جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1581 - 1390/06/05 -

 نمي‌دانم چرا بدترين خريد پرسپوليس ناميده شدم!
 جواد كاظميان: به هت‌تريك فكر نمي‌كردم 
نويسنده : صالح محمدرحيمي

خريد دقيقه 7+90 پرسپوليس اين روزها يكي از موثرترين اعضاي سرخپوشان محبوب پايتخت است. جواد كاظميان پس از آنكه گل تساوي‌بخش پرسپوليس برابر مس سرچشمه را در هفته چهارم به ثمر رساند، در هفته پنجم و برابر نفت آبادان با هت‌تريك خود اولين پيروزي و سه امتياز ليگ يازدهم را نصيب سرخ‌ها كرد.
بدترين خريد فصل پرسپوليس به نظر منتقدان، حالا بهترين گلزن اين تيم شده است.
بله، متاسفانه نمي‌دانم چرا بدترين خريد فصل پرسپوليس تلقي مي‌شدم. من از تيم قهرمان ليگ دهم به پرسپوليس آمدم. در ليگ قهرمانان آسيا با تيم سپاهان جزو هشت تيم پاياني بودم و در چهار بازي آسيايي دو گل براي اين تيم به ثمر رساندم.
بنابراين پس از پشت‌سر گذاشتن يك فصل موفق سرخپوش شدي؟
فصل بدي نداشتم؛ خوب نبود، متوسط بود. بالاخره يك عده رفتارشان با من جور ديگري بود و گفتند كه بدترين خريد پرسپوليس بودم. حالا سعي خواهم كرد در آينده خلاف صحبت‌هاي اين دوستان را ثابت كنم.
در دو بازي چهار گله شدي، چند سالي بود در جدول گلزنان خبري از پرسپوليسي‌ها نبود.
حالا در بازي‌هاي آينده همه از من توقع گلزني دارند. اما خب من گلزن ذاتي نيستم كه در 18 قدم باشم و گلزني كنم. من فوروارد گوش هستم و اگر فرصتي نصيبم شود گل هم مي‌زنم. هر فصل به طور متوسط 12، 13 گل زده‌ام. حالا هم فكر مي‌كنم حداقل 14، 15 گل بزنم. البته به فكر آقاي گلي و بالا بردن آمار تعداد گل‌هايم نيستم، اما سعي مي‌كنم باز هم گل بزنم.
شماره «9» مورد علاقه‌ات هم كه نصيبت نشد.
اگر به ياد داشته باشيد، در تيم ملي جوانان هم پيراهن شماره 17 را مي‌پوشيدم. سالي هم كه به پرسپوليس آمدم قصد داشتم پيراهن شماره 17 را بپوشم كه آن زمان در اختيار سهراب انتظاري بود. بنابراين پيراهن شماره 9 كه با رفتن مهدي تارتار خالي مانده بود به من رسيد، وگرنه از همان ابتدا به عشق فرشاد پيوس پيراهن شماره 17 را دوست داشتم.
برابر نفت آبادان، هواداران اهل كوفه نبودند؟ پشت مختار ايستادند؟
قبول دارم، اما من آدم ركي هستم و هميشه به صراحت حرفم را مي‌زنم. آن روز چون ناراحت بودم حرفم را بد زدم. منظورم كل تماشاگران نبود. منظورم معدود تماشاگراني بود كه در ورزشگاه حضور داشتند. به همين خاطر پس از آن صحبت معذرت‌خواهي كردم، چون منظورم را بد رساندم.
هر چند بايد پذيرفت آدم‌هاي فوتبال ما كم‌صبر شده‌اند، اما ديديد كه اگر براي هواداران پيروزي به ارمغان بياوريد، آنها هم با تمام وجود از شما حمايت خواهند كرد.
بله، اميدوارم براي بازي بعد به ورزشگاه بيايند و تيم را حمايت كنند. اگر براساس اتفاقات فوتبال به يك تساوي يا شكست رسيديم، باز هم دل‌سرد نشوند، چون شك ندارم اين پرسپوليس قهرمان ليگ برتر خواهد شد.
حالا به تعطيلات مي‌رويد، چه استفاده‌اي از اين فرصت خواهيد كرد؟
براي خود من كه خيلي اهميت دارد. مي‌خواهم بدنم را آماده‌تر كنم، چون فصل سختي پيش‌رو داريم.
چگونه با اطمينان خاطر از قهرماني پرسپوليس صحبت مي‌كني؟
به نظرم قهرماني بين پرسپوليس و استقلال تقسيم خواهد شد، چون مي‌بينيم پس از سال‌ها پرسپوليس و استقلال دو تيم پرمهره هستند. اين پرسپوليس پرمهره‌ترين پرسپوليس پس از زمان وينكو بگوويچ است. بنابراين مي‌گويم كه به اميد خدا در يك رقابت تنگاتنگ با استقلال قهرمان خواهيم شد.
با اين كيفيتي كه نشان دادي، آيا هنوز به تيم ملي فكر مي‌كني؟
هنوز 29 سال سن دارم و تا 34 سالگي فوتبال بازي خواهم كرد. الان در بهترين سن فوتبالي‌ام هستم. بنابراين چرا به تيم ملي فكر نكنم؟ اين آرزوي هر بازيكني است كه پيراهن تيم ملي كشورش را بپوشد و من هم از اين قاعده مستنثي نيستم.
نسبت به چهار بازي ابتدايي برابر صنعت نفت چه تغييري كرده بوديد؟‌
انگيزه و روحيه‌اي كه براي جبران نتايج 4 بازي ابتدايي داشتيم باعث شد به چنين كيفيتي برسيم. به شخصه براي آقايان استيلي و كاشاني خيلي خوشحالم كه فشار زيادي را متحمل و مظلوم واقع شده بودند. اميدوارم با اين پيروزي آنها نيز خوشحال شده باشند و ما نيز به اين روند ادامه بدهيم.
دنبال هت‌تريك كردن بودي؟‌
فكر يكي دو گل را كرده بودم، اما به هيچ وجه به هت‌تريك فكر نمي‌كردم.
خوشحالي‌ات پس از گل اول خيلي احساسي بود؟
بله،‌چون همه از من توقع گلزني روي ضربات ايستگاهي دارند، يك فشار روحي – رواني روي من بود. گلر صنعت نفت هم از آن زاويه فكر نمي‌كرد مستقيم به سمت دروازه ضربه بزنم. با اين گلي كه زدم فشار از روي من برداشته شد و به اميد خدا در بازي‌هاي بعد گل‌هاي قشنگ‌تري هم به اين روش خواهم زد.
روند بازي چگونه بود؟ به چنين نتيجه‌اي فكر مي‌كرديد؟‌
فكر مي‌كنم صنعت نفت هم خيلي خوب بازي كرد. آقاي پيرواني تيم خيلي خوبي ساخته و بايد به ايشان از اين بابت تبريك بگويم. ما نيز از موقعيت‌هاي‌مان به خوبي استفاده كرديم. حالا اعتقاد دارم اگر در ورزشگاه آزادي گل اول را به ثمر برسانيم، تمام تيم‌ها برابر ما به مشكل برخواهند خورد.
پيش داربي برابر ذوب‌آهن در اصفهان خواهد بود؟
خيلي بازي سختي خواهد بود، اما قول مي‌دهم 6 امتياز پيش داربي و داربي از آن پرسپوليس خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir