بعد باخت جنجالی به ازبکستان اتفاق افتاده بود
11595
جلسه بازیکنان با کاپیتان نورافکن؛ با فرهاد المپیک بی المپیک
17 مهر 1398
333
ایرانی
داستان فرهاد مجیدی و حمید استیلی پشت پرده‌هایی دارد که هیچ‌کس غیر از بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم از آن آگاه نیستند.

روزنامه گل - داستان فرهاد مجیدی و حمید استیلی پشت پرده‌هایی دارد که هیچ‌کس غیر از بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم از آن آگاه نیستند. خروجی چالش این دو نفر در برنامه فوتبال برتر بیشتر به نفع فرهاد مجیدی بود که هم از حمید استیلی فیلم داشت که اظهارنظر فنی کرده است و هم اعضای کمیته فنی را به معرفی دستیار برای خودش متهم کرد. مخاطب این‌گونه برداشت می‌کرد که سرمربی تیم ملی به‌شدت از سوی اعضای فنی تحت‌فشار است تا اوامر آن‌ها جلو ببرد. اما این داستان روی دیگری هم دارد و آن نکاتی است که از نشستن پای صحبت و درد و دل بازیکنان امید به آن می‌رسید. بازیکنانی که البته به‌واسطه حفظ حرمت‌ها حاضر نیستند این موضوعات را رسانه‌ای کنند و شاید بخش‌هایی از آن را بتوان در مصاحبه همین طاهرخانی در شماره امروز گل دید. اما بررسی‌های بیشتر روزنامه گل ما را به آنجا رساند که اتفاقاً حرف دل بازیکنان به حمید استیلی نزدیک‌تر است. اتفاقات عجیبی در تصمیم‌های فرهاد رقم خورده بود. او جلسه آنالیز و تمرینات تاکتیکی ویژه‌ای برای تیمش طراحی نمی‌کرده است. ترکیب تیم از دو روز قبل مشخص می‌شد و آن را حاصل تفکرات همکاری با یک مربی سرشناس عنوان می‌کرد. این در حالی بود که این اتفاق بازیکنان ذخیره تیم را به‌شدت از نظر انگیزشی دچار افت می‌کرد. از این دست اقدامات و تصمیمات عجیب‌وغریب در کارنامه او کم نبوده است. برای مثال خریدن محبوبیت با پول! به این معنی که جایزه دلاری برای زود رسیدن بازیکنان به تمرین تیم ملی در نظر گرفته می‌شد. این روش اگرچه ممکن است نظم و نظامی به تمرینات بدهد اما شاید شیوه صحیح‌تر پرداخت پاداش برای یک دستاورد مهم در زمین بازی باشد.

عدم اشراف فرهاد به توانایی‌های بازیکنان تا آنجا بود که روایت‌های مختلفی از سردرگمی در انتخاب برخی بازیکنان و یا بازی دادن به آن‌ها در برخی پست‌های غیرتخصصی سر زبان‌ها افتاد و اکبر محمدی هم در مصاحبه‌اش به آن اشاره کرد. متوجه باشید که چالش او با بازیکنان هم به نقطه اوج خود نزدیک می‌شد. خصوصاً که در مصاحبه‌اش بعد از باخت به ازبکستان، مجیدی از تغییرات در تیم امید و استفاده از بازیکنان جدید خبر داده بود. اما پیش از این ماجراها گلایه‌هایی در جمع بازیکنان در مورد سبک و سیاق فرهاد مجیدی مطرح شد. تا آنجا که بعد از دبل شکست مقابل ازبکستان، بزرگ‌ترهای تیم کنار هم جمع می‌شوند و نسبت به سرنوشت تیمشان با دست‌فرمانی که فرهاد مجیدی، می‌رود ابراز تردید می‌کند. کانون این نشست امید نورافکن کاپیتان و بزرگ‌تر تیم است. او گلایه‌های همبازیانش را می‌شنود و این در حالی است که خود او هم به‌شدت از این باخت سنگین سرخورده و نگران است. آن‌ها نگران آینده هستند و اینکه این تیم با این شرایط و با این شکل از هدایت قطعاً فرجام خوبی نخواهد داشت.

روایت‌ها بر این قرار است که اتفاقاً نورافکن هم سعی می‌کند این گلایه‌ها را به حمید استیلی منتقل کند تا در واقع صدای زنگ خطر را برای مدیر فنی تیم به صدا درآورد. حال دقیقاً مشخص نیست که آیا اعضای کادر فنی هم با این جمع از بازیکنان تیم امید نشستی داشته‌اند یا نه اما آن‌ها دیروز هم از فعل‌وانفعالات رخ‌داده در هدایت تیمشان استقبال کردند و جدایی فرهاد مجیدی را به فال نیک گرفتند.  دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
محمد ایمانی 17 / 07 / 1398 31 : 53 : 13

شما طرفدارانه نوشتید. اگر مجیدی خوب نبوده که واقعاً نمی‌توانست مربی خوبی باشد، مسئولیتش فقط و فقط به عهده حمید استیلی است که در انتخاب او نقش داشته است و بارها در مصاحبه‌های با تأیید از او حرف زده است. به هر حال، طبق اصول مدیریت تیم‌های فوتبال مسئول اصلی بدفرجامی تیم امید حمید استیلی است و نه کس دیگر.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها