9 ماه در تیم ملی کار کردم اما ریالی دریافت نکردم
14407
هاشمیان: شرایط مساعد باشم در تیم ملی می‌مانم
26 اسفند 1398
164
منهای فوتبال ایرانی
مربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: قرارداد من با فدراسیون فوتبال ریالی بود و در 9 ماه گذشته ریالی نگرفته‌ام و حتی بابت وسایلی که خریده ام از فدراسیون طلب دارم.

به گزارش روزنامه گل، وحید هاشمیان در گفت‌و‌گو با برنامه سلام صبح بخیر در خصوص شرایط خود در تیم ملی و مسائل مختلف صحبت‌های زیر را انجام داد:

*شما دو جلسه با فدراسیون داشتید، قرار بر این شد که بمانید یا بروید؟
قبل از اینکه درباره تیم ملی صحبت کنم از پزشکان، پرستاران و نیروهایی که دیده نمی شوند و برای مبارزه با ویروس کرونا فداکاری می کنند تشکر می‌کنم.  آنها گذشت وصف ناپذیری انجام می دهند و این بسیار با ارزش است. به خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند تسلیت می گویم، ان شاءالله خداوند به آنها صبر بدهد.درباره کار خودم هم باید بگویم  9 ماه پیش فدراسیون و مربی وقت آقای ویلموتس مرا به همکاری دعوت کردند و بسیار خوشحال بودم که در تیم ملی کشورمان حضور داشتم،کار کردن در باشگاه بیشتر یک قرارداد مالی و تعهد کاری است اما بودن در تیم ملی بیشتر یک تعهد قلبی است. پیروزی تیم ملی قطعا می تواند باعث خوشحال کردن مردم ایران در هرکجای دنیا شود. من همیشه تیم ملی را خیلی دوست داشتم و در حالی که پیشنهادات خوبی برای مربیگری داشتم آنها را قبول نکردم اما در این مقطع احساس کردم پس از بیش از یک دهه بازی در بوندسلیگا گرفتن مدرک مربیگری از آلمان و پله پله طی کردن دوران مربیگری می توانم این تجربیات را منتقل کنم. البته مسائل حاشیه ای درباره پول آقای ویلموتس و غیره پیش آمد که به تیم ضربه زد و باعث جدایی این مربی شد و نتیجه خوبی هم کسب نشد.

*یکی از انتقاداتی که مطرح می شود این است که چرا به  ویلموتس و همکارانش دو میلیون یورو پول پرداخت شد اما به وحید هاشمیان در این 8، 9 ماه فدراسیون هیچ پولی نداد.
من نمی خواستم این را اعلام کنم و مشکل اینجا بود که از فدراسیون هم اعلام نشده بود و فقط گفتند پول کادر فنی به یورو پرداخت شد. قرارداد من ریالی بود. 9 ماه گذشته و ریالی نگرفته‌ام و بابت وسایلی که خریده ام از فدراسیون طلب دارم. شرایط مالی کشور را درک می کنم و به خاطر علاقه به تیم ملی صحبتی درباره حقوق خودم نکردم. مسئولین باید همانطور که به خارجی ها اهمیت می دهند به داخلی ها هم بها بدهند. طبیعتا مقداری از پول ایران در فیفا وجود دارد که به خاطر تحریم ها نمی توانیم آن را به ایران بیاوریم و اگر می شد خیلی از مشکلات فوتبال ایران حل می شد.

*می گویند چرا با مربیان خارجی قراردادهای کلانی بسته می شود اما با مربیان ایرانی قراردادها پایین است.
در شرایط فعلی کشور وقتی ما توانایی پرداخت پول را نداریم و مربیان خارجی هم به قوانین بین الملل و حرفه ای عادت کرده اند بعد از مدتی کار را رها می‌کنند و می روند. اگر ما می  خواهیم مربی خارجی بیاوریم اول باید ببینیم پولش را داریم یا خیر؟ یا می خواهیم این را گردن رییس فدراسیون بعدی بیندازیم. در شرایط فعلی به نظرم استخدام مربی گران قیمت خیلی سخت است.

*قرارداد سه میلیون یورویی ویلموتس را شما هم شنیده اید؟
من اطلاعی درباره کارهای قراردادی ندارم. تنها جایی که می رفتم و می آمدم مرکز فوتبال پک بود و با قسمت مالی ارتباطی نداشتم.

*در نهایت در تیم ملی می مانید یا خیر؟
کادر فنی تغییر می کند و هر مربی که می آید دوست دارد کادر فنی خودش را بیاورد. بعد از صحبت هایی که شد و گزینه ها اعلام شدند، سرمربی جدید انتخاب شد. فدراسیون فوتبال و مربی تیم ملی هم دوست داشتند ما همکاری مان را ادامه بدهیم اما به هر حال من هم باید شرایطی برای همکاری داشته باشم و اگر بدانم می توانم به تیم ملی کشورم کمک کنم قطعا می مانم. اگر ببینم کمکی از دستم بر نمی آید می‌روم. موضوع نگران کننده ای نیست. چندین روزنامه یا سایت خیلی نگران کمک مربی تیم ملی هستند. در حالی که اینقدر نگران اینکه رییس فدراسیون و وضعیت فوتبال ما نیستند و نگرانی شان کمک مربی تیم ملی است. نمی‌دانم چرا اینقدر نگران هستند؟ اما اگر قسمت شود به هر حال آدمهای خوبی در فوتبال ما هستند و من می مانم و به کارم ادامه می دهم. بیماری کرونا  هم که آمده لیگ تعطیل و برنامه بازی تیم ملی دچار تغییر شد و هنوز رسمی اعلام نشده که چه زمانی برگزار شود.

*فکر می کنید اسکوچیچ موفق می شود؟
من نمی توانم پیشگویی کنم. کسی فکر نمی کرد ویلموتس در دور اول نتواند موفق شود چون فوتبال جای پیش بینی نیست اما کسانی که این اسکوچیچ را انتخاب کردند حتما اطلاعاتی بیشتر از من دارند. این موضوع را از کسانی که مربی را انتخاب کرده اند سوال کنید.

*صحبت پایانی؟
برای مردم کشور آرزوی بهترین ها را می کنم ان شاءالله این دوران سخت هم مثل زلزله و جنگ و سیل و شرایط سختی که مردم همبستگی نشان داده اند و مراحل سخت را پشت سر گذاشته اند این دوران هم بگذرد و سال آینده سال بسیار خوبی برای کشور ایران شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها