12872
صالحی‌امیری: جهت گیری دولت برای بودجه کمیته ملی المپیک خوب است
17 آذر 1398
356
ایرانی
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: جهت گیری دولت برای بودجه کمیته ملی المپیک خوب است و شرایط دولت را درک می‌کنیم.

روزنامه گل -

سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: سال 99 سال المپیک ایران است و هزینه‌های فوق‌العاده زیادی داریم برای تیم ملی و اعزام‌ها که برآورد‌ ما 2 میلیون دلار هزینه است. پاداش، حمل و نقل و دیگر هزینه‌ها بسیار زیاد است و با نوبخت جلساتی داشتیم، در مجموع جهت گیری دولت برای بودجه خوب است و شرایط دولت را درک می‌کنیم. برای امسال وضعیت بودجه خوب بوده و رشد 30 درصدی داشته است و امیدواریم برای سال آینده نیز همین روند ادامه داشته باشد.

وی درباره برگزار نشدن مسابقات جام جهانی کشتی تهران, عنوان کرد: واقعیت امر این است که با انصراف 3 کشور ژاپن, مجارستان و گرجستان این مسابقات خود به خود توسط فدراسیون جهانی به زمان دیگری موکول شده و این مسابقات آن‌طور که گفته شد لغو نشده است. فدراسیون جهانی برای برگزاری مسابقات از ما زمان خواست و ما با هماهنگی فدراسیون کشتی دو زمان را برای برگزاری مسابقات اعلام کردیم و این تضمین را دادیم که این مسابقات با امنیت کامل برگزار خواهد شد و رئیس فدراسیون جهانی نیز تضمین داد که مسابقات در ایران برگزار شود.

رئیس کمیته ملی المپیک, درباره وضعیت تیم فوتبال ایران برای صعود به المپیک یادآور شد: جلسات دائم با فدراسیون فوتبال و وزرات ورزش داریم و حمایت کافی را از این تیم داریم تا بتوانیم بعد از 45 سال و نزدیک به نیم‌قرن انتظار مردم برای المپیکی شدن فوتبال برآورده شود. ما هم حمایت مادی و هم حمایت معنوی داریم و انتظار داریم فدراسیون هم از لحاظ فنی حمایت بیشتری کند.

وی یادآور شد: ما امسال 27 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک مستقیم به فدراسیون‌ها در نظر گرفتیم و 5 میلیارد تومان هم کمک ویژه به فدراسیون‌های المپیکی تعهد کرده‌ایم. تا کنون 90 درصد از بودجه همه فدراسیون‌ها را تخصیص داده‌ایم و و 10 درصد دیگر را هم خواهیم داد و کمک ویژه هم فقط برای المپیکی‌ها خواهد بود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها