جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1912 - 1391/08/10 -

 بازي كلامي بر سر دستاورد فتح‌ا...‌زاده در روز صدرنشيني آبي‌ها
 ماجراي كمپ استقلال؛ اپيزود هزارم 
نويسنده : كامران حسين‌پور

طي ماه‌هاي پس از بازگشت علي فتح‌ا...‌زاده به استقلال در مقاطع مختلف شاهد انتشار مصاحبه‌هايي از سوي واعظ آشتياني (مديرعامل‌پيشين باشگاه‌آبي) بوده‌ايم كه با دستاويز كردن موضوع معارض داشتن زمين كمپ استقلال يا عدم مالكيت قطعي استقلال بر زمين كمپ حجازي به واسطه تعلق آن به اداره كل تربيت بدني استان تهران، به نوعي فعاليت‌هاي اجرا شده روي اين زمين 36 هزار متر مربعي باير را تحت‌الشعاع قرار داد. از سوي ديگر علي فتح‌ا...‌زاده كه از سال 78 براي در اختيار گرفتن زميني براي احداث يك مجموعه مجهز اختصاصي براي باشگاه استقلال تلاشش را آغاز كرده بود پس از جدايي‌اش از صندلي مديرعامل استقلال، اين اقدامات را نيمه‌كاره ديد و طي هشتمين دوره ليگ برتر هم هيچ تلاش و ميلي براي پيشبرد اقدامات قبلي از سال 87 پس از ورود واعظ نديد، تا آن كه در ابتداي فصل دهم ليگ برتر فتح‌ا...‌زاده با عنوان سرپرست موقت سكان هدايت باشگاه را پس گرفت و در نخستين گام پس از بستن تيم چندپاره استقلال و جمع آوري تيم متلاشي شده آبي براي حضور در ليگ،‌سراغ زمين كمپ رفت. عمليات احداث زمين چمن كمپ كه به نام اسطوره باشگاه ناصر حجازي نامگذاري شد، با بذرپاشي توسط شخص ناصرخان كليد خورد و مقدمات كار به مرحله اجرا درآمد. سرانجام در تابستان امسال، اين زمين به بهره‌برداري كامل رسيد و حالا تمرينات استقلال و حتي چند بازي تداركاتي‌اش با تيم‌هاي ليگ برتري در همين كمپ برگزار شد. روز گذشته اما انتشار گزارشي از سوي خبرگزاري فارس به اين نكته اشاره داشت كه اين كمپ متعلق به استقلال نيست و به اداره كل ورزش استان تهران تعلق دارد. اين گزارش البته با واقعيت مطابقت دارد و مالكيت زمين هنوز به نام باشگاه پرطرفدار تهراني نشده است.
باشگاه استقلال هم در بيانيه‌اي اعلام كرده: «استقلال متعلق به شخص نيست و صددرصد دولتي محسوب مي‌شود. يعني چه اين باشگاه و چه اداره كل ورزش تهران زيرمجموعه وزارت ورزش است.» با اين همه گزارش فارس، تاكيد داشت كه استقلال «هيچ» تملكي در اين زمين ندارد. تاكيد بر واژه «هيچ» شايد تنها محل مناقشه باشد. جايي كه استقلال معتقد است از سوي مالك قبلي زمين، اين مكان در اختيار استقلال قرار داده شده با اين شرط كه در آن ساخت و ساز ورزشي صورت دهد و با كاربري ورزشي – فرهنگي آن را به بهره‌برداري برساند. مديرعامل كنوني استقلال هم در اين زمين، همين كار را كرده است و البته طبق قرارومدار اين زمين و كمپ حالا يكي از متعلقات جدانشدني باشگاه دولتي استقلال محسوب مي‌شود كه نه مي‌توان مالكيت آن را به غير منتقل كرد و نه به واسطه نوع مالكيت زمين آن را از باشگاه استقلال بازپس گرفت. بنابراين در اين موضوع خبرگزاري فارس به مطلبي صحه گذاشته كه از قبل هم كسي غير از آن ادعا نكرده بود. در آرشيو رسانه‌ها هم مطلبي مبني بر مالكيت خصوصي بر زمين كمپ وجود ندارد، اما به نظر مي‌رسد برخي اظهارنظرهاي اينچنيني از سوي برخي اشخاص ذي‌نفوذ نوعي ضدحال رسانه‌اي باشد. به‌طور مشخص اميررضا واعظ‌آشتياني كه ارتباط خوبي با فتح‌ا...‌زاده ندارد، بدش نمي‌آيد كه هرازگاهي كام مديرعامل استقلال را با طرح شائبه تكراري درباره مالكيت زمين تلخ كند. واعظ مي‌داند كه رقيبش روي زحماتي كه در كمپ كشيده حساس است، بنابراين او را تحت فشار قرار مي‌دهد، كما اينكه در گزارش روز گذشته خبرگزاري فارس هم در بخشي از پاسخ نامه اداره كل ورزش و جوانان استان تهران به استعلام اين رسانه آمد: «اين زمين‌ها (كمپ حجازي و درفشي‌فر) به منظور حمايت از توسعه امكانات ورزشي و همچنين باشگاه‌هاي مطرح از جمله استقلال و پرسپوليس تهران بوده است.» پس از انتشار اين گزارش باشگاه استقلال هم واكنش سريع و غضب‌آلودي در قبال اين رسانه نشان داد و با قرار دادن مطالبي روي خروجي سايت رسمي باشگاه اعلام كرد كه پيرو مطالب ضداستقلالي منتشر شده طي دو ماه اخير بخش حقوقي اين مجموعه از خبرگزاري مذكور شكايت خواهد كرد. مدير روابط عمومي باشگاه استقلال اينگونه به ادعاي مطرح شده پاسخ داد: «آفتاب آمد دليل آفتاب. باشگاه استقلال هم از اساس متعلق به وزارت ورزش است. مگر قرار بود كمپ به نام فرد يا گروهي باشد كه اينچنين تصور شده و موضع گرفته‌اند. كمپ هم مثل خود استقلال متعلق به وزارت است و بايد تاسف خورد به حال آنان كه مغلطه مي‌كنند.» سررشته‌داري بدون اشاره به نام واعظ جملات خود را اينگونه ادامه داد: «از آنجا كه برخي در زمان حضورشان نتوانستند جايي را بسازند و باقيات و صالحات برجاي بگذارند، دچار مشكل شده‌اند و در صدد بيان دروغ و تهمت زدن هستند.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir