مطمئنیم با اندیشه‌های علی آقا آینده ذوب‌آهن خوب است
12192
مطهری: بازهم از این گل‌های قشنگ می‌زنم تا ویلموتس را متقاعد کنم
12 آبان 1398
330
ایرانی
بالاخره ذوب‌آهن برد! یک برد سه امتیازی که همه روحیه و اعتمادبه‌نفس را به اردوی سبزپوشان اصفهانی برگرداند و هم علیرضا منصوریان توانست یک نفس راحت بکشد.

سیدیاسر رضوی / بالاخره ذوب‌آهن برد! یک برد سه امتیازی که همه روحیه و اعتمادبه‌نفس را به اردوی سبزپوشان اصفهانی برگرداند و هم علیرضا منصوریان توانست یک نفس راحت بکشد. امیرارسلان مطهری که در این بازی یک گل آکروباتیک قشنگ را وارد دروازه شاهین بوشهر کرد معتقد است حریف آن‌ها تیم از پیش بازنده‌ای نبوده و عملکرد خوب شاگردان علیمنصور اختیار عمل را برای بردن به ذوب‌آهن داده است.

ذوب‌آهن یک سه امتیاز مهم را مقابل شاهین بوشهر به دست آورد. بازی چطور بود؟

بازی خوبی بود و مهم‌تر از هر چیز در این بازی این بود که سه امتیاز آن را به دست آوردیم. در این مسابقه موقعیت زیادی به شاهین ندادیم و در بیشتر دقایق مالک توپ و میدان بودیم. با این برد یک روند صعودی را پیش گرفتیم چون به سه امتیاز این بازی خیلی احتیاج داشتیم. شاهین تیم بدی نیست اما اسیر یکسری مشکلات است که امیدوارم حل شود و ما هم در ادامه بتوانیم راهمان را با قدرت ادامه دهیم. مطمئن باشید اگر بدشانس نبودیم الان ذوب‌آهن با این کیفیتی که فوتبال بازی می‌کند الان باید در جمع مدعیان قرار داشت.

پس به نظر تو شاهین حریف آسانی برای شما نبود؟

اصلاً و در هیچ مسابقه‌ای خودش را حریف آسانی نشان نداده است. درست است از پرسپولیس 5 گل خورد اما در بازی‌های قبلی نشان داده بود که تیم ضعیفی نیست و همه را اذیت کرده بود. به نظرم با عملکردمان توانستیم به شاهین هیچ شانسی ندهیم و از موقعیت‌ها برای برد بهره ببریم.

این اولین برد ذوب‌آهن می‌تواند پایان بدشانسی‌های شما بعد از 8 هفته باشد؟

امسال بدشانسی‌های زیادی گریبان گیر ما بود ولی با یک برد هم نمی‌توان در مورد آینده حرف زد. تمام تلاش ما از روز اول این بوده که بتوانیم یک روند خوب را برای ذوب‌آهن رقم بزنیم و تلاش این است که این وضعیت باقی بماند. ما با موجی از بدشانسی به یک برد احتیاج داشتیم و این برد هم از طرفی توانست اعتمادبه‌نفس و شخصیت تیمی ما را برگرداند. هم من و هم بازیکنان امیدواریم این یک شروع خوب برای ذوب‌آهن در این فصل باشد.

و در این مسیر گل قشنگی هم به ثمر رساندی و کاندیدای یکی از برترین گل‌های هفته هستی؟

این لطف خدا بود که توانستم یک گل قشنگ را به ثمر برسانم. اول توانستم به تیم کمک کنم و دوم اینکه یک گل به گل‌هایم اضافه شود. بعد از گل هم خودم فکر می‌کردم که گلم کاندیدای یکی از قشنگ‌ترین گل‌های هفته بشود و خوشحالم با این گل قشنگ نقشی در شکست طلسم این چند هفته ذوب‌آهن داشتم. این گل خیلی به من چسبید و امیدوارم بازهم در این مسیر بتوانم برای ذوب‌آهن مثمر ثمر باشم.

در این چندهفته‌ای که بعد رهایی از مصدومیت به میدان رفته‌ای زدن 3 گل در پنج بازی نمی‌تواند عملکرد بدی باشد؟

همان‌طور که گفتید چهار یا 5 هفته نتوانستم به تیم کمک کنم. در بازی با تراکتور بود که بعد مصدومیت بازی با الاتحاد که زانویم به تیرک خورده بود شانس بازی داشتم که دچار مصدومیت شدم اما از هفته پنجم در بازی با استقلال به تیم اضافه شدم. با این حال باید تلاشم دوچندان شود که بتوانم گل‌های سه امتیازی برای ذوب‌آهن بزنم ولی به‌زعم حرف شما زدن 5 گل در 3 بازی نمی‌تواند آمار بدی باشد.

با این آمار به نظر می‌رسد ، می‌توانی به آقای گلی فکر کنی؟

هرچه خدا بخواهد ... هیچ مهاجمی که از کسب عنوان آقای گلی بدش نمی‌آید اما هدف اصلی من موفقیت ذوب‌آهن است و به نظرم می‌توان با این آمار به آقای گلی فکر کرد. قطعاً ذوب‌آهن موفق باشد اعتمادبه‌نفس من هم بیشتر است و این کمک می‌کند گل‌های بیشتری به ثمر بزنم.

و اینکه این آمار می‌تواند شانس دعوت به تیم ملی را هم برای تو به وجود بیاورد؟

من همیشه همه تلاشم این بوده که بتوانم لباس تیم ملی کشورم را برتن کنم. بعد از بازی‌های تیم امید که شانس خوبی داشتیم که به المپیک برویم و آنجا افتخار پوشیدن پیراهن آن تیم را داشتم حالا هدفم تیم بزرگسالان است. خوشبختانه با آمدن ویلموتس همه بازیکنان داخلی امیدشان برای حضور در تیم ملی دو چندان شده و من هم امیدوارم بتوانم با این روند سرمربی تیم ملی را برای دعوتم متقاعد کنم. پس بازهم امید به خدا قشنگ گل می‌زنم که ویلموتس را برای دعوتم متقاعد کنم.

قبول داری ذوب‌آهن در موجی از بدشانسی که تو می‌گویی در خلق موقعیت به‌خصوص برای مهاجمان خودش خوب عمل‌نکرده است؟

در موردبحث خلق موقعیت که نمی‌شود زیاد صحبت کرد چون هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. در یک بازی موقعیت زیاد است و در یک مسابقه هیچ موقعیتی نیست. موقعیت ساختن و نساختن به همان بدشانسی برمی‌گردد چون قطعاً هر تیمی که اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته باشد، این شانس را دارد که موقعیت گل بیشتری هم بسازد. این برد در ادامه مسیر خیلی کمک می‌کند و ما می‌توانیم بازی بهتری را به نمایش بگذاریم. در بازی‌های قبل یکی، دو تا توپ می‌آمد که وارد دروازه ما می‌شد و در این شرایط از دفاع و دروازه بان گرفته تا هافبک و مهاجم و نفری که روی نیمکت نشسته است، همه مقصر هستند و در موفقیت هم همین شرایط حاکم است.

با این برد فشارها هم تا حدودی از روی منصوریان برداشته شد. آن‌هم درحالی‌که همه بازی با شاهین را آخرین شانس او می‌دانستند.

بازی‌های ما را همه می‌بینند و دنبال می‌کنند که چقدر روی حریفان فشار می‌آوریم اما با بدشانسی گل می‌خوردیم. فصل قبل هم شرایط در شروع برایمان همین بود و کمی زمان برد تا شکل خودش را بگیرد. ما به خاطر بازی با الاتحاد بدنسازی خودمان را زودتر شروع کردیم و زمان کمی داشتیم که تمرین بیشتری را انجام دهیم. به همین خاطر هفته‌ای اول را از دست دادیم و در ادامه قرعه ما هم خیلی سخت بود. درست است که در لیگ تیم ضعیف نداریم اما سپاهان، تراکتور، استقلال و پدیده همه از مدعیان امسال هستند که با آن‌ها بازی داشتیم. بااین‌حال فکر می‌کنم با سازمان و اندیشه‌های علی آقا (منصوریان) یک روند و آینده خوبی را برای ذوب‌آهن می‌توان متصور بود. این به نظرم همان مسئله‌ای است که باعث شده مدیریت باشگاه پشت علی آقا باشند و امیدوارم بتوانیم با تداوم روند خوبمان هواداران را هم خوشحال کنیم.


تازه ترین خبرها