چهار آرزوی ما برای سال جدید؛ باورتان می‌شود؟
14427
خدا کند پرسپولیس و استقلال با «صفر» شروع کنند!
01 فروردين 1399
156
ایرانی
بیست سال او را داشتیم و حتی فکرش را هم نمی‌کردیم روزی کار به جایی برسد که صداوسیما، صدا و سیمایش را از ما دریغ کند

روزنامه گل- اگر در زندگی فقط یک حقیقت وجود داشته باشد، آن هم این است که «همیشه فرصت کافی برای بدتر شدن شرایط وجود دارد!» چیزی که دقیقا در سال 98 در ایران برای خیلی از حوزه‌ها و از جمله فوتبال پیش آمد. الان چند آرزوی دم دستی برای سال جدید داریم؛ خاطرات پیش پا افتاده‌ای که حالا تبدیل به رویا شده‌اند. بترسید از آنکه وضع همین امروز، به رویای فردا تبدیل شود!

لیگ را تمام کنیم

هر سال از چیزهایی مثل بی‌نظمی در لیگ یا اشتباهات داوری شاکی بودیم، اما الان آرزوی مهم‌ترمان این است که لیگ نوزدهم را به پایان ببریم؛ فقط همین! فصل نحسی که با تاخیر در آغازش استارت خورد و بعدها با هزار معضل دیگر از آلودگی هوا تا مسایل امنیتی مواجه شد، حالا مانع رفیع کرونا را پیش روی خودش می‌بیند؛ ویروس بلازده عالم‌گیری که معلوم نیست کی قصد دارد شرش را کم کند. فعلا قرار است مسابقات از نیمه فرودین از سر گرفته شود، اما همه چیز مشروط به آن است که به امید خدا تا آن زمان بیماری مهار شده باشد. در غیر این صورت، هر سرنوشتی برای لیگ امسال متصور خواهد بود.

به مرحله بعد مقدماتی جام‌جهانی برسیم

بعد از دو دوره صعود مستقیم و متوالی به مرحله نهایی جام‌جهانی، برای کمتر کسی قابل هضم است که حالا صعود از مرحله پیش‌مقدماتی به دور انتخابی اصلی به رویای فوتبال ایران تبدیل شده باشد، اما واقعا این اتفاق رخ داده است. بحرین و عراق در گروه بالاتر از ما هستند و ما برای اینکه تازه به نقطه صفر برسیم و ماجراجویی اصلی برای صعود به جام‌جهانی را آغاز کنیم، نیاز به جبران مافات در دور برگشت داریم. کار بسیار سخت است و کوچکترین لغزشی می‌تواند فوتبال ملی ایران را سه سال تعطیل کند. یک عقبگرد مفتضحانه تاریخی در کمین فوتبال ایران است و ما که تابستان 97 شانس صعود به یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی را داشتیم، حالا باید دلواپس حذف از پیش‌مقدمانی این رقابت‌ها باشیم!

پرسپولیس و استقلال با «صفر» شروع کنند

شکایت بازیکنان و مربیان خارجی اصلا اتفاق تازه و عجیبی برای باشگاه‌های ایرانی نیست، اما راستش تعدد دیوانه‌وار این پرونده‌ها علیه پرسپولیس و استقلال در چند هفته اخیر همه را نگران کرده است. کمتر به یاد داریم که دو باشگاه محبوب کشور به طور همزمان تا این حد گرفتار پرونده‌های سنگین مالی و حقوقی بوده باشند. کار به جایی رسیده که به طور جدی بیم شروع فصل آینده برای این دو تیم با امتیازات منفی و پنجره‌های بسته وجود دارد. بنابراین آرزومندیم پرسپولیس و استقلال لیگ بیستم را با امتیاز «صفر» شروع کنند؛ به همین سادگی! 

عادل برگردد

بیست سال او را داشتیم و حتی فکرش را هم نمی‌کردیم روزی کار به جایی برسد که صداوسیما، صدا و سیمایش را از ما دریغ کند، اما شد. حالا یک سال تمام از سانسور کامل، بی‌رحمانه و غیرموجه عادل فردوسی‌پور می‌گذرد. چراغ نود را خاموش کردند و گزارش مرغوب‌ترین مسابقات فوتبال را به نالایق‌ترین حنجره‌ها سپردند. بیست سال او را داشتیم و تصور نمی‌کردیم روزی دوستان مسوول، حتی یک مجری و گزارشگر ساده را هم از سرمان زیاد بیینند، اما دیدند. درست 10 سال پیش در چنین روزهایی عادل فردوسی‌پور در پایان برنامه آخر سالش گفت: «امیدوارم 89 هم سال 90 باشد» و حالا ما امیدواریم 99 سال بازگشت 90 باشد؛ اما آیا چنین خواهد شد؟ کسی نمی‌داند. فقط همینقدر می‌دانیم کشورهای زیادی در دنیا نیستند که عادت طبیعی 20 ساله آنها ناگهان تبدیل به رویایی دور از دسترس شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها