جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1084 - 1388/08/18 -

 برادران خطيبي ،گلزنان تبريزي  

برادران خطيبي که امروز به صورت مشترک هدايت تيم فولادگستر تبريز را برعهده دارند از برادران صاحب نام فوتبال ايران هستند و هر دو پيراهن تيم‌ ملي را بر تن کرده‌اند. حسين خطيبي متولد سال 1349 و رسول خطيبي متولد سال 1357 هستند. حسين در سال 1370 پيراهن تيم‌ ملي اميد را بر تن کرد و از آن پس در اردوهاي مختلف تيم ملي حضور پيدا کرد، اما رسول خطيبي، اولين بار در سال 1378 بود که پيراهن تيم ملي فوتبال اميد را بر تن کرد. او قبل از آنکه صاحب پيراهن تيم ملي اميد شود پيراهن تيم ملي بزرگسالان را بر تن کرده بود.جالب است بدانيد که حسين فوتبال را از تراکتورسازي تبريز شروع کرد در حاليکه رسول، کارش را از شهرداري تبريز در فوتبال ما شروع کرد. هر دو برادر در خط حمله توپ زدند. حسين خطيبي در ليگ سال 70 و 76 کانديداي تصاحب عنوان آقاي گلي بود و دو بار مرد دوم آقايان گل برتر ليگ شد. رسول هم بارها و بارها در جمع بهترين گلزنان حاضر شد. رسول تجربه شرکت و بازي کردن در مسابقات فوتبال جام جهاني 2006 آلمان را هم دارد. تجربه‌اي که برادر بزرگتر از آن بي‌بهره است. در تاريخ فوتبال تبريز برادران بسياري حاضر بوده‌اند که در اين ميان از همه مهمتر برادران خطيبي و برادران دين محمدي بوده‌اند. نزديکي اين برادران به هم حتي گزارشگري مثل جواد خياباني را هم به اشتباه انداخته است. يک بار در حين گزارش يکي از رقابت‌ها،‌خياباني اعلام کرد که رسول خطيبي برادر سيروس دين محمدي است و با اين شيرين کاري هولناک همه را به خنده انداخت. به هر حال برادران خطيبي از تاثيرگذارترين برادرهايي هستند که در فوتبال ايران حاضر هستند. برادراني که فوتبال ايران، آنها را فراموش نمي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir