12781
نامجو مطلق: همین دو امتیاز در ادامه می تواند تاثیرگذار باشد
12 آذر 1398
401
ایرانی
مجید نامجو مطلق می‌گوید استقلال پس از دوازده هفته از مسابقات لیگ برتر به همراه آندره آ استراماچونی روی نوار موفقیت است و در هفته‌های آتی می‌تواند شانس رسیدن به عنوان قهرمانی را هم افزایش بدهد.

روزنامه گل -


با پیشکسوت استقلال درباره بازی مقابل سپاهان و موفقیت سرمربی ایتالیایی صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید:

 

استقلال و سپاهان در یک بازی تماشایی به تساوی رسیدند.

 

کیفیت و بازیکنان حاضر در دو تیم از قبل مشخص می‌کرد که یک بازی جذاب را خواهیم دید. طبیعی بود که دو تیم تا لحظه آخر برای سه امتیاز بجنگند چرا که در بالای جدول رقابت نزدیکی با هم دارند. در دقایق اول بازی، روند بازی هیجانی بود و سپاهان توانست زودتر به گل برسد.

 

اما استقلال خوش شانس نبود چرا که داور روند بازی را تغییر داد.

 

استقلال در چند صحنه بدشانسی آورد و همه می‌دانند که از اشتباهات داوری هم ضرر کرد. این تیم مستحق برد بود و این تساوی چیزی از ارزش‌های استقلال کم نمی‌کند. پنالتی که خیلی واضح بود و بعد از آن هم برخی از عکس‌ها نشان می‌داد که گل دوم هم در شرایط آفساید به ثمر رسیده است. واقعا استقلال در این بازی ضرر کرد و همین دو امتیاز در ادامه مسابقات می‌توانست بیشتر تاثیرگذار باشد.

 

از شرایط فنی تیم استراماچونی راضی هستید؟

 

این خیلی خوب بود که برای هفتمین هفته متوالی استقلال در لیگ به پیروزی رسید و طبیعی است که این نتیجه تلاش و مزد زحمات تمام بازیکنان و اعضای کادرفنی از جمله استراماچونی است. مدت‌ها قبل که استقلال نتیجه نمی‌گرفت برخی انتقاد می‌کردند اما من می‌گفتم باید به سرمربی استقلال فرصت داد تا شناخت بیشتری به دست بیاورد. الان می‌بینید که سیستم 2-5-3 به خوبی در استقلال هموار شده است و بازیکنان که در ترکیب قرار می‌گیرند وظایفشان را به خوبی می‌دانند.

 

با این اوصاف استقلال می‌تواند به قهرمانی برسد؟

 

استقلال بدون شک یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی است. الان رقابت سختی در بالای جدول در جریان است و بازی روز پنج شنبه هم حساسیت بسیار بالایی دارد. بازی بعدی با شهر خودرو هم بسیار مهم است و اگر استقلال این بازی را ببرد موقعیت بهتری پیدا خواهد کرد. این شانس در حالی شکل گرفته که اول فصل هیچ کس برای تیم استقلال شانسی قائل نبود و حالا همه استراماچونی را تحسین می‌کنند.

 

حمایت هواداران از استقلال هم بیشتر از قبل شده است.

 

مشکلات همیشه وجود داشته و این شعور بالای طرفداران و عشق آنها به تیم را می‌رساند که در هیچ شرایطی تیمشان را تنها نگذاشته‌اند. هوادارانی که صبر کرده‌اند حالا می‌بینند که استقلال با استراماچونی روی نوار موفقیت است و می‌تواند به روزهای بهتری هم برسد. بازی با شهرخودرو اهمیت بالایی دارد و مطمئنم هواداران مثل همیشه استقلال را تنها نخواهند گذاشت.

 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها