پس از کوتاه شدن دست مربیان خارجی از نیمکت استقلال
15355
ژنرال، علی منصور و چند نفر دیگر آلترناتیو‌های فرهاد
25 ارديبهشت 1399
148
ایرانی
با ممنوع شدن جذب بازیکن خارجی و استخدام مربی خارجی برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، حالا تا حدود زیادی جایگاه فرهاد مجیدی روی نیمکت آبی‌ها محکم و تضمین‌شده است.

روزنامه گل - با ممنوع شدن جذب بازیکن خارجی و استخدام مربی خارجی برای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، حالا تا حدود زیادی جایگاه فرهاد مجیدی روی نیمکت آبی‌ها محکم و تضمین‌شده است. اگر اتفاق پیش‌بینی‌نشده‌ای رخ ندهد، فرهاد که در نیم‌فصل دوم جانشین آندره آ استراماچونی شده است، برای لیگ بیستم هم سرمربی استقلال باقی می‌ماند و ماجرای لیگ نوزدهم که بهانه استخدام سرمربی خارجی خیلی بی سروصدا او را کنار گذاشتند تکرار نخواهد شد. بااین‌وجود فرهاد آلترناتیو ی وطنی هم کم ندارد. گزینه‌هایی که هرکدام می‌توانند در صورت قطع همکاری باشگاه با او یا انصراف فرهاد از ادامه همکاری با مدیرعامل جدید جای او را روی نیمکت بگیرند.

علیرضا منصوریان

سرمربی سابق استقلال در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم مدتی است که بیکار شده و بیرون گودنشسته است. او پس از برکناری از استقلال در اوایل لیگ هفدهم مدتی استراحت کرد و پس‌ازآن هدایت ذوب‌آهن اصفهان را بر عهده گرفت که درنهایت به دلیل کسب نتایج ضعیف امسال هم نیمه‌کاره از این تیم اصفهانی جدا شد.برای نیم‌فصل دوم و بعد از جدایی یحیی گل محمدی صحبت از حضور علی منصور در پدیده شهر خودرو مشهد مطرح شد که درنهایت این اتفاق نیافتاد و برخی آن را به‌پای مخالفت مهدی رحمتی با این موضوع گذاشتند تا یک مربی بومی سرمربی پدیده شود. دریکی دو سال اخیر علاوه بر پدیده، نام منصوریان به‌عنوان گزینه‌های سرمربیگری سپاهان و صنعت نفت آبادان هم مطرح‌شده بود که هیچ‌کدام اتفاق نیافتاد. علی منصور همچنان یک آلترناتیو جدی برای نشستن روی نیمکت استقلال است.به‌خصوص که دوستان نزدیک منصوریان این روزها در استقلال پست گرفته‌اند

امیر قلعه‌نویی

سپاهان در  فصل گذشته با امیر قلعه‌نویی پس از پرسپولیس نایب‌قهرمان شد. جدال آن‌ها برای قهرمانی تا هفته آخر ادامه داشت و البته اشتباه هم داوری در بازی با پدیده در هفته نوزدهم هم در قهرمان نشدن تیم امیر تأثیرگذار بود. امسال هم فعلاً سپاهان دوم است و اگر جنجال بازی برگشت با پرسپولیس پیش نمی‌آمد شاید ژنرال و شاگردانش شانس خیلی بیشتری برای کسب قهرمانی داشتند.شنیده می‌شود پس از 2 فصل حضور در سپاهان، در آخر فصل امیر از این تیم جدا خواهد شد. در مدیریت استقلال افرادی حضور دارند که موافق بازگشت قلعه‌نویی به استقلال هستند. پس از دوری 5 ساله امیر از جمع آبی پوشان که در آخر لیگ چهاردهم اتفاق افتاد نه او توانسته دوباره طعم قهرمانی لیگ برتر را بچشد و نه دست استقلالی‌ها به این جام رسیده است. استقلالی‌ها فقط با امیر قهرمان لیگ برتر شده‌اند و بعضی‌ها معتقدند طلسم ناکامی‌ها فقط با دست امیر بازخواهد شد.

 مهدی پاشا زاده

یکی از آلترنانیو‌های جدی فرهاد مجیدی یک مربی جوان است که هنوز تجربه سرمربیگری در لیگ برتر را ندارد.این مربی 46 ساله در تیم‌هایی چون آدمیراواکر اتریش،پارس جنوبی جم، راه‌آهن،نساجی مازندران، شاهین بوشهر و بادران سابقه مربیگری دارد و امسال هم برای دومین بار به تیم دسته دومی شهرداری بندر ماهشهر برگشت که در کورس صعود به لیگ برتر قرار دارد و در جام حذفی هم برابر پرسپولیس بازی کرد که با نتیجه 2 بر صفر بازنده شد. پاشا زاده در سال‌های اخیر اغلب در لیگ دو مربی کرده است و موفق شده چند تیم را از لیگ دسته دوم به لیگ یک بیاورد. درمجموع عملکرد او در تیم‌های دسته یک و دو خوب بوده است. کاپیتان سابق استقلال که تجربه مربیگری در لیگ برتر را ندارد و تاکنون هم در هیچ تیمی دستیار نشده در سال‌های اخیر یکی از گزینه‌های سرمربیگری استقلال بوده است.   

مظلومی و فکری هم هستند

غیرازاین‌ها نیمکت سرمربی گری استقلال مدعی‌های دیگری هم دارد و آلترناتیو‌های بیشتری برای فرهاد وجود دارد. پرویز مظلومی سرمربی اسبق و 65 ساله استقلال هنوز هم از نشستن روی نیمکت آبی‌ها تحت هر شرایطی استقبال می‌کند و چند وقتی است که نامش به‌عنوان جدی‌ترین گزینه سرپرستی این تیم هم مطرح‌شده است. محمود فکری که به‌تازگی سرمربی نساجی مازندران شده تا پس از تجربه ناموفق بازیگری- مربیگری در شیرین فراز در سال آخر فوتبالش  بار دیگر حضور در لیگ برتر را تجربه کند.مربی که تجربه سال‌ها دستیاری در استقلال و تیم‌های لیگ برتری مثل صبای قم را در کارنامه دارد. فکری 50 ساله هم  به شکل بالقوه یکی از آلترناتیو‌های مجیدی برای فصل آینده محسوب می‌شود.    دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
ضیا 25 / 02 / 1399 27 : 15 : 12

مثه همیشه هرچی‌ میکشیم از خودیاست


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها