جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1496 - 1390/02/21 -

 الفباي قضاوت پاكي و استقلال آن است
 حسن‌زاده: به خاطر دوستي با كفاشيان بــراي اين پست انتخاب نشـــدم 

اسماعيل حسن‌زاده از روز گذشته به طور رسمي و با حكم رييس فدراسيون به عنوان جانشين شريفي و مسوول جديد كميته انضباطي كارش را شروع كرد. حسن‌زاده با سابقه قاضي دادگستري در استان گيلان و مشاور حقوقي رييس فدراسيون پشت ميز كميته انضباطي تكيه زد و با اشاره به همين سابقه اعتقاد دارد كه با فضاي فوتبال و اتفاقات آن آشناست. به همين بهانه گفت‌وگويي با او انجام شده كه به شرح زير است:
براي آشنايي اهالي فوتبال با شما سوابق خود را مي‌گوييد؟
درباره قبول اين مسووليت بنده يكي از قاضيان دادگستري هستم كه حدود بيست سال است در مقاطع گوناگون با بخش‌هاي مختلف فوتبال از جمله داشتن رياست كميته انضباطي استان گيلان، همكاري با فدراسيون و... فعاليت داشته‌ام. من مدت‌ها قبل از حضور شاه‌حسيني در فدراسيون با اين نهاد همكاري‌ افتخاري داشتم و چه در زمان حضور ايشان و چه بعد از آن يا در دوران فعاليت شريفي همكاري‌هايي داشته‌ام؛ لذا خودم را بيگانه از فضاي فوتبال كشور نمي‌دانم. اكنون هم تنها با هدف خدمت‌گذاري مسووليتي كه دوستان برگردنم نهادند را پذيرفتم. بنده به تحقيقات علاقمندم و در كارگاه آموزشي علم و فوتبال، مقاله‌اي داشتم و فكر مي‌كنم تنها شخص حقوقي آن جمع بودم.
شايعه است كه آقاي كفاشيان شما را به خاطر رفاقتي كه داشتيد و همچنين مشاور حقوقي او بوديد انتخاب كرده است؟
همانطور كه گفتم بنده با فدراسيون مدت‌ها به صورت افتخاري همكاري مي‌كردم. لذا خيلي موافق عناويني كه در اين‌باره مطرح مي‌شود، نيستم. درست است كه بنده مدرك ليسانس و فوق‌ليسانسم را در تهران گرفتم، اما يك شهرستاني بوده و حدود يك‌سال است به تهران آمده‌ام و هيچ وقت به خاطر دوستي با كفاشيان و داشتن سمت مشاور حقوقي او به اين پست نرسيدم.
فضاي فوتبال در اين سال‌ها پرتنش شده آيا مي‌توانيد با آن كنار بياييد؟
همانطور قبلا كه گفتم من از پشت ميز قضا به فوتبال نمي‌آيم و ذهنم از اوضاع فوتبال كشور خالي نيست. بيست سال است به دليل علاقمندي و فعاليت‌هاي متعدد، اين فوتبال را از نزديك مي‌شناسم و براي كميته انضباطي‌اش برنامه دارم. برنامه‌هايم را به فدراسيون داده‌ام تا از طريق سايت فدراسيون منتشر شود؛ در كنار آنها بيوگرافي مختصري هم از شرح فعاليت‌هايم در طول ساليان گذشته ارايه كردم. همه آنها نشان خواهد داد كه بيگانه با فوتبال نيستم. در طول پانزده،‌ شانزده سال كه در فوتبال استان گيلان كار كردم، روساي متعددي بر مسند هيات فوتبال استان آمدند و رفتند كه تجربه كار با تمامي آنها را دارم.
فكر مي‌كنيد در اجراي اين برنامه موفق شويد؟
اميدوارم در شروع كارم بتوانم با استفاده موفق از حداكثر پتانسيل موجود در رسانه‌ها، داوري‌ها، تجربه‌هاي كميته انضباطي و... كار را طوري پيش ببريم كه خداوند از ما قبول كند. بنده بيست سال در اين فوتبال گمنام كار كردم، حال كه مسوولان خواستند در فدراسيون خدمت كنم، اميدوارم به خوبي از عهده اين وظيفه برآيم.
با توجه به ماجراي استعفاي آقاي شريفي و تغيير رويكرد فدراسيون درباره كمتيه انضباطي و برنامه‌هايي كه براي فصل بعد دارد آيا با مسوولان درباره استقلال كاري خودم صحبت كرده‌ايد؟
الفباي كار قضاوت و داوري، عدالت‌محور بودن آن است و بايد هميشه حق‌ را گفت ولو آنكه به نزديك‌ترين شخص انسان ضربه بزند. پاكي و زلالي كار قضاوت در استقلال آن است. لذا اگر ما مي‌خواهيم كار درست و دقيقي در كميته انضباطي انجام دهيم، نبايد اجازه دخالت به هر شخص يا نهادي را در كار قضا داد. ما براي پيشبرد كارها برنامه ارايه كرديم و معتقديم اگر تمام امور براساس برنامه جلو رود، خود به خود، اجازه دخالت شخص يا دستگاهي در كار داده نمي‌شود. اگر از تمام تيم‌هايي كه در سطح اول فوتبال گيلان فعاليت مي‌كنند بپرسيد، نسبت به عملكرد بنده معتقد خواهند بود كه هيچ وقت بين كسي فرق نگذاشتم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir