قرارداد استرا را از الان تمدید کنند
12778
فریدون زندی: استقلال باید یک مهاجم و یک بازی ساز بگیرد!
12 آذر 1398
382
ایرانی
فریدون زندی هافبک محبوب سابق استقلالی‌ها معتقد است این تیم توانایی قهرمان شدن را در لیگ برتر ایران را دارد اما باید بتواند در دیدارهای باقیمانده خودش هم همین روند را ادامه دهد.

روزنامه گل -

با زندی که این روزها در آلمان مشغول مربیگری است در خصوص شرایط این روزهای آبی‌ها به صحبت پرداختیم.


این روزها استقلال شرایط خوبی دارد شما هم با این موضوع هم‌عقیده هستید؟


به نظر من استقلال این روزها توانسته علاوه بر اینکه امتیازات خوبی را جمع‌آوری کند بازی‌های زیبایی را هم به نمایش می‌گذارد و همین باعث شده هواداران استقلال از شرایط تیم رضایت داشته باشند.


به نظرتان استقلال می‌تواند قهرمان نیم‌فصل شود؟


این توانایی در استقلال است که بتواند به دنبال قهرمانی لیگ باشد. البته که نیم فصل قهرمان شدن زیاد ملاک نیست مهم این است که بتوانی در آخر فصل امتیازات لازم را جمع‌آوری کنی و قهرمانی شوی. چند روز پیش جدول بازی‌های لیگ ایران را نگاه کردم استقلال هشت بازی پشت سر هم میزبان است و این بهترین فرصت است که بتواند خودش را به صدر جدول نزدیک‌تر کند.


خط حمله استقلال نیاز به تقویت دارد؟


با توجه به اینکه این تیم باید در رقابت‌های آسیایی هم بازی کند نیاز به تقویت دارد علاوه بر خرید یک مهاجم آنها باید یک هافبک بازیساز هم جذب کنند تا مشکلی را احساس نکنند. اما اگر منظورتان برای بازی‌های لیگ است با همین نفرات هم می‌توان لیگ را ادامه داد.


این روزها استراماچونی مدام مصاحبه می‌کند و از مشکلات مالی می‌گوید.قبول دارید؟


به هر حال او نگران تیمش است و می‌خواهد تیمش حاشیه نرود. اتفاقی که سال‌های گذشته افتاد و نگذاشت که تیم عنوان قهرمانی را به دست بیاورد. این نشان می‌دهد که مربی استقلال حرفه‌ای است و حواسش به همه حاشیه‌های کنار تیم است. من یک پیشنهاد به مسئولان استقلال دارم و آن این است که قرارداد استراماچونی را برای فصل آینده تمدید کنند تا هواداران از این بابت نگرانی نداشته باشند.


استقلال از اشتباهات داوری هم خیلی لطمه خورده است؟


اشتباهات داوری جزئی از فوتبال است و نمی‌توان این مساله را منکر شد اما در ایران متاسفانه اشتباهات داوری خیلی زیاد است و حتی در همینبازی استقلال و سپاهان داور هند واضح بازیکان سپاهان را ندید و این یعنی از دست رفتن امتیاز چطور ممکن است این همه تماشاگر در ورزشگاه این صحنه را ببینند اما تیم داوری به راحتی از این صحنه رد شود.


این روزها بحث رفتن ویلموتس هم از این ایران شنیده می‌شود.


به هر حال ویلموتس مربی توانمندی است او در تیم بلژیک نتایج خوبی را کسب کرد و همین باعث شد که او با این رزومه به ایران بیاید او نتوانست آن طور که باید و شاید نتایج خوبی را کسب کند. در خصوص ماندن یا رفتن ویلموتس مسئولان فدراسیون باید تصمیم‌گیری کند.


*نظرتان در خصوص حضور برانکو در تیم ملی چیست؟


چند سال با ایشان در تیم ملی کار کردم و معتقدم حضور برانکو در تیم ملی به نفع فوتبال ایران است برانکو فوتبال فوتبال آسیا را می‌شناسد و مطمئن هستم با حضور برانکو به جام جهانی صعود می‌کنیم.
 

حسن بابازاده

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها