جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 2213 - 1392/09/10 -

 ماموريت جديد ولاسكو
 سرمربي تيم‌ملي به‌دنبال جايگزين ظريف است 
نويسنده : فرزاد كفيلي
ناباورانه از واليبال كنار گرفت. فرهاد ظريف پيش از جام بين‌قاره‌ها از خداحافظي با تيم‌ملي سخن گفته بود. گفته بود و به دو دليل زياد جدي گرفته نشد؛ اول اينكه تقريبا در تمام پست‌هاي تيم‌ملي جايگزين نسبتا نزديك به بازيكن اصلي وجود دارد ، اما ليبرويي در اندازه ظريف نه، دوم هم سابقه و سخن‌هاي نامعتبر پيشين در باب خداحافظي بازيكنان.
فرهاد ظريف از تيم واليبال خداحافظي كرد. گويا يك بار پيش از اين به توصيه سرمربي تيم منصرف شده و اين بار صحبت‌هاي كسي افاقه نكرد. با رفتن ظريف عملا پست ليبروي تيم‌ملي خالي مي‌ماند . هنوز ولاسكو اظهار نظري براي چگونگي جايگزيني ظريف نكرده اما به نظر مشكل حادي خواهد بود.
سال از روزي كه پارك كي وون سرمربي وقت تيم‌ملي واليبال، بازيكني را در پست غيرتخصصي‌اش به عنوان ليبرو به كار گرفت، مي‌گذرد. يا دوره‌اي كه ما به جاي بردن چهار قدرتي زن ترجيح مي‌دهيم دو ليبرو در جمع بازيكنان داشته باشيم. بي ليبرويي واليبال ايران از ضعف اصلي واليبال ما كه همان مشكل هميشگي دريافت است، سرچشمه مي‌گيرد.به امروز و دوران خوليو ولاسكو هم بر نمي‌گردد كه با چوب جادويي‌اش يك‌شبه آن را حل كرد.
جايگزين از ليگ مي‌آيد؟
ليگ واليبال امروز پس از سه هفته تعطيلي با برگزاري يك ديدار معوقه ميان متين ورامين وكاله از سرگرفته مي‌شود.در ماه‌هاي اخير ولاسكو از ناصر رحيمي پناه در اردوها به عنوان ليبروي دوم استفاده كرده اما آيا او جايگزين ظريف مي‌شود؟
رحيمي پناه سابقه پرباري در رده‌هاي ملي ندارد و عملكرد اصلي‌اش در ليگ بوده. نمي‌توان مطمئن بود كه جايگزين مستقيم ظريف شود. از طرفي ولاسكو در سه سال حضورش در ايران جواناني مثل عبدالرضا عليزاده را كنار گذاشت و ياشار شاهيني هم انگار چيزي نبود كه ولاسكو انتظارش را داشت.
نام‌هاي ديگري هم هستند. اما واقعيت اين است كه ظريف تنها مهره ثابت ولاسكو در تمام مدت حضورش در ايران بود. از پست پاسور تا قدرتي و سرعتي تغييرات مهمي به خود ديدند اما ليبروي تيم ظريف بود و ماند. حالا بايد دنبال رفع چنين بحراني بود؛ بحران ظريف آيا با ظرافت حل مي‌شود؟
ولاسكو خود ليگ را از نزديك نمي‌بيند. او در فيلم‌هاي ليگي كه اين هفته از سر گرفته مي‌شود به دنبال جايگزين ظريف خواهد بود.

زورزي نوشت:
واليبال ايران بزرگ‌ترين تيم‌ها را
به چالش مي‌كشد!
آندره زورزي، بازيكن سابق تيم‌ملي واليبال ايتاليا كه خبرنگار و تحليلگر فدراسيون جهاني شده از عملكرد تيم‌ها در ششمين دوره مسابقات قهرمانان قاره‌ها در سايت فدراسيون جهاني واليبال نوشت. در اين گزارش آمده است، ايران با وجود اينكه نتوانست مدالي در اين مسابقات از آن خود كند، بايد از عملكرد خود بسيار راضي باشد. آنها نشان دادند كه چگونه به سرعت در حال پيشرفت هستند و مي‌توانند بزرگ‌ترين تيم‌هاي دنيا را به چالش بكشانند.همچنين FIVB در گزارش ديگري نوشت: تيم‌ملي واليبال ايران قهرمان آسيا دومين شگفتي‌ساز اين مسابقات بود. خوليو ولاسكو با تيم ايران توانست در 3 بازي از 5 بازي پيروز از ميدان خارج شود تا چهارم شود. آنها خود را ثابت كردند و نشان دادند كه جزو بهترين تيم‌هاي برتر واليبال جهان هستند.FIVB به نقل از ولاسكو گفت: اين اولين باري بود كه در چنين سطح بالايي واليبال بازي مي‌كرديم و من به همه بازيكنانم افتخار مي‌كنم. همه ايران به اين بازيكنان افتخار مي‌كنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir