یحیی و فرهاد بهانه ندارند!
13860
میراث مبارک
15 بهمن 1398
202
ایرانی
کار چندان دشواری به نظر نمی‌رسد اینکه پیش‌بینی کنیم بازی پنجشنبه زیباتر از مسابقه رفت از آب در بیاید

روزنامه گل- پرسپولیس و استقلال در حالی روز پنجشنبه نودودومین دربی پایتخت را برگزار می‌کنند که بازی رفت دو تیم چندان چنگی به دل نزد. در شرایطی که سرخابی‌ها در آن دیدار از مربیان خارجی استفاده می‌کردند و بعدها هم کارنامه کالدرون و استراماچونی نشان داد مربیان کاربلدی بودند، اما نبرد رودرروی آنها خیلی جالب از آب در نیامد. این مساله دلایلی داشت؛ از جمله اینکه دو مربی هنوز فضای فوتبال ایران را به خوبی نشناخته بودند و تازه داشتند تیم‌شان را می‌ساختند. استقلال در دربی رفت برای اولین بار با سیستم سه دفاع بازی کرد و غافلگیری بزرگی به وجود آورد، در پرسپولیس هم کالدرون هنوز مشغول سعی و خطا و شناختن ترکیب اصلی بود.

بی‌گمان در همان دور رفت هم اگر دربی به جای هفته چهارم مثلا در هفته‌های دهم یا دوازدهم برگزار می‌شد، قطعا شاهد مسابقه بسیار جذاب‌تری می‌بودیم. حالا اما دو تیم به فرم ایده‌آل رسیده‌اند؛ هرچند مربیان‌شان را بالای سر خود نمی‌بینند! فرهاد میراث استراماچونی را در اختیار گرفته؛ تیمی با سه دفاع، مایل به هجوم بی‌وقفه و اشتهای سیری‌ناپذیر در گلزنی. یحیی هم میراث به جا مانده از گابریل کالدرون را تصاحب کرده؛ تیمی که سخت به رقبا موقعیت می‌دهد و البته بیشترین بخت‌های گلزنی‌اش را با تکیه بر ضدحمله‌های تند و برق‌آسا به دست می‌آورد. در این شرایط، جوانی و طراوت فرهاد مجیدی و یحیی گل‌محمدی هم می‌تواند به این معادله اضافه شود و نبرد جذاب‌تری بسازد.

فوتبال مطلقا قابل پیش‌بینی نیست، اما در عین حال کار چندان دشواری به نظر نمی‌رسد اینکه پیش‌بینی کنیم بازی پنجشنبه زیباتر از مسابقه رفت از آب در بیاید. نه‌تنها زیباتر از آن بازی، بلکه این مسابقه حتی می‌تواند یکی از زیباترین دربی‌های چند سال اخیر باشد. هر دو تیم در فاز تهاجمی بسیار خطرناک هستند و تصور اینکه گل نزنند، سخت است. به علاوه آنها حتی ایستگاهی‌زن‌های خوبی هم پیدا کرده‌اند؛ از وریا غفوری که اخیرا هر چه کاشته پشت محوطه می‌زند خطرناک از آب در می‌آید تا احمد نوراللهی که همین هفته از 25 متری به نفت آبادان گل زد. مهدی ترابی و وحید امیری سرعتی از این طرف و مهدی قائدی تند و تیز از آن طرف، بازی را روی زمن هم جذاب‌تر می‌کنند. بنابراین واقعا هیچ بهانه‌ای برای خوشگل از آب در نیامدن این مسابقه وجود ندارد؛ مخصوصا که هم یحیی در این چند بازی جسور نشان داده و هم فرهاد مجیدی ثابت کرده جاه‌طلب و غیرقابل پیش‌بینی است. بروید داخل زمین ببینیم چه می‌کنید؛ بی‌عذر و توجیه!


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها