15359
ستوده: شرایط برای برگزاری مسابقات لیگ برتر وجود ندارد
25 ارديبهشت 1399
89
ایرانی
پزشک تیم فوتبال استقلال معتقد است فوتبال ایران نمی‌تواند پروتکل‌های لازم فیفا را برای برگزاری مسابقات لحاظ کند.

روزنامه گل -

دکتر کاوه ستوده در گفت‌وگو با رادیو تهران، درباره احتمال از سرگیری تمرینات و مسابقات لیگ برتر گفت: من هم این موضوع را شنیده‌ و در رسانه‌ها دنبال کرده‌ام. از این تصمیم خیلی تعجب کردم که در این شرایط بازی‌ها قرار است برگزار شود. من که خودم با این بیماری دست و پنجه نرم کرده و ١5 روز بستری بودم، می‌گویم که الان بستر لازم را برای برگزاری مسابقات نمی‌بینم و برای این موضوع هم دلیل دارم، شرایط فوتبال ما مثل دیگر کشورها نیست ما هنوز در بحث قرنطینه و آزمایش‌ها مشکل داریم. 

وی ادامه داد: ارزش جان آدم‌ها خیلی مهم است، الان که تصمیمی برای از سرگیری مسابقات گرفته شده، خیلی نگران هستم، چون حس می‌کنم  آمادگی برای شروع لیگ وجود ندارد. تصمیم‌گیرندگان باید تصور کنند که خودشان و خانواده‌شان هم قرار است، بازی کنند. ما طبق پروتکل فیفا باید هتل و هواپیمای اختصاصی داشته باشیم اما آیا می‌توانیم از هواداران بخواهیم کنار بازیکنان حاضر نشوند؟ آلمان و پرتغال این کارها را انجام داده‌اند آیا ماهم می‌توانیم مثل آنها این کار را بکنیم؟

پزشک تیم فوتبال استقلال راجع به وضعیت بازیکنان این تیم عنوان کرد:  آخرین روزی که تمرین گروهی داشتیم به  ١4 اسفند بر می‌گردد، این یعنی  ما ٧١ روز تمرین گروهی نداشته‌ایم. الان می‌خواهند ٣ هفته تمرین و بدنسازی بگذارند و 5 روز یکبار تیم‌ها بازی کنند. ما یک بازی عقب افتاده داریم و بلافاصله بازی های لیگ قهرمانان آسیا آغاز خواهد شد. این موضوع غیر از کرونا  100 در صد منجر به آسیب‌های مفصلی و فیزیکی می‌شود. با این کار فقط داریم صورت مسأله را پاک می‌کنیم.

وی ادامه داد: به کسانی که این تصمیم را می‌گیرند می‌گویم یکی از فرزندان‌شان را همراه تیم‌ها بفرستند. من 15 روز با کرونا دست و پنجه نرم کردم. آنها اسم کرونا را شنیده‌اند ولی من با پوست و استخوانم احساس کردم. نمی‌توانم این بیماری را توصیف کنم ولی یکی از بدترین تجربه‌های زندگی من بوده است. تمام استخوان‌ها و عضلات درد می‌گیرد. البته من بدترین نوع کرونا را داشتم و اصلا هوشیار نبودم.

دکتر ستوده تصریح کرد: ما در مقام تصمیم‌گیری نیستیم ولی می‌توانیم هشدار بدهیم تا وجدان‌مان راضی باشد. الان ما بازی عقب افتاده با فولاد داریم و می‌خواهیم از مهرآباد به اهواز برویم، چه تضمینی وجود دارد که هواداران در فرودگاه حضور پیدا نکنند؟ در شهرستان‌ها مردم علاقه‌مند هستند باید فکر بازیکنان هم باشیم چون سرمایه‌های این کشور هستند و خودشان خانواده‌ دارند. 

وی در خاتمه گفت: ما فوتبالی‌ها دوست داریم بازی‌ها برگزار شود و رقابت و هیجان وجود داشته باشد ولی باید قیمت هر چیز را دید. من از لحاظ پزشکی مطمئن هستم که نمی‌توانیم پروتکل فیفا را با این زیرساخت‌ها در لیگ برتر و لیگ یک انجام دهیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها