جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1063 - 1388/07/21 -

 فاميل بازي
 برادران فنوني زاده؛نمونه هاي تعصب 

آنها پنج برادر بودند كه البته برادر كوچكتر چندي قبل به رحمت خدا رفت. محسن، مرتضي، مهدي، ابراهيم و اسماعيل پنج برادر از خانواده فوتبالي فنوني‌زاده بودند كه بين آنها مرتضي و مهدي از همه معروف‌تر شدند هر چند بايد بگوييم كه ساير برادرها هم در فوتبال ما عناصر شناخته شده‌اي بوده‌اند. مرتضي متولد سال 1339 و مهدي متولد سال 1344 هستند. مرتضي و مهدي فوتبال را از راه‌آهن شروع كردند. مرتضي دوران خدمت را در تيم سرباز گذراند و سال 62 به شاهين آمد. تا سال 64 براي شاهين بازي كرد و سپس به پرسپوليس آمد تا سال 71 در پرسپوليس بود، با پرسپوليس، قهرمان آسيا، قهرمان جام حذفي ايران (دو بار) و حذفي تهران و قهرمان باشگاه‌هاي تهران – پنج بار-شد. سپس به پورا رفت و فوتبالش را در تيم پورا تمام كرد. او از سال 64 تا 69 براي تيم‌ملي در پست دفاع مياني بازي كرد. مهدي فنوني‌زاده برادر كوچكتر كه دفاع- هافبك بود بعد از تيم‌ راه‌آهن به نيروي زميني، پاس و دارايي رفت و در سال 69 به استقلال آمد. سه سال در استقلال ماند و سپس به تيم‌هايي مثل پاس و سايپا رفت و در سال 77 بازنشسته شد. مهدي فنوني‌زاده از سال 65 تا سال 72 به مدت هفت سال در خدمت تيم‌ملي فوتبال بود. برادران فنوني‌زاده در مقطع ديدارهاي سال 69 تا 71 پرسپوليس در تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس بازي‌هاي بسيار حساسي را روبه‌روي يكديگر برگزار كردند كه البته در اكثر مواقع پيروزي در آن دو سال با مهدي فنوني‌زاده بود. محسن فنوني‌زاده برادر بزرگتر اين دو برادر هم در تيم فوتبال راه‌آهن توپ مي‌زد و پدر آنها حاج محمد فنوني‌زاده هم از علاقه‌مندان بسيار قديمي و با احساس فوتبال ايران بود كه هميشه مي‌گفت نمي‌داند در بازي‌هاي پرسپوليس و استقلال از برد يكي شاد باشد يا از باخت ديگري ناراحت! او مي‌گفت كه آرزو دارم بازي‌هاي بين دو تيم استقلال و پرسپوليس هميشه مساوي تمام شود تا هيچ كدام از فرزندانم دلگير نباشند!


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir