جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1965 - 1392/10/19 -

 در پرسپوليس دور هم تمرين مي‌كنيم
 مورد عجيبي به نام مهرزاد معدنچي! 
نويسنده : حميد چاشميدر مورد بحث فني و تاثير مهرزاد معدنچي در پرسپوليس كهكشاني ليگ دوازدهم صحبت خاصي نداريم ولي ماجراي بازگشت معدنچي به پرسپوليس و خارج شدن نام او از ليست بازيكنان مازاد اين تيم در حال‌حاضر به يكي از سوژه‌هاي پرحاشيه پرسپوليس تبديل شده است.
نكته عجيب در مورد معدنچي اين است كه نه مربيان خارجي پرسپوليس او را مي‌خواستند و نه ايراني‌ها. مهرزاد كه قبل از استخدام مانوئل خوزه با پرسپوليس قرارداد بست، در زمان حضور پيرمرد پرتغالي در پرسپوليس بيشتر روي سكوها نشست و فقط حدود سيصد دقيقه فرصت پوشيدن پيراهن پرسپوليس را به دست آورد. به همين دليل بود كه خوزه قبل از جدايي‌اش از پرسپوليس مهرزاد را در ليست بازيكنان مازادش قرار داد و جالب اينكه حتي وقتي گل‌محمدي هم به عنوان سرمربي موقت و پس از آن سرمربي رسمي سرخ‌ها انتخاب شد، نظر مساعدي در مورد معدنچي نداشت و مهرزاد همچنان در ليست بازيكنان مازاد پرسپوليس قرار داشت.
اينكه چطور ناگهان نام مهرزاد معدنچي از ليست بازيكنان مازاد پرسپوليس خارج شد و گفتند كه او در پرسپوليس ماندني مي‌شود، سوژه‌اي بود كه حسابي در اردوي سرخ‌ها سروصدا به پا كرد. در طول اين مدت خيلي‌ها عنوان كردند كه چون معدنچي ارتباط خوبي با علي كريمي دارد، جادوگر واسطه حضور او به پرسپوليس شده و سفارش مهرزاد را كرده تا مربيان پرسپوليس او را از ليست بيرون نگه دارند. هرچند كريمي ترجيح مي‌دهد كه در اين مورد صحبتي انجام ندهد ولي درددل‌هاي معدنچي با دوستان نزديك كريمي گوياي همه چيز است: «لحظه‌اي فكر مي‌كردم كه كريمي يك كمكي به من بكند و كاري كند تا من در پرسپوليس بمانم ولي كريمي در طول اين مدت كاري براي من انجام نداد.»
مدتي پس از اين قضيه نقل قولي از سوي علي كريمي منتشر شد و جادوگر به صراحت در مورد اين قضيه به صحبت پرداخت: «هيچ كمكي به مهرزاد نكرده‌ام، از اين به بعد هم نمي‌كنم!»
با حذف شدن نام كريمي از اين پرونده، دليل ماندگار شدن مهرزاد در پرسپوليس پيچيده‌تر مي‌شود. در حالي كه مربيان پرسپوليس ابتدا اعلام كردند كه معدنچي فعلا همراه پرسپوليس فقط تمرين مي‌كند، ناگهان نام او از ليست بازيكنان مازاد پرسپوليس خارج شد.
يك منبع موثق و نزديك به باشگاه پرسپوليس در مورد پرونده حضور معدنچي در اين تيم صحبت‌هاي جالبي مي‌كند: «مهرزاد از طريق يك مدير برنامه ايراني كه ساكن امارات است به پرسپوليس آمد و جالب است بدانيد كه اين آقا (مدير برنامه مهرزاد) رفاقت خوبي با مسوولان باشگاه پرسپوليس دارد و حتي همراه آنها در يكي از هتل‌هاي دوبي ديده شد. احتمالا از همين طريق هم مهرزاد پرسپوليسي شد و با اينكه مربيان تيم او را نمي‌خواستند، ناگهان معدنچي پيراهن پرسپوليس را پوشيد و در كمال ناباوري او به اين تيم بزرگ پيوست.»
در مورد خارج شدن نام مهرزاد معدنچي از ليست بازيكنان مازاد پرسپوليس حدس و گمان‌هاي ديگري نيز وجود دارد. گفته مي‌شود كه اين‌بار نيز ردپاي همين مدير برنامه ساكن امارات و دوست مشتركش با سرمربي در ميان است و آنها تلاش زيادي كرده‌اند تا مهرزاد در پرسپوليس ماندني شود! البته يحيي گل‌محمدي ديروز در مورد معدنچي و بازگشت او به پرسپوليس صحبت‌هاي جديدي انجام داد:«معدنچي از بازيكنان خوب و بزرگ فوتبال ماست و بعد از اينكه او در ليست مازاد تيم ما قرار گرفت، توانست با تيم جديدي قرارداد ببندد و بسياري از بازيكنان تيم دوست داشتند او بار ديگر در جمع ما حضور يابد. من هم معدنچي را دوست دارم و به همين دليل او بار ديگر با بازگشت به پرسپوليس در تمرينات شركت مي‌كند.» با تمام اين حرف‌ها و در حالي كه بازيكناني مثل سامان آقازماني، ايمون زايد، حميد علي‌عسگر و جواد كاظميان از لحاظ تاثيرگذاري و انجام بازي براي پرسپوليس شرايط خيلي بهتري نسبت به معدنچي داشتند،‌ مهرزاد در ليست پرسپوليس باقي ماند و آنها مجبور به خداحافظي از تيم محبوبشان شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir