آماری که زیر و رو شد
14272
چرا سپاهان اینقدر از دست پرسپولیس عصبانی است؟
14 اسفند 1398
454
ایرانی
تا همين چند سال پيش سپاهان با پنج عنوان قهرماني پرافتخارترين تيم تاريخ ليگ برتر به شمار مي‌آمد و از اين جهت كاملا دست‌نيافتني به نظر مي‌رسيد

روزنامه گل- حاشيه‌هاي جدال بر سر قهرماني در اين چند روز بيشتر از هر زمان ديگري شده است. اقدام سپاهان مبني بر عدم حضور در زمين مسابقه براي مصاف با پرسپوليس، فصل جديدي از داستان‌پردازي‌ها در مورد مهندسي شدن موفقيت‌هاي سرخپوشان را آغاز كرد. به اين ترتيب موج بزرگي راه افتاد كه اين بار احسان حاج‌صفي، يكي از كاپيتان‌هاي تيم ملي را هم با خودش همراه كرد. اصلي‌ترين دليل اوج گرفتن اين مسايل بدون ترديد نزديك شدن پرسپوليس به كسب چهارمين قهرماني پياپي است. طبيعتا وقتي تيمي چهار قهرماني متوالي به دست مي‌آورد، اين مساله باعث حساسيت رقبا مي‌شود؛ آنچه در حال حاضر در مورد پرسپوليس هم صدق مي‌كند.

با اين حال ماجراي قهرماني امسال پرسپوليس حتي مي‌تواند متفاوت‌تر هم باشد. تا همين چند سال پيش سپاهان با پنج عنوان قهرماني پرافتخارترين تيم تاريخ ليگ برتر به شمار مي‌آمد و از اين جهت كاملا دست‌نيافتني به نظر مي‌رسيد. با اين وجود سه قهرماني پياپي پرسپوليس باعث شد اين تيم با طلايي‌پوشان برابر شود و حالا قهرماني امسال، پرسپوليس را به تنهايي در صدر جدول پرافتخارترين تيم‌هاي تاريخ ليگ برتر قرار خواهد داد. به علاوه پرسپوليس با اين جام، تنها تيم تاريخ فوتبال ايران در مسابقات سراسري خواهد شد كه مي‌تواند چهار قهرماني پياپي كسب كند. پيش از اين سرخپوشان در اين آيتم هم با سپاهان شريك بودند، اما حالا از رقيب دهه هشتاد و نودشان فاصله خواهند گرفت. شايد با در نظر گرفتن همين دو مساله بتوان دليل خشم سپاهاني‌ها از اتفاقات اين فصل را درك كرد.

پرسپوليس در صورت قهرماني در ليگ نوزدهم، سيزدهمين جامش در ليگ‌هاي سراسري را به دست خواهد آورد. از اين نظر نزديك‌ترين تعقيب‌كننده اين تيم، استقلال است كه 8 قهرماني در مسابقات سراسري دارد.

 دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
علی 05 / 01 / 1399 47 : 11 : 03

عزیزم....مگه متوجه نشدی افتخارات یک تیم به تعداد جامها و قهرمانیهاش نیست و به تعداد طرفداراش روی تپه های اطراف ورزشگاست؟؟؟ حالا باز تعداد قهرمانیهارو بگید تا باز موقع بازی جناب مثلا گزارشگر!!!! یه جمله بگه که درجا ثبت بشه تو تاریخ!1خخخخخخخخخخ


666666 15 / 12 / 1398 43 : 40 : 17

تا کور شود هر آنکس که نتواند دیددددددددددددددددددددددددددددددددددد پوکررررررررررررررررررررررررررررر


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها