آماده‌باش برای بازگشت هیجان
15474
این 9 جنگ، مو به تن سیخ می‌کند
02 خرداد 1399
155
ایرانی
نورافکن با آن شادی عجیب و غریبش، خوش‌شانس است که بازی برگشت بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود...

روزنامه گل- زمان از سرگیری لیگ نوزدهم به طور رسمی از سوی سازمان لیگ اعلام شد و بر این اساس مسابقات این فصل با برگزاری دیدار معوقه فولاد و استقلال در روز 29 خرداد دوباره استارت خواهد خورد. این به منزله پایان مدتها انتظار برای هواداران فوتبال ایران است. نیم‌نگاهی به تقویم مسابقات نشان می‌دهد حداقل 5 بازی بسیار جذاب در لیگ به اضافه چهار دیدار احتمالا مهم در جام حذفی انتظار هواداران را می‌کشد. همه این مسابقات دیدنی قرار است نهایتا ظرف 45 روز برگزار شود.

نکو- فرهاد؛ ستاره‌هایی که هرگز دوست نبودند

برای استارت دوباره مسابقات، دوئل فرهاد مجیدی و جواد نکونام یک مطلع خوب و جذاب است. ضمن اینکه هم استقلال و هم فولاد در لیگ نوزدهم تیم‌های خوبی بوده‌اند، باید به این نکته هم اشاره کرد که روابط سرمربیان این دو تیم هرگز چندان مطلوب نبوده است. هم نکو و هم فرهاد تا به حال طعنه‌های اساسی و صریحی به هم زده‌اند که به خاطر جلوگیری از «حقوقی» شدن این مطلب، از بازنویسی آنها پرهیز می‌کنیم! با این همه بعید است حتی خود این دو نفر ادعای رفاقت داشته باشند. همین مساله تقابل آنها را در روز 28 خرداد جذاب‌تر می‌کند.

استقلال- تراکتور؛ به‌به چه شود

بعد از بازگشایی لیگ، مسابقات هفته‌های بیست‌ودوم و بیست‌وسوم حال و هوای معمولی دارند، اما هفته بیست‌وچهارم شاهد یک رقابت بزرگ و تماشایی خواهیم بود. در این هفته استقلال میزبان تراکتور تبریز خواهد بود. این مسابقه همیشه و تحت هر شرایطی جذاب است. بازی رفت را تیم استراماچونی با ارایه یک نمایش برتر 4 بر 2 برد و حالا تراکتور برای انتقام به تهران خواهد آمد؛ در مسابقه‌ای که نتیجه آن احتمالا روی معادلات سهمیه آسیایی هم اثرگذار است.

تراکتور- سپاهان؛ جنگ دوستان استراتژیک!

در هفته بیست‌وپنجم سپاهان به تبریز می‌رود تا میهمان تراکتور باشد. بازی‌های این دو تیم در چند سال گذشته معمولا بسیار جذاب و باکیفیت از کار درآمده است. بازی رفت را هم سپاهان در روزی دو بر صفر برد که تراکتور فوتبال خوبی بازی کرد. جنگ این دو تیم که روی معادلات بالای جدول هم تاثیر زیادی دارد، به نوعی تقابل متحدان استراتژیک سال‌های اخیر است. بعد از اتفاقات عجیب هفته پایانی لیگ چهاردهم و لیز خوردن قهرمانی تراکتور به سمت سپاهان، روابط این دو باشگاه به مرور حسنه شد و آنها معمولا در یک جبهه قرار دارند.

مسجدسلیمان- پرسپولیس؛ طلسم عجیب

شاید بازی پرسپولیس- فولاد در هفته بیست‌وپنجم جذاب‌تر به نظر برسد، اما انتخاب ما برای این فهرست، دیدار سرخپوشان با نفت در مسجد سلیمان است؛ مسابقه‌ای که هفته بیست‌وششم انجام خواهد شد. پرسپولیس در بازی رفت فوتبال خوبی بازی کرد، اما در روز درخشش سوشا مکانی یک بر صفر باخت. نکته عجیب اینجاست که قرمزها در لیگ برتر هرگز نتوانسته‌اند نفت مسجد سلیمان را ببرند؛ آیا این طلسم بالاخره خواهد شکست؟

استقلال- سپاهان؛ و اینک فرهاد و امیر

هفته بیست‌وهفتم اما یکی دیگر از شاه‌بازی‌های فوتبال ایران برگزار خواهد شد. در این ایستگاه سپاهان در ورزشگاه آزادی میهمان استقلال است. بدون دره‌ای تردید، نیمی از حساسیت این بازی به خاطر تقابل فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی خواهد بود؛ دو نفری که نیازی نیست در مورد رابطه پرفراز و نشیب‌شان پر گویی کنیم. به علاوه استقلال- سپاهان به طور مستقل هم یک مسابقه کلاسیک به شمار می‌رود که معمولا هم زیبا و دیدنی از کار در می‌آید. بازی رفت با گل دیرهنگام امید نورافکن دو بر دو مساوی شد. نورافکن با آن شادی عجیب و غریبش، خوش‌شانس است که بازی برگشت بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود!

و این 4 بازی حذفی

مسابقات جام حذفی در ایران به نیمه‌نهایی رسیده، اما هنوز یک بازی از مرحله یک‌چهارم باقی مانده که اتفاقا مسابقه بسیار جذابی هم هست. بر این اساس استقلال در تهران میزبان سپاهان خواهد بود که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد یک دوئل مجیدی- قلعه‌نویی دیگر محسوب می‌شود. برنده این بازی به جمع پرسپولیس، تراکتور و نفت مسجد سلیمان اضافه می‌شود تا قرعه‌کشی  بین تیم‌ها برنامه نیمه‌نهایی را مشخص کند. بنابراین چهار بازی دیدنی در جام حذفی داریم؛ یکی همین استقلال- سپاهان، دو تا در نیمه‌نهایی و چهارمی هم در فینال جام حذفی. تازه شاید خوش‌شانس باشیم و یک داربی تهران هم از دل این بازی‌ها بیرون بیاید؛ داربی در سکوت!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها