102464
بازرسان فیفا برای بررسی ورزشگاه آزادی به ایران می‌آیند
18 تير 1403 15:18
بازرسان فدراسیون جهانی فوتبال قصد دارند برای بررسی شرایط میزبانی استادیوم آزادی به تهران سفر کنند.

روزنامه گل

سیدامیرمهدی علوی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره تأکیدات AFC (کنفدراسیون فوتبال آسیا) و فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) بر لزوم برطرف شدن اشکالات ورزشگاه‌ها اظهار داشت: این دو نهاد در فصل جدید لیگ نخبگان و مقدماتی جام جهانی 2026، قوانین جدیدی برای ورزشگاه‌ها اعمال می‌کنند. بررسی جایگاه‌های VIP، خبرنگاران، CIP، میکسدزون و سکوها مورد تأکید است.

وی با اشاره به لزوم آماده‌سازی استادیوم تختی تهران برای میزبانی از استقلال و پرسپولیس خاطر نشان کرد: ورزشگاه طی یک دوره زمانی قبل از بازی تیم ملی باید پلمپ باشد و مسابقه‌ای در آن برگزار نشود. به همین دلیل است که برطرف شدن ایرادات ورزشگاه تختی مورد تأکید ماست. بازرسان ویژه فیفا و AFC در هفته اول شهریور برای بازدید از ورزشگاه آزادی به ایران سفر می‌کنند.

اولین میزبانی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2026 به روز 15 شهریور مربوط می‌شود که شاگردان امیر قلعه‌نویی باید به مصاف تیم ملی قرقیزستان بروند. مراحل اول و دوم مقدماتی لیگ نخبگان آسیا هم روزهای 16 و 23 مرداد برگزار می‌شود که سپاهان در روز 16 مرداد مقابل شباب الاهلی امارات صف‌آرایی می‌کند و در صورت برتری در این مسابقه، روز 23 مرداد برابر الغرافه قطر به میدان خواهد رفت.

#فیفا #ورزشگاه آزادی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها