پاس وریا در گلی که زدم نقش بسزایی داشت
11578
میلیچ: افراد اضافه کنار زمین زیاد هستند و ناظر را نشناختم !
16 مهر 1398
444
ایرانی
محرومیت میلیچ به خاطر برخورد با ناظر بازی به یک جنجال بزرگ تبدیل شد. استقلالی‌ها بر این باور بودند که برخوردی که با او صورت گرفته بسیار تندتر از تعیین شده‌ها در قانون انضباطی است و بازهم پای حکم مربوط به بیرانوند را وسط کشیدند.

روزنامه گل -


به این معنی که کمیته انضباطی با رفتارهای بازیکنان حریف و خصوصا قرمزها با مماشات برخورد می‌کند اما هر برخوردی از سوی استقلالی‌ها را به شدت با محرومیت مواجه می‌کند. موضوعی که باعث چالش دو مدیرعامل شد و هر دو مدیرعامل در این ماجرا به انتقاد از طرف مقابل پرداختند و کمیته انضباطی را زیر سوال بردند.


اما اصل ماجرا چه بود و شاید تنها کسی که بتواند در این مورد اظهارنظر کند خود میلیچ باشد. مدافع چپ استقلال که این روزها برای تعطیلات به کشورش بازگشته با مصائب و مشکلات بسیار شماره تلفن او را پیدا کردیم تا مستقیما با خود میلیچ در این خصوص صحبت کنیم. او شرح ماجرا برای روزنامه گل اینگونه تعریف می‌کند:


در جریان محرومیت خودت از سوی کمیته انضباطی قرار گرفتی؟


بله از طریق فضای مجازی و مدیران باشگاه در جریان قرار گرفتم و بسیار هم متعجب شدم.

 

داستان اصلا چه بود و چه اتفاقی افتاد؟


قبل از شروع مسابقه من به سمت رختکن تیم خودمان می‌رفتم که فردی که او را نمی‌شناختم من را به شکل نه چندان مناسبی کنارکرد. طبعا من هم سعی کردم که از ایشان عبور کنم. اصلا فکر نمی‌کردم که او یکی از برگزارکنندگان و دست اندرکاران بازی باشد.

 

اما بالاخره کسی که بازیکن را راهنمایی می‌کند و به او چیزی می‌گوید حتما مسئولیتی داشته که اقدام به این کار کرده است؟


بله... اما شما متوجه باشید در استادیوم‌های ایران هرکجا که ما می‌رویم عده‌ای زیادی هستند که کنار یا اطراف زمین قرار دارند. من یک بازیکن حرفه‌ای هستم و در نقاط مختلفی از جهان کار کردم و می‌دانم فردی که ID کارت به گردن دارد، مسئولیت در انجام و برگزار مسابقه دارد. اما در ایران شرایط بسیار متفاوت است و تعداد این افراد زیاد هستند. من هم کار خلاف عرفی نمی‌کردم که کسی بخواهد به من تذکری بدهد. قطعا من اگر مسئولیت ایشان را می‌دانستم طور دیگری برخورد می‌کردم.

 

یعنی حتما باید مسئول بازی می‌بود تا با او برخورد بهتری داشته باشی.


من برخورد زشتی با ایشان نکردم و اگر هم موضوعی باعث سوء تفاهم و ناراحتی شده از ایشان عذرخواهی می‌کنم.

 

این برخورد اما چالش‌های زیادی را برای مدیریت باشگاه به وجود آورد و صحبت از تبعیض میان برخورد انضباطی با بازیکنان شما و پرسپولیس است؟


اجازه بدهید من وارد این مسائل نشوم چون خیلی هم مناسبت‌ها را در ایران نمی‌شناسم به همین خاطر مدیران باشگاه بهتر می‌توانند قضاوت کنند. در مورد خودم تنها می‌توانم بگویم که بازیکنان تیم مرا می‌شناسند و می‌دانند که اخلاق تندی ندارم و اهل چالش و درگیری نیستم.

 

اولین گلت را هم که برای استقلال به ثمر رساندی؟


بله و از این بابت بسیار خوشحال هستم. شرایط استقلال روز به روز بهتر می‌شود و در این گل هم سانتر وریا تاثیر بسزایی داشت و ارسال خوب او را توانستم به گل تبدیل کنم.

 

گل زاویه بسته‌ای هم از آب درآمد؟


سابقه گلزنی به این شکل را دارم و دوست دارم از سمت چپ به جلو و محوطه جریمه حریف نزدیک شوم و قطعا فرصتی هم دست بدهد تلاشم را برای باز کردن حریف به کار خواهم بست.

 

استقلال از بحران خارج شده است؟


تیم ما بحران نداشت... آن چیزی که من می‌دانم تعداد زیادی از بازیکنان نسبت به فصل قبل تغییر کرده‌اند و همین موضوع باعث می‌شود هماهنگی برای موفقیت کمی زمان ببرد. ما نیاز به زمان داشتیم و البته که برخی اتفاقات فوتبالی و بدشانسی‌ها هم در نتایج ما دخیل بود. شما مطمئن باشید که استقلال به جاده موفقیت بر می‌گردد.
 

مرتضی پیچکا

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها