داستان پرپیچ و خم گولسیانی
101641
معجزه‌ای مردی که داشت می‌رفت!
21 خرداد 1403 14:06
فصل پرپیچ و خم سرخ‌ها در حالی با کسب عنوان قهرمانی برای این تیم به پایان رسید که گل سرنوشت‌ساز پرسپولیس را در بازی پایانی مقابل مس رفسنجان گئورگی گولسیانی زد. مدافع گرجستانی قرمزها به‌طور کلی این فصل، داستان‌های عجیب و غریبی داشت؛ به قدری که شاید بشود از روی آن یک فیلم سینمایی جذاب ساخت.

روزنامه گل

فصل پرپیچ و خم سرخ‌ها در حالی با کسب عنوان قهرمانی برای این تیم به پایان رسید که گل سرنوشت‌ساز پرسپولیس را در بازی پایانی مقابل مس رفسنجان گئورگی گولسیانی زد. مدافع گرجستانی قرمزها به‌طور کلی این فصل، داستان‌های عجیب و غریبی داشت؛ به قدری که شاید بشود از روی آن یک فیلم سینمایی جذاب ساخت. گئورگی در طول این فصل به تیم ملی گرجستان دعوت شد و همراه با همبازیانش، برای نخستین بار به مرحله نهایی جام ملت‌های اروپا صعود کرد. به این ترتیب او نخستین نماینده تاریخ فوتبال باشگاهی ایران در مسابقاتی به اعتبار یورو خواهد بود. در طول همین فصل اما یکی از فاجعه‌بارترین روزهای زندگی حرفه‌ای گولسیانی هم رقم خورد؛ زمانی که او در بازی آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پنالتی سرنوشت‌سازش را مقابل الدحیل از دست داد و بعدتر با اشتباهش پایه‌گذار گل پیروزی تیم حریف شد. هرچند همه اینها با گل او به مس رفسنجان از ذهن اغلب هواداران پاک شد؛ گلی به ارزش نهمین قهرمانی سرخ‌ها در تاریخ لیگ برتر.

گولسیانی اما داستان جالب‌تری هم دارد؛ اینکه زننده مهم‌ترین گل فصل سرخپوشان، ابتدای فصل حتی ممکن بود از این تیم جدا شود. در پنجره نقل‌وانتقالاتی تابستان و در شرایطی که قرمزها مرتضی پورعلی‌گنجی را در اختیار داشتند، محمدحسین کنعانی‌زادگان هم به این تیم برگشت. در چنین شرایطی خیلی‌ها گفتند دیگر جایی برای گولسیانی نمانده و مدافعی در این سطح هم نمی‌تواند برای یک دوره طولانی روی نیمکت بنشیند. تیم به‌طور همزمان مدافعان نیمکت‌نشینی همچون علی نعمتی و فرشاد فرجی را هم در اختیار داشت. به این ترتیب حرف و حدیث‌هایی در مورد جدایی احتمالی گولسیانی مطرح شد اما این داستان به جایی نرسید تا اینکه خیلی زود و با پارگی رباط صلیبی پورعلی‌گنجی، اهمیت حفظ او روشن شد؛ بازیکنی که از دم درهای خروجی برگشت و جام قهرمانی را برای تیمش به ارمغان آورد!

#پیج رسمی روزنامه گل #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها