ندادن عنوان «مرد سال آسیا» به علی بیرو اوج کج سلیقگی AFC بود
12784
شیری: اینکه با پرتاب من گل شجاع بهترین شد خیلی چسبید
13 آذر 1398
342
ایرانی
پرسپولیس کالدرون امسال بعد رفتن برانکو آن تیمی نبوده که هواداران از قهرمان سه دوره لیگ برتر، جام حذفی و نایب قهرمان آسیا انتظار داشتند.

روزنامه گل -

 

محمدجواد حجتی

 

پرسپولیس کالدرون امسال بعد رفتن برانکو آن تیمی نبوده که هواداران از قهرمان سه دوره لیگ برتر، جام حذفی و نایب قهرمان آسیا انتظار داشتند. تغییرات مداوم و گل نزدن تیم در کنار خوب بازی نکردن پرسپولیس همه شرایطی است که باعث شده هواداران دیگر مثل قبل و آنچنان که در فصول گذشته تیم را حمایت می‌کردند، این کار را انجام ندهند. اتفاقی که دلخوری بازیکنان پرسپولیس را در چند بازی اخیر به همراه داشته و مهدی شیری، مدافع این تیم هم به آن اشاره دارد اما حق را با آن‌ها می‌داند که از شاگردان کالدرون فقط قهرمانی می‌خواهند. این مدافع راست سرخ‌ها که حالا پرتاب فصل گذشته اش در بازی آسیایی پرسپولیس باعث گلزنی شجاع خلیل زاده شد که حالا گلش به عنوان گل فصل قاره کهن معرفی شده، حضور هواداران را نقطه قوت بازیکنان این تیم می‌داند. شیری در مورد انتخاب نشدن علیرضا بیرانوند هم با اشاره به اینکه حق شماره یک سرخ‌ها و تیم ملی کسب این عنوان بوده ندادن این لقب را به این دروازه بان کج سلیقگی AFC می‌داند.

پرسپولیس بعد لغو بازی با نساجی آماده تقابل با ذوب آهن است.

با توجه به آلودگی هوا قطعا برای همه تیم هایی که آن روز بازی داشتند و اجازه کار پیدا نکردند، کار را سخت می‌کند چون تیم‌ها یک هفته برای آن مسابقه تمرین کرده بودند و حالا باید خیلی زود تفکرات خودشان را برای بازی بعد تغییر دهند. لغو بازی با نساجی هم برای ما چنین حالتی را داشت و کاملا برای این بازی آماده بودیم که در هتل به ما خبر دادند که بازی برگزار نخواهد شد. واقعا اگر قرار بود این طور شود بهتر بود کمی زودتر می‌گفتند و تا چند ساعت قبل بازی ما را مدام در فضای انجام شدن یا نشدن بازی قرار نمی‌دادند.

در مورد بازی با ذوب آهن بگو که به نظر می‌رسد حریف آسانی نیست.

قطعا ما کار آسانی مقابل ذوب آهن نداریم و با اینکه این تیم در نتیجه گیری فراز و نشیب زیاد داشته اما شک نکنید کار راحتی در اصفهان مقابل تیم علیرضا منصوریان نداریم. به خصوص اینکه ذوب آهن در یکی، دو بازی اخیر نشان داده شرایط بهتری دارد اما با توجه به نتایج اخیر در بالای جدول پرسپولیس نیاز مبرم به سه امتیاز این مسابقه دارد. به همین خاطر با اینکه می‌دانیم ذوب آهن نمی‌خواهد در خانه امتیاز بدهد اما به دنبال دست پر برگشتن از اصفهان هستیم.

با تساوی سپاهان در اصفهان مقابل استقلال و باخت پدیده شانس دوباره در خانه پرسپولیس را زده که دوباره حضورش را در جمع مدعیان قهرمانی پررنگ کند.

دقیقا همین طور است و با توجه به نتایج به دست آمده در هفته‌ای که گذشت شانس خوبی دوباره داریم که خودمان را به صدر نزدیک تر کنیم. به همین خاطر گفتم بازی با ذوب آهن برای ما اهمیت زیادی دارد تا بتوانیم با توجه به یک بازی عقب مانده و مسابقات سختی که رقبا در چند هفته پایانی تا نیم فصل دارند شانس خودمان را برای تکرار قهرمانی بیش از پیش کنیم.

این روزها انتقاد از پرسپولیس بابت اینکه خوب بازی نمی‌کند زیاد است؟

این طبیعی است که هواداران پرسپولیس بعد از سه قهرمانی پیاپی، یک قهرمانی جام حذفی و یک نایب قهرمانی آسیا بازهم به دنبال این باشند که تیم در بالاترین سطح ممکن امسال کارش را دنبال کند. قطعا هدف همه کادرفنی و بازیکنان همین است و ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم همیشه رضایت هواداران مان را که همراه ما هستند، برآورده کنیم. با این حال ما بازیکنان برای مان بودن هواداران کنارمان به یک عادت تبدیل شده و نبودن شان واقعا ما را در بازی‌ها اذیت می‌کند. ما الان بیش از گذشته به حمایت هواداران خودمان نیاز داریم و امیدوارم در کنارشان با قدرت کار را پیش ببریم. به هرحال طبیعی است ما امسال تغییراتی در تیم داشتیم که زمان می‌برد به هماهنگی برسیم و حالا رفته رفته بهتر می‌شویم و امیدوارم در آینده بتوانیم نتایج لازم را کسب کنیم.

برخلاف فصل گذشته این روزها مهدی شیری بیش از گذشته در فاز هجومی به تیم کمک می‌کند و در بازی با فولاد حتی یکی، دو بار شانس گلزنی داشتی؟

خود من به شخصه همیشه دوست دارم در کارهای تهاجمی به تیم کمک کنم و امسال آزادی عمل بیشتری دارم که در حمله حضور پیدا کنم. امیدوارم در ادامه بتوانم به روند هجومی تیم بیشتر کمک کنم و با دادن پاس‌های مناسب شانس گلزنی مهاجمان تیم را افزایش دهم. هرچند که در وهله اول وظیفه ما این است که بتوانیم در کارهای دفاعی خیال دیگر بازیکنان را راحت و اجازه نفوذ مهاجمان حریف را ندهیم.

هرچند علی بیرانوند نتوانست به عنوان مرد فوتبال آسیا انتخاب شود اما گل شجاع بهترین گل انتخاب شد. گلی که تو به نحوی پاس آن را داده بودی و یادمان هست در مصاحبه‌ای به روزنامه گل گفتی که قبل بازی به شجاع گفته بودی با پاس تو او گلزنی خواهد کرد.

در مورد علیرضا بیرانوند به نظر من به عنوان همبازی او و دیگر بازیکنان پرسپولیس و حتی هواداران تیم و کلیه ارکان باشگاه او مرد سال فوتبال آسیاست و در این شکی نیست و همه ما او را لایق و شایسته کسب این عنوان می‌دانیم. به نظرم AFC بابت انتخاب نکردن علی بیرو با آن عملکردی که از خودش در پرسپولیس و تیم ملی نشان داد به عنوان مرد سال فوتبال آسیا کج سلیقی کرد. این عنوان حق علی و مال علی بود که در موردش بی انصافی کردند. در مورد شجاع هم واقعا خوشحال هستم که توانست شایسته کسب این عنوان شود چون همیشه گلزنی یک مدافع جذابیتی دو چندان دارد. در آن بازی هم شجاع گل قشنگی زد و خوشحالم که در این گل و حالا کسب عنوان بهترین گل آسیا نقش داشتم. وقتی خبر شجاع را شنیدم خیلی این عنوان و این انتخاب به من چسبید و امیدوارم بازهم از این پرتاب‌ها برای پرسپولیس داشته باشم.

در قرعه کشی جام حذفی هم شانس با پرسپولیس یار بود؟

به نظرم اصلا این طور نیست و شاید چه بسا کار من از استقلال و سپاهان که به یکدیگر خوردند سخت تر باشد. در ظاهر کار پرسپولیس راحت تر است اما این جام همیشه به جام شگفتی‌ها معروف بوده و هیچ حریفی در آن قابل پیش بینی نیست. شما ببینید پدیده یکی از تیم‌های خوب لیگ در این بازی‌ها حذف شد و این اتفاق ممکن است برای ما و حتی تراکتور هم بیفتد. در ثانی با صعود از این مرحله کارمان در مراحل بالاتر قطعا سخت تر است و به همین خاطر بابت هدفی که داریم و آن تکرار عنوان قهرمانی جام حذفی است هیچ حریفی را آسان نمی‌گیریم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها