14339
قلعه‌نویی: معصوم نیستم و اشتباهاتی داشته‌ام
20 اسفند 1398
145
ایرانی
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: کار خیلی خوبی که ما انجام دادیم جلسه‌ای با تیم پزشکی و کادر فنی گذاشتیم و تمرینات تیم‌ را قرنطینه کردیم.

روزنامه گل -

امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر» در خصوص شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که برای مردم به وجود آمده است، گفت: به خانواده‌های داغدار تسلیت می‌گویم و امیدوارم این ویروس هرچه زودتر در دنیا نابود شود. من از پزشکان و پرستاران که در این راه ایثار می‌کنند تشکر می‌کنم. باید اسم این عزیزان به عنوان قهرمانان ملی ثبت شود. بحث اول درباره مشکلات اخیر انتقادی به مسئولان کشور است که باید زودتر اطلاع‌رسانی می‌کردند از اول بهمن این کار انجام می‌شد و تمهیداتی که حالا انجام می‌شود آن موقع در نظر گرفته می‌شد این همه مشکل نداشتیم. وقتی ویروس کرونا به ایران آمد یک همیتی شکل گرفت و حالا دارند با این ویروس مبارزه می‌کنند. به نظر من باید به توصیه‌‌های پزشکی، بهداشتی و رفتاری مسئولان توجه کنیم. از صداوسیما تشکر می‌کنم که در این شرایط خوب اطلاع‌رسانی می‌کند. به نظر من امن‌ترین جای دنیا حالا خانه است. باید در خانه بمانیم و به توصیه‌ها عمل کنیم. اگر امسال سفر نرویم و هزینه آن را به قشر آسیب‌پذیر بدهیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد. برخی استان‌ها مثل گیلان و مازندران وضعیت قرمز دارند و این عزیزان اگر یک سال مسافرت نروند هیچ اتفاقی نمی‌افتد. باید توجه کنیم. شرایط بسیار سختی داریم و نباید به سادگی از آن گذشت. با توجه به امکانات و شرایطی که داریم این ویروس دارد هر روز بیشتر می‌شود و اگر مردم رعایت نکنند شرایط سخت‌تر خواهد شد.

وی در خصوص این موضوع که برخی از چهره‌هایی که ملک و املاکی داشتند و تصمیم گرفته‌اند این ماه از مردم کرایه نگیرند. شما هم در این چالش شرکت کردید؟ تصریح کرد: ملت بزرگ  ایران در ادوار تاریخ نشان دادند در این شرایط چه انسان‌های بزرگی هستند، کشوری که 9 هزار سال فرهنگ و تمدن دارد در این شرایط هم خودش را نشان می‌دهد. انسان بزرگی در تهرانسر یک ماه اجاره‌هایش را نگرفته است، این کار خیلی بزرگی است. من مبلغ آن را ندیدم اما از نظر رفتاری و انسانی و اخلاقی میلیاردها می‌ارزد. وظیفه همه ما است و ما باید حتما در این شرایط کار خیر بیشتری انجام بدهیم و به قشر آسیب‌پذیر جامعه بیشتر کمک کنیم. از دولت هم می‌خواهم به این قشر بیشتر توجه کنند. قشر ورزشی خیلی‌هایشان از پهلوان‌ها هستند و همیشه در این زمینه پیشگام بودند، محمد نادری بازیکن پرسپولیس را ببینید که چه کار بزرگی انجام داده است و ما اگر کاری انجام دهیم وظیفه‌مان است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این سوال که آیا از سوی هیئت مدیره سپاهان توبیخ شده است، خاطرنشان کرد: یک بنده خدایی چند سالی است که با ما مشکل دارد، این خبر را ایشان منتشر کرده است. انشاءالله خدا در این شرایط به او کمک کند، اگر مراجعه کنید و ببینید ایشان قبلا کجا بوده و حالا چه شرایطی دارد متوجه می‌شوید. چنین خبری صحت ندارد و جا دارد از آقای مهندس تابش انسان شریف و بااصالت فوتبال ایران تشکر کنم. چنین چیزی نبوده است و تکذیب می‌کنم. دوستان کینه دارند. روحیات مرا می‌دانید و چنین مسئله‌ای نبوده است.

قلعه‌نویی در خصوص وضعیت پرونده بازی سپاهان و پرسپولیس تصریح کرد: درباره این پرونده زیاد بحث شده و ما هم یک لایحه‌ای نوشته‌ایم و به کمیته محترم استیناف داده‌ایم و امیدوارم این عزیزان توجه بیشتری کنند. یکی از دوستان کمیته انضباطی که مسئولیتی در صداوسیما هم دارد ببینید چطور تیکه می‌اندازد. کسی که این دو مسئولیت را دارد کنایه می‌زند و عدالت را در گفتارش رعایت نمی‌کند چطور توقع دارید او در رای خود عدالت را رعایت کند.

وی ادامه داد: امیدوارم کمیته استیناف توجه بیشتری به این لایحه کند و وقت بیشتری بگذارد. البته الان مهم‌ترین بحث کرونا است. کمیته انضباطی هم یقینا امیدواریم این کار را کرده باشد و کمیته استیناف وقت بیشتری بگذارد و از این رفتارها انجام ندهد. شما وقتی جایی مسئولیت دارید نمی‌توانید علایق رنگی‌تان را نشان بدهید. این کار خوبی نیست و شخصیت حقوقی باید رعایت شود اما در مملکت ما این چیزها عادی است. ما قرار بود بازی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه چرا آقای تابش گفته‌اند ما تا ساعت 3:30 دنبال این بودیم که بازی برگزار نشود؟ آیا ایشان با مجموعه سپاهان هماهنگ نبودند؟، گفت: من هرچیزی را که باید در زندگی‌ام بگویم، می‌گویم و برای من مهم نبوده و خیلی هم از این مسائل آسیب دیده‌ام. ما همه کارهایی که باید برای بازی با ذوب‌آهن انجام می‌دادیم برای بازی با پرسپولیس هم انجام دادیم. با احترامی که برای این تیم و طرفدارانش داریم و وقتی این دو تیم با هم بازی می‌کنند بعد از دربی بیشترین توجه را دارد. ما براساس شرایطی که اردوی‌مان را انجام دادیم، تا 13:45 دیدیم جمعیت غیرعادی است و تجمع بیشتری است. همیشه 100 نفر 200 نفر می آمدند اما این بار 2، 3 هزار نفر آمده بودند و در هتل را هم بسته بودند با بند یا طنابی که در فیلم هم هست. من به آقای فتاحی گفتم برو ببین مشکل چیست؟ گفتند خواسته‌شان این است که تیم بازی نکند. ما همان موقع با مسئولان بالاتر تماس گرفتیم.

قلعه‌نویی ادامه داد:  می‌خواهم بگویم اصلا بحث آقای تابش این نیست. وقتی شرایط غیرعادی است و سلامت در خطر است. وظیفه همه نشاط و امنیت جامعه است. آقای تابش رفت از مقام بالاتر که استاندار بود کسب تکلیف کند. او رفت از آقای استاندار کسب تکلیف کند و استاندار هم با دو سه وزیر صحبت کرد و قرار شد به خاطر مسائل ملی این بازی انجام شود. من از دوستان سوال دارم چطور بعد از یک هفته همه بازی‌ها لغو شدند و چرا قوانین در روز و ساعت و هفته تغییر می‌کند.

وی در خصوص این موضوع که ویدئویی از او منتشر شد که می‌گوید تا پرسپولیسی‌ها داخل زمین نرفته‌اند شما نروید، اظهار کرد: بنده اعلام می‌کنم تا داوران و پرسپولیسی‌ها نرفته‌اند. وقتی یک بازی می‌خواهد انجام شود قوانینی وجود دارد و قوانین این است که ناظر بازی و نماینده فدراسیون تیم‌ها را بخواهد، داورها باشد و دو تیم به همراه نماینده فدراسیون که جلوی داوران حرکت می‌کند وارد شوند. دوستان کم لطف هستند. ما با توجه به اینکه وقت نداشتیم و می‌خواستیم در راهرو بچه‌ها را جمع کنیم و نفسشان بالا بیاید.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید ادامه مسابقات لیگ در تاریخ 14 فروردین که سازمان لیگ اعلام کرده است انجام می‌شود؟ گفت: شرایط دنیا و کشور خاص است و اینکه هرکس هر تاریخی بدهد قطعیت ندارد. همه چیز به این ویروس بستگی دارد و معلوم نیست تا این تاریخ تمام شود یا خیر. کار خیلی خوبی که ما انجام دادیم جلسه‌ای با تیم پزشکی و کادر فنی گذاشتیم و تمرینات تیم‌ را قرنطینه کردیم ما اول تمرین تب بازیکنان را می‌گیریم یک ساعت قبل از تمرین رختکن‌ها را ضدعفونی می‌کنیم. اگر ما تمرین‌ها را تعطیل کنیم بازیکنان به شهرستانها می‌روند. چند نفر برای گیلان و مازندران و تهران هستند که استان‌های قرمزی هستند و اینها اگر بروند و برگردند چه اتفاقی می‌افتد. ما با اصول علم تمرین و مسائل بهداشتی آنها را نگه داشتیم. تمرین زیر یک ساعت هست که مقاومت بدن کم نشود ما با این راهکارها تمرینات‌مان را انجام می‌دهیم و تیم را قرنطینه کردیم.

قلعه‌نویی در پایان گفت: آخر سال است و مردم شرایط خوبی ندارند. من امیدوارم عزیزانی که می‌توانند در کار خیر بیشتر شرکت کنند بیشتر به هم محبت کنیم من هم انسان هستم و معصوم نیستم و اشتباهاتی داشته‌ام و از همه دوستان حلالیت می‌طلبم رنجشی از من دارند مرا حلال کنند. امیدوارم دست به دست هم بدهیم. ایران کشور ثروتمندی است و هم مردم عزیز ایران در نهایت شادی باشد و هم این ویروس لعنتی هرچه زودتر در دنیا نابود شود. باز هم از همه ایرانیان حلالیت می‌طلبیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها