در مورد حسين ماهيني كه مقصر بود، اما نبايد فحش بخورد
11583
گناهكار يا قرباني؟
16 مهر 1398
338
ایرانی
در شرايطي كه فرد صاحب توپ پشت به محوطه جريمه ايستاده و خطري براي پرسپوليس ندارد، ماهيني از پشت به او نزديك مي‌شود و ناشيانه توپش را به كرنر مي‌زند

روزنامه گل- تعويض حسين ماهيني در دقايق پاياني بازي با شهر خودرو و همزماني اين تعويض با تنها گل ميزبان مشهدي باعث شده انتقادات بسيار زيادي از كاپيتان دوم پرسپوليس به عمل بيايد. خود ماهيني اما از عملكردش دفاع كرده و مدعي شده در رقم خوردن گل، تقصيري نداشته؛ اما آيا واقعا همينطور است؟ بازبيني صحنه‌اي كه ماهيني كرنر سرنوشت‌ساز بازي را به شهر خودرو مي‌دهد، نافي ادعاي اين بازيكن است. در شرايطي كه فرد صاحب توپ پشت به محوطه جريمه ايستاده و خطري براي پرسپوليس ندارد، ماهيني از پشت به او نزديك مي‌شود و ناشيانه توپش را به كرنر مي‌زند. اين در حالي است كه هر بيننده ساده‌اي مي‌توانست با تماشاي چند دقيقه از بازي شهر خودرو به اين نتيجه برسد كه عمده تلاش تيم مشهدي براي ايجاد خطر روي دروازه پرسپوليس، معطوف به استفاده از توپ‌هاي هوايي است.

شهر خودرو مخصوصا روي كرنرها خطرناك عمل مي‌كرد؛ در نتيجه يك بازيكن باتجربه مثل ماهيني كه 90 دقيقه بازي را از روي نيمكت ديده، بايد اين مساله را درك مي‌كرد و در بدو ورود به زمين يك كرنر مفت و مسلم نمي‌داد. اينكه ماهيني چنين نكته ساده‌اي را درك نمي‌كند، جاي تامل دارد. با همه اينها اما هجمه به ماهيني درست نيست، چون به هر حال اين بازيكن به ميل خودش وارد زمين نشده و تنها از تصميم سرمربي تيم اطاعت كرده است. شايد اگر كالدرون از خود ماهيني هم مي‌پرسيد در دو دقيقه پاياني اين بازي سخت دوست دارد به ميدان برود يا نه، خود او هم نمي‌پذيرفت چنين ريسكي انجام بدهد، اما فرد تصميم‌گيرنده كالدرون است و نبايد كاسه و كوزه‌ها را بر سر ماهيني شكست. كاپيتان دوم سرخ‌ها در اين مورد بيشتر از آنكه گناهكار باشد، قرباني است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها