این بهترین و عادلانه‌ترین رأی ممکن است
15404
انصاریان: قبل از لغو لیگ، پرسپولیس را قهرمان اعلام کنند
28 ارديبهشت 1399
108
ایرانی
به غیر از پژمان جمشیدی به عنوان بازیکن سابق پرسپولیس تهران که به عرصه بازیگری و سینما و تلویزیون وارد شده و در آن روزهای موفقی را سپری می‌کند، علی انصاریان هم به عنوان یکی از بازیکنان سابق تیم پرطرفدار پایتخت در کنار مجری‌ بودن در سینما و تلویزیون هم فعالیت دارد.

روزنامه گل -

 

انصاریان که موافق برگزاری مسابقات لیگ است می‌گوید اگر بازی‌ها به هر دلیلی ناتمام بماند این حق پرسپولیس خواهد بود که به عنوان قهرمان نیم فصل و صدرنشین فعلی لیگ به جام قهرمانی دست پیدا کند. مشروح گفتگوی انصاریان با گل را در ادامه می‌خوانید:


فوتبال را دنبال می‌کنید؟ قرار است مسابقات از اواخر خردادماه برگزار شود.


هر وقت زمانی داشته باشم، اخبار را می‌خوانم، اما متأسفانه شب تا صبح کار می‌کنیم و صبح تا شب خواب هستیم! با این حال زیاد در جریان امور نیستم، اما حیف است لیگ را لغو کنند. بالاخره این همه بازی انجام شده و اگر اشتباه نکنم تنها 8 یا 9 بازی باقی مانده است. چرا لیگ را لغو کنند؟ باید اجازه بدهند که کار دنبال شود، اما اگر واقعاً چاره‌ای نیست، یک تصمیم واحد بگیرند.


می‌گویند در صورت ناتمام ماندن مسابقات پرسپولیس باید قهرمان شود.


اگر بخواهند لیگ را لغو کنند، قبل از آن باید پرسپولیس را به عنوان قهرمان اعلام کنند. بالاخره پرسپولیس صدرنشین لیگ است، قهرمانی فصل قبل را هم از آن خود کرده و اگر اشتباه نکنم، در نیم‌فصل هم قهرمان بوده است. با این وجود شانس پرسپولیس از باقی باشگاه‌ها برای قهرمانی بیشتر است.


معتقد هستید لیگ باید لغو شود یا خیر؟


من با لغو کلی لیگ برتر بدون تعیین قهرمان کاملاً مخالف هستم. البته این اختلاف نظر‌ها همیشه وجود دارد، اما من مطمئن هستم اگر مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بتوانند بازیکنان و مربیان را نسبت به شروع دوباره لیگ قانع کنند، دیگر صدای اعتراض‌ها را نمی‌شنویم.


بازگشت فوتبالیست‌ها به این مسابقات سخت نیست؟


دوری طولانی از تمرینات می‌تواند باعث مصدومیت بازیکنان شود و همچنین برگزاری بازی، ریسک ابتلا به کرونا را بالا ببرد. باشگاه‌ها حدود 3 ماه است که از شرایط تمرین و بازی دور مانده‌اند و بازگشت به دوران اوج سخت است. باید تیم‌های صدرنشین به عنوان قهرمانی برسند. مثلاً پرسپولیس در ایران، لیورپول در انگلیس و همه باشگاه‌هایی که در طول لیگ، صدرنشین بودند و فاصله امتیازی زیادی با سایر مدعیان ایجاد کردند. این بهترین و عادلانه‌ترین رأی ممکن است هر چند امکان دارد هواداران دیگر تیم‌ها را آزار بدهد، اما حداقل تکلیف لیگ را مشخص می‌کند.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها