشات دست فدراسیون فوتبال می‌رسد و آنها همه چیز را برسی می‌کنند. الان همه مشاغل شروع به کار کرده‌اند و همه دوست دارند که بازی کنند و فرقی هم نمی‌کند چه تیمی جام بگیرد. متاسفانه همه جا باز شده و مبتلا به کرونا هم زیاد شده است و منتظر اتفاقات هستیم تا ببینیم چه می‌شود. دلمان برای همدیگر تنگ شده اما استرس به جان فوتبالی‌ها افتاده است. می‌گویند ماسک بزنید اما با ماسک تمرین کردن چیز خوبی نیست. دوستان می‌گویند به فکر سلامتی شما هستیم اما شو بازی می‌کنند و حرفهای جالبی نیست و آدم رک و راست باشد بهتر است.

منظورت از این دوستان چه کسانی هستند؟

ببینید الان یک تیم یعنی پرسپولیس است که به هر دری می‌زند تا لیگ را برگزار کنند. شرایط برای همه سخت است و قرار بود اوضاع بهتر شود و بعد بازیها را شروع کنند. دوستان در فضای مجازی به من لطف داشتند و من هم قصد کری خواندن ندارم اما در هر تیمی بودم پرسپولیس را برده ام اما آدم یک مقدار رعایت کند خوب است.

به نظر تو برای پرسپولیسی‌ها جام از جان مهمتر شده است؟

الان همه این برداشت را دارند. نمی‌خواهم از طرف کسی حرف بزنم اما همه عطش بازی دارند ولی به شرطی که به کسی لطمه نخورد. پرسپولیس این چند شاله مدعی بوده و قهرمان شده و الان هم بازیها برگزار بشود یا نشود دست ما نیست و خود مسولان می‌دانند چکار کنند.

اگر لیگ برگزار نشود تکلیف قهرمان چه می‌شود؟

تصمیم خیلی سختی است و دوستان در فدراسیون هستند و تصمیم می‌گیرند. شرایط پیچیده‌ای است و تیم‌های دیگر هم شانس دارند و بحث سهمیه هم هست. کار تیم‌های ته جدولی هم سخت است و آنها هم برای بقا می‌جنگند.

مشکلی نداری پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند و بازیها هم برگزار نشود؟

فدراسیون باید تصمیم بگیرد و من مشکلی داشته باشم چه اتفاقی می‌افتد؟ باید شرایط تیم هایی که می‌افتند و تیم هایی که از لیگ یک صعود می‌کنند هم را هم در نظر بگیرند اما فدراسیون هر تصمیمی بگیرد تابع آن هستیم و کاری از دست کسی برنمی آید.

به هر حال یا باید بازیها برگزار شود یا پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند. اینطور نیست؟

بله، درست است. این را می‌دانیم اما به هر حال شرایط سخت و پیچیده است و تصمیم گیری هم سخت است و باید ببینیم فدراسیون چه تصمیمی می‌گیرد.

سپاهان، استقلال و تراکتور به شدت مخالف برگزاری لیگ هستند. به نظر شما برای این تیم‌ها فقط جان آدم‌ها مهم است یا دنبال اهداف دیگری هستند؟

نمی توانم در مورد دیگران نظر بدهم. من خودم مخالف هستم و ما با کمترین دریافتی شانس کسب سهمیه آسیا را داریم اما اینکه بخواهیم در آبادان در این شرایط تمرین کنیم سخت است. در مورد تیم‌های دیگر نمی‌توانم صحبت کنم. آنها خیلی هزینه کرده‌اند و همه دوست دارند بازیها برگزار شود اما اگر اتفاقی برای کسی بیفتد چه کسی جوابگو است. فکر نمی‌کنم این باشگاهها از کنار هزینه‌ای که کرده‌اند به رد شوند چون این همه هزینه آنها به راحتی هیچ و پوچ می‌شود و اگر جام نمی‌گیرند حداقل دنبال سهمیه هستند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها