تکرار تلخ تاریخ بعد از شش سال
12600
مسعود برو بیرون!
24 آبان 1398
1085
ایرانی
با شناختی که از کی‌روش دارم در صورتی که او متوجه شعارهای مردم می‌شد محال بود شجاعی را بیرون بکشد، حتی اگر بازی ساعت‌ها طول می‌کشید!

روزنامه گل- بی‌تریدی بعد از شکست ایران برابر عراق، مسعود شجاعی سخت‌ترین ساعات ممکن را پشت سر گذاشته است. کاپیتان تیم ملی کشورمان که مدتهاست از ترکیب اصلی این تیم دور مانده و حتی در تراکتورسازی هم به صورت جسته و گریخته به بازی گرفته می‌شود، مقابل عراق فیکس شد و البته نمایش ضعیفی هم ارایه داد. شاید اگر احسان حاج‌صفی با مصدومیت بدموقع مواجه نمی‌شد، در این بازی برای تیم ملی به میدان می‌رفت و مسعود فیکس نمی‌شد، اما آن اتفاق برای احسان، دست ویلموتس را لای پوست گردو گذاشت و سرمربی بلژیکی تیم ملی هم بدترین انتخاب ممکن را انجام داد. شجاعی که از فرم مطلوب به دور است، در این بازی نتوانست به تیم ملی در مسیر تصاحب میانه میدان کمک کند و مخصوصا در نیمه دوم شاهد تسلط همه‌جانبه عراقی‌ها بر توپ و میدان بودیم. شجاعی که به خاطر سن بالا رفته‌رفته خسته شده بود، بعد از لو دادن توپ‌های پرشمار ناخواسته رو به خطا کردن آورد؛ اتفاقی که با انفعال و بی‌تفاوتی عجیب ویلموتس همراه شد و نهایتا آن کارت قرمز بی‌مورد را برای کاپیتان تیم ملی به دنبال آورد. کسی نمی‌داند که ما اگر 10نفره نمی‌شدیم باز از عراق گل می‌خوردیم یا نه، اما الان این اتفاق رخ داده و شجاعی نقش اول شکست پنجشنبه‌شب لقب گرفته است. او بعد از بازی با انتشار پستی حاوی عذرخواهی از مردم سعی کرد شرایط را بهتر کند، اما موج انتقادها همچنان ادامه داشته است.

وقتی جلوی تایلند «هو» شد

این اما اولین بار نیست که شجاعی با انتقاد گسترده افکار عمومی مواجه می‎‌شود؛ چه اینکه نخستین بار شش سال پیش اتفاقی مشابه رخ داد. ماجرا این است که مهرماه سال 92 در جریان بازی ایران و تایلند در مرحله مقدماتی جام ملتهای آسیا 2015 هم مسعود شجاعی بازی بسیار ضعیفی ارایه داد؛ آنقدر که حوصله مردم سر رفت و علیه او شعار دادند: «مسعود بیا بیرون.» از قضا دقایقی بعد شجاعی تعویض شد. بعد از بازی عکسی از اشک ریختن این بازیکن در تیراژ وسیع روی خروجی سایت‌ها رفت و گفتند مسعود به خاطر شعار تماشاگران گریه کرد، اما به سرعت روشن شد عکس مربوط به آن بازی نمی‌شده است. آن مسابقه برابر تایلند گره خورده بود و نهایتا تیم کشورمان به سختی با نتیجه دو بر یک در ورزشگاه آزادی پیروز شد، اما همه چیز تحت‌الشعاع شعارها علیه شجاعی قرار گرفت. آن زمان بسیاری از بازیکنان تیم ملی به حمایت از مسعود پرداختند؛ مثلا آندرانیک تیموریان گفت: «مردم اگر از شجاعی راضی نیستند به کی‌روش زنگ بزنند و بگویند کدام بازیکن را دعوت کند.» همچنین آنتونیو سیموئز، دستیار آن زمان کارلوس کی‌روش اظهارنظر جالبی در مورد شجاعی انجام داد. او گفت: «مشکل اینجاست که ما زبان فارسی بلد نیستیم. اگر می‌دانستیم و می‌فهمیدیم مردم چه می‌گویند، غیرممکن بود مسعود را تعویض کنیم. با شناختی که از کی‌روش دارم در صورتی که او متوجه شعارهای مردم می‌شد محال بود شجاعی را بیرون بکشد، حتی اگر بازی ساعت‌ها طول می‌کشید!» در این سال‌ها همیشه کم‌وبیش حساسیت‌هایی در مورد عملکرد شجاعی در تیم ملی وجود داشته، اما حالا با بالا رفتن سن او، احیای این بازیکن مشکل‌تر از هر زمان دیگری شده است.

نظرسنجی اینستاگرامی گل

چندی پیش محمد مایلی‌کهن ضمن تمجید از مسعود شجاعی، به شکلی محترمانه از او خواسته بود به دوران فوتبال ملی‌اش پایان بدهد. بعد از اتفاقات بازی با عراق، حالا بسیاری از هواداران فوتبال نیز همین نظر را دارند. در همین راستا روزنامه گل یک نظرسنجی اینستاگرامی برقرار کرد که بیش از 1500 کامنت برای آن آمد. اغلب نظردهندگان نیز ضمن احترام به شجاعی، به او توصیه کردند به دوران حضورش در تیم ملی پایان بدهد. تا ببینیم نظر خود مسعود چیست.دیدگاه های کاربران (2 دیدگاه)
مرتضی 02 / 09 / 1398 15 : 06 : 19

دراینکه شجاعی باریکن بزرگیه که حتی در اسپانیا هم بازی کرده و برای تیم ملی هم زحمت گشیده شکی نیست اما الان در فرم مطلوب خودش به سرنمیبره سنش هم ک بالا رفته.اگه میخواد ک تو ذهن طرفداران فوتبال بمونه و درآینده ب نیکی ازش یاد بشه قبل اینکه بزارنش کنار خودش از فوتبال ملی خدا حافظی کنه.


محمد 25 / 08 / 1398 06 : 18 : 12

هرچیز اغازی دارد و پایانی این اصول و حقیقت دنیاست. انسان روزی به دنیا میاد و روزی هم از دنیا میره. چه برسه به مسائلی که مقطعی است. الان نه به نظرم حداقل ۵ سال پیش باید خداحافظی میکرد اونم از فوتبال، نه فقط از بازی ملی


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها