در جریان ورود مجلس به حساب و کتاب سرخابی ها
15494
88 هزار یوروی مجید حسینی کجاست؟
08 خرداد 1399
152
ایرانی
در این اوضاع به هم ریخته باشگاه استقلال که هر روز یک خبر حاشیه‌ای جدید از این مجموعه به بیرون درز می‌کند،در این مدت شاید تنها شانس تیم فرهاد مجیدی این بود که تمرینات تیمش به واسطه شیوع کرونا تعطیل بود.

روزنامه گل - در این اوضاع به هم ریخته باشگاه استقلال که هر روز یک خبر حاشیه‌ای جدید از این مجموعه به بیرون درز می‌کند،در این مدت شاید تنها شانس تیم فرهاد مجیدی این بود که تمرینات تیمش به واسطه شیوع کرونا تعطیل بود و تا خبر‌های بد و به خصوص جنگ قدرتی که در پشت پرده این باشگاه جریان دارد، بازیکنان را تحت الشعاع خود قرار ندهد. یکی از پروند‌های استقلال به ماجرای انتقال مجید حسینی به باشگاه ترابوزان اسپور ترکیه برمی گردد.انتقالی که قرار بود 200 هزار دلار عایدی برای باشگاه به همراه داشته باشد و باشگاه ترکیه‌ای مقرر کرد که آن را به صورت یورویی و طی دو قسط  88 هزار یورویی به این تیم پرداخت می‌کند. ترابوزان در ابتدا 44 هزار دلار به استقلالی‌ها  داد و برای پرداخت مابقی قسط  اول یعنی 44 هزار دلار دیگر، از باشگاه ایرانی خواست تا نامه‌ای بزند و  یک شماره حساب را برای واریز پول اعلام کند. در نتیجه این مبلغ  از سوی باشگاه ترکیه‌ای به حساب اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیات مدیره استقلال واریز شد و باشگاه توانست با استفاده از این مبلغ برخی هزینه‌ها و بدهی‌های خود را پرداخت کرده و صاف کند. اما موضوع اصلی در این ماجرا از قسط دوم یعنی 88 هزار یورو بعدی شروع می‌شود. مبلغی که گویا ترابوزان برای پرداخت آن یک فقره چک  به باشگاه استقلال می‌دهد و باشگاه هم برای اینکه زودتر به پول برسد آن را به یک ایرانی مقیم ترکیه واگذار می‌کند  تا با توجه به مشکلات مالی این مبلغ را زودتر و بدون تشریفات  بانکی  برای رتق و فتق امور باشگاه در اختیار بگیرد و هزینه کنند. پول به حساب استقلالی‌ها واریز شده و باشگاه طی نامه‌ای متعهد می‌شود که قرض دهنده (طرف ترکی) بتواند این سند را نقد کرده و پول پرداختی  اش را وصول کند. در این گیرودار به یکباره باشگاه ترابوزان ترکیه که برای کسب مجوز فیفا  باید هرچه زودتر بدهی استقلال را تسویه می‌کرد، این بار بدون اعلام به باشگاه استقلال و گرفتن شماره حساب بانکی، 88 هزار یورو بعدی را هم به همان حساب قبلی  یعنی برای رئیس هیات مدیره استقلال واریز می‌کند.موضوعی که به یک پرونده شکایتی برای استقلال تبدیل شد و همان طور که قبلا همه در جریان آن هستید، به شکایت طرف ترکی از باشگاه منجر شد که در این ماجرا سند باشگاه ترابوزان به واسطه واریز پول به سندی تبدیل شد که زنده شدن مطالباتش را به اما و اگر تبدیل کرد. استقلال پول را گرفته بود و حالا هم باید سند باشگاه ترابوزان را بر می‌گرداند و هم 88 هزار یورویی که به خاطر آن سند از طرف ترکیه‌ای زودتر دریافت کرده بود.

بررسی‌ها و جست و جوها با توجه به مشکلات شدید مالی استقلال که حتی باعث شد باشگاه نتواند به وعده‌های خود برای حفظ استراماچونی عمل کنند، ما را به این نقطه رساند که بعید است این بدهی 88 هزار یورو طلبکار ایرانی مقیم ترکیه پرداخت شده باشد و سوال اینجاست که چرا 88 هزار یورو بعد از واریز به حساب خلیل زاده به عنوان شماره حساب باشگاه از سوی ترابوزان ، به این طلبکار آبی‌ها در ترکیه داده نشد؟ حتی پیگیری‌های ما نشان می‌دهد که این پول از حساب خلیل زاده هم خارج شده و او با سند مدعی شده که با گذاشتن مبلغی از حساب شخصی اش روی این 88 هزار یورو  و رساندن آن به مبلغ  90 هزار یورو  یک طلب فوری باشگاه را که مجبور بودند سریع تسویه کنند، پرداخت کرده است.

به هرحال شاید در ماجرای تحقیق و تفحص کمیسیون فرهنگی مجلس از سرخابی‌ها این مورد هم مساله‌ای باشد که خانه ملت به آن ورود و بابت آن از استقلال که نشان داده یک باشگاه ضررده است، توضیح و تفسیر بخواهد. باشگاهی که تحقیق و تفحص‌های انجام شده  نشان می‌دهد در مواردی همچون پرداخت‌های خارج از عرف مثل پول اجاره خانه به برخی بازیکنان، پرداخت ارزی به جای پرداخت ریالی به بعضی بازیکنان مثل پژمان منتظری، وجود موارد خلاف توجیه در قرارداد وینفرد شفر، 20 مورد تخلف و عدم رعایت قوانین و مقررات در صورتحساب‌ها و اسناد باشگاه، پرداخت هدیه و پاداش به اعضای غیرموظف هیات مدیره برخلاف قانون تجارت، پرداخت مازاد به برخی افراد خاص مثل دبیر هیات مدیره باشگاه، داشتن انحراف از بودجه طی این سال ها، زیان انباشته 16 برابر سرمایه و برخی موارد دیگر باید مدیران ادوار مختلف بابت پرونده‌های ارجاع شده به قوه قضاییه پاسخگو باشند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها