جستجو سایتهای دیگر جستجوی پیشرفتهآرشیوتماس با مادرباره ما صفحه اصلی
نسخه شماره 1359 - 1389/08/13 -

تقويت احتمال بازگشت جابر روزبهاني به تيم ملي
مشحون: با تيم رويايي بسکتبال فــاصله داريــم

رقيب سابق حيدري و خادم همچنان در صحنه
خوئل رومرو به روي رينگ رفت!

با من برخوردي شد كه بروم و ديگر برنگردم
طلايي: در كشتي بايد مربي صادر كنيم نه وارد

مدال‌هاي‌مان خوش‌رنگ‌تر از دوحه مي‌شود
مهماندوست: تكواندو خودش را براي ناداوري‌ها آماده كرده است

يک روز فرصت براي کوبيدن برف‌هاي امسال
بهره‌برداري پيست اسكي توچال تا پايان هفته

براي پارو زدن در چين لحظه شماري مي‌کنم
شادي:طلاي گوانگجو را براي خودم كنار گذاشته‌ام


 تقويت احتمال بازگشت جابر روزبهاني به تيم ملي
 مشحون: با تيم رويايي بسکتبال فــاصله داريــم 

رضا مشحون اعتقاد دارد كه بسكتبال در طول هشت سال گذشته جاي خود را دردل مردم بازكرده به طوري كه مردم به بسكتبال اعتقاد و علاقه قلبي پيدا كرده‌اند. او مي‌گويد كه داشتن انتظار مدال از بسكتبال حق مردم است و تيم ملي اين خواسته را كاملا مي‌فهمد. رييس سازمان تيم‌هاي ملي بسكتبال پيش ازاعزام تيم ملي به آسيايي گوانگجو در خصوص آخرين وضعيت ملي‌پوشان سخن گفت.

‌از وضعيت بازيكنان مصدوم و لژيونرها چه خبر؟
ما درحال حاضر با مصدوميت و در اختيار نداشتن دو بازيكن تاثيرگذار مواجه هستيم. مصدوميت صمد نيكخواه بهرامي و حامد آفاق تقريبا بهبود يافته ولي فعلا آفاق قبلي نشده. كامراني هنوز مصدوميت دارد كه پزشك تيم به او استراحت داده ولي با اين وجود او در تمرينات حضور پيدا مي‌كند.

‌حامد حدادي و ارسلان كاظمي، دوبازيكن كليدي ما در بازي‌هاي آسيايي حضورندارند، آيا برنامه‌اي براي جايگزيني بازيكنان ديگر داريد؟
ما پيش‌بيني اين اتفاقات را كرده بوديم. جوانان شايسته تيم ب را در تورنمنت‌هاي بين‌المللي شركت داديم كه برخي از آنها نتيجه دادند و توانستند تا حدودي جا خال آنها را پر كنند. البته فاصله اين بازيكنان با ساير بازيكنان زياد است. شايد فاصله 70 درصدي را با ميدان دادن به بازيكنان جوان در مدت كوتاهي به 40 درصد رسانديم. ما درگوانگجو تيم رويايي را در اختيار نداريم ولي جواناني را كه آمادگي داشتند و تمرينات مستمر و خوبي را پشت سر گذاشتند، در اختيار داريم. ما تيمي داريم كه به جز غايبان، بهترين‌هاي بسكتبال ايران هستند. ما حدود 20 نفر از بازيكنان را زير نظر گرفتيم و آنها را به مسابقات مختلف اعزام كرديم تا محك بخورند. از اين ميان 16 نفر فعلا در اردوهاي تيم ملي هستند و قرار است در نهايت پس از گزينش آخر 12 نفر را به گوانگجو بفرستيم.

‌ رييس فدراسيون براي مذاكره با ممفيس و دانشگاه رايس سفري به آمريكا داشت. مذاكرات بب نتيجه بود؟
ما ناچار بوديم شانس خود را از دست ندهيم تا بعدا نگويند اگرمذاكره مي‌كرديد اين بازيكنان را در اختيار مي‌داشتيد. مشحون با ارتباط و آشنايي قبلي كه با مديران ممفيس داشت در خصوص حامد مذاكره كرد، با وجود لابي‌هايي كه صورت گرفته هنوز قطعا نمي‌دانيم كه حدادي را به ما مي‌دهند يا نه. ولي احتمال مي‌دهيم كه او را در اختيار نداشته باشيم. با اين وجود فعلا روزنه‌ اميدي هست. در مورد ارسلان هم دانشگاه رايس از نظرتحصيلي و تمريني اجازه نداد كه او تيم ملي را همراهي كند. چرا كه مسابقات كالج‌ها هم شروع شده.

‌ با وجود غبت ومصدومت ستاره‌ها انتظارات مردم از تيم ملي دوچندان بسكتبال شده است. از پيش‌بيني خود در گوانگجو بگوييد؟
قطعا انتظارات مردم به دليل تداوم قهرماني‌ها در 8 سال گذشته و در رده‌هاي مختلف بالا رفته به طوري كه مردم از بسكتبال مي‌خواهند مدال آور باشد. توقع جامعه به حق است اما ما هم بايد ابزارهاي لازم را داشته باشيم تا شايستگي‌هاي مان را نشان دهم ولي برخي چيزها دست ما نيست. بسكتبال رشته فيزيكي است و در آن برخورد وجود دارد و بازيكنان با هم تداخل پيدا مي‌كنند. مصدوميت هم كه هست. ما مشكلات را پيش‌بيني كرديم، به همين دليل اكنون هم آماده‌ترين و بهترين تيم ممكن را به گوانگجو مي‌فرستيم.


‌ از جابر روزبهاني بگوييد. احتمال اين كه او يكي از نفرات اعزامي تيم ملي باشد چقدر است؟
جابر مصدوميتش را پشت سرگذاشته و تمرينات خوبي انجام داده. او وزنش را 17 كيلوگرم افزايش داده ولي به نسبت قدش، وزنش هنوز كم است. شرايط او نسبتا بد نيست ولي مطلوب هم نيست. اميدوارم كادرفني بتواند از او استفاده كند ولي بايد گفت كه جابر نسبت به گذشته بهتر شده است.

تيم ملي براي انجام ديدارهاي تداركاتي به تركيه و صربستان اعزام شده بود، عملكرد تيم ملي در اين ديدارهاي تداركاتي چگونه بود؟
اعزام به صربستان و تركيه تاثير زيادي روي آمادگي تيم ملي داشت. سفر تركيه خوب بود ولي اعزام صربستان بهتر بود. بازيكنان براي محك خوردن نياز به مسابقاتي داشتند و بايد با حريفان فيزيكي و سرعتي مواجه مي‌شدند. تيم صربستان هم كه در كنار داشتن بازيكنان فيزيكي و سرعتي تكنيك و تاكتيك بالاتري نسبت به ما دارد. ما در مجموع شش ديدار بسيار خوب انجام داديم و از اين ددار كاملا راضي هستيم.

سخن آخر...
بسكتبال با شكوفايي هشت سال گذشته دردل مردم جا شده است. مردم به بسكتبال اعتقاد و علاقه پيدا كرده‌اند. اين حق مردم است كه از ما انتظار مدال و انجام بازي هاي خوب را داشته باشند. ما اين را مي‌فهميم و از رسيدن به هدف دريغ نخواهيم كرد ولي بدانيد مصدوميت بازيكنان يا در اختيار نداشتن بازيكنان كليدي دست ما نيست. ما با شرايط فعلي از شش ماه قبل دست به گريبان بوديم. ولي با استفاده از بهترين‌ها تيمي تشكيل داديم تا شايستگي بسكتبال را نشان دهيم.


 رقيب سابق حيدري و خادم همچنان در صحنه
 خوئل رومرو به روي رينگ رفت! 

خوئل رومرو كشتي‌گيرخوش هکل کوبا را ادتان مي‌آد؟ همان كشتي گر غول پکر و ساه پوست که سابقه پيروزي بر 84 كيلويي‌هاي ايران يعني اميررضا خادم، مجيد خدايي، فريدون قنبري و عباس مجيدي را هم دارد. تنها عليرضا حيدري در جهاني 1998 و فريدون قنبري در جوانان جهان در سال 1997 سابقه پيروزي بر اين كشتي‌گير كوبايي را داشته‌اند. حالا ان چهره پرآوازه كوبايي در مسابقات MMA (هنرهاي رزمي تركيبي) در لهستان به روي رينگ رفته(!).
ملي‌پوش سابق وزن 84 كيلوگرم كشتي آزاد كوبا و دارنده شش مدال جهان و المپيك كه در جهاني 1998 تهران به عليرضا حيدري باخت ، دو سال پيش هنگامي كه تيم ملي كوبا به جام لايپزيگ آلمان رفت، از اردوي اين تيم فراركرد و ديگربه كوبا برنگشت. رومرو در اين مدت نزد برادرش كه بوكسور حرفه‌اي است، در آلمان زندگي كرد و سپس در ليگ دسته دوم بوندسليگا به تشك‌هاي كشتي بازگشت.
رومرو كه در حال حاضر عضو تيم نورنبرگ است و در دسته يك بوندسليگا كشتي مي‌گيرد، ماه گذشته در مسابقات رزمي تركيبي (Mixed Martial Arts) در كشور لهستان هم به روي رينگ رفت و رقيبش را شكست داد. جالب اينكه فرداي مسابقه‌اش بر روي رينگ، رومرو مقابل تيم هالبرگموس نيز در وزن 96 كيلو كشتي گرفت و 12 بر صفر دانيل بوناي مجارستاني را شكست داد. البته رومرو تابه حال به دليل قوانين سخت مهاجرت در آلمان نتوانسته تبعه اين كشور شود ولي بعيد نيست، در صورت تبعه شدن براي تيم ملي كشتي آزاد آلمان هم مسابقه بدهد.


 با من برخوردي شد كه بروم و ديگر برنگردم
 طلايي: در كشتي بايد مربي صادر كنيم نه وارد 

 قهرمان محجوب سال 1997 كشتي آزاد جهان و مربي سابق تيم ملي در واکنش به مذاکره فدراسيون با مربيان روس براي تيم هاي ملي گفت: در كشتي بايد مربي صادر كنيم نه وارد. زماني بايد از مربي خارجي استفاده كنيم كه از تمام پتانسيل مربيان وطني استفاده كرده باشيم و اگر نتيجه نگرفتيم رو به مربيان خارجي بياوريم اما در حال حاضر مربيان خيلي خوبي داريم كه همگي كنار نشسته اند. محمد طلايي معتقد است: كشتي ايران به مربي خارجي نيازندارد بلكه بايد از ظرفيت مربيان خودمان درست استفاده كنيم. برزگر، حيدري، خادمها، محبيها، فلاح و دبيركجا هستند؟ خيلي افراد شايسته براي مربيگري و آموزش داريم كه حاضر به كاركردن نيستند. قهرمان جهاني كراسنويارسك در مورد دليل كارنكردن بسياري از مربيان گفت: خود من درتيم ملي بودم اما برخورد بدي با من شد تا بروم و ديگر برنگردم. اجازه ندادم ديگر با من بازي كنند. با خود منصور برزگر چه رفتاري شد؟ وقتي مربيان بزرگ مان اين برخوردها را ميبينند هيچگاه حاضر نميشوند با فدراسيون همكاري كنند. من تا رودهن ميروم و تمرين ميدهم اما حاضر نيستم براي برخي افراد كار كنم. شنيدهام فردي كه سرش به تنش نميارزد در يكي از مسابقات به اكبر فلاح گفته حق نداري شاگردانت را حتي از سكوي تماشاگران هدايت كني. توهين به اكبر فلاح يعني توهين به محمد طلايي و توهين به طلايي يعني توهين به حيدري، برزگر، خادم، محبي. آنها به همه ما توهين كردهاند و شنيدن اين مساله خيلي آزارم داد.


 مدال‌هاي‌مان خوش‌رنگ‌تر از دوحه مي‌شود
 مهماندوست: تكواندو خودش را براي ناداوري‌ها آماده كرده است 
نويسنده : هديه خطيبي

رضا مهماندوست هدايت تيمي را برعهده دارد كه در كنار كشتي به جرات پراميدترين رشته ايران براي كسب مدال در گوانگجو است، چرا كه در دوره گذشته بازي‌هاي آسيايي در هر شش وزن اعزامي صاحب مدال شديم. اهالي تكواندو در آستانه اعزام به مهمترين رخداد ورزش آسيا انگيزه ارتقاي مرغوبيت مدال و ثبت يك ركورد قابل توجه را دارند، چرا كه سكويي نيست كه روي آن نرفته باشند.مصاحبه اختصاصي گل با سرمربي تيم ملي تكواندو را مي‌خوانيد كه ديگر تجربه را در كنار جواني يدك مي‌كشد.

يك سال است در اردو تعطيلي نداشتيم
ملي‌پوشان تكواندو تنها ورزشكاراني هستند كه از يك سال گذشته به طور مداوم در اردوهاي شبانه‌روزي بودند و تمريناتشان تعطيلي نداشته و هم زمان با اردوهاي تيم ملي در ليگ برتر نيز شركت كردند. بنابراين در حال حاضر با اطمينان مي‌گويم كه شش نفر از بهترين و كم اشتباه‌ترين تكواندوكاران ايران را كنار هم داريم كه پنج نفر آنان در رنكينگ نخست جهان جاي دارند و يك نفر ديگر در رنكينگ دوم دنيا صاحب جايگاه است.

كرمي زير تمرين در رو نيست
يوسف از خوش تمرين‌ترين ملي‌پوشان ما است كه چون مزه كسب مدال را به خوبي چشيده، قدر لحظاتش را مي‌داند و برخلاف شايعات اصلا در تمرين كم‌كاري نمي‌كند.
مسابقه‌هاي وي در جام‌هاي جهاني، بازي‌هاي آسيايي كه براي سومين بار در آن شركت مي‌كند و همچنين تورنمنت‌هاي معتبر دنيا گوياي تلاش و زحمت و البته قابليت‌هاي يوسف است.

قانونا حق ما بود، پرچمدار شويم
اگر راستش را بخواهيد در ابتدا فكر مي‌كرديم حتما تكواندو پرچم‌دار كاروان ايران در گوانگجو است، چون مدال‌ها و افتخارات‌مان اين حق را به ما مي‌داد اما زماني كه فهميديم بسكتبال پرچمدار شده از مسوولان توضيح خواستيم كه آنان توجيه منطقي غيبت تكواندو در مراسم افتتاحيه و اعزام ديرهنگامش را مطرح كردند و آن را پذيرفتيم، هرچند كه قانونا ما بايد پرچمدار مي‌شديم.

براي مرغوب‌تر شدن مدال‌هايمان به گوانگجو مي‌رويم
از زماني كه مسووليت هدايت تكواندو را برعهده گرفتم حتي يك لحظه فكر نكردم كه دوران راحتي را پيش‌رو داريم. حساسيت ملي‌پوشان من را به حساس شدن واداشت چون هميشه با غيرت جنگيدند و حتي در تورنمنت انگليس كه خيلي‌ها گفتند تيم نمي‌تواند نتيجه بگيرد چون به آمادگي كامل نرسيده، قهرمان شديم. در گوانگجو هم براي خوش‌رنگ‌تر شدن مدال‌هاي‌مان در قياس با دوحه به مصاف حريفان مي‌رويم و مي‌خواهيم با بيش از يك مدال طلا به ايران برگرديم.

اصلا به ناداوري فكر نمي‌كنيم
آنقدر تمرين داشتيم و ملي‌پوشان را با شرايط مختلف سازگار كرديم كه به فكر وجود هوگوي الكترونيكي براي پيشگيري از ناداوري‌ها نيستيم، چون بايد فارغ از اين مسايل طوري به حريف حمله كنيم كه با نفوذترين افراد هم نتوانند حق‌مان را ضايع كنند، هرچند كه در دوحه قطر اعمال نفوذ قطري‌ها باعث شكست بي‌بابك شد و در اين دوره هم از كارشكني كره‌اي‌ها در امان نخواهيم بود.

تكواندوكاران پرافتخار در كشورشان غريبه‌اند!
فدراسيون تمام امكاناتي كه مي‌خواستيم را در اختيارمان قرار داده بنابراين گله و شكايت ما متوجه سازمان تربيت‌بدني است كه چرا بايد به گونه‌اي عمل شود كه يك تكواندوكار قهرمان در كشورش غريبه باشد و جز جامعه تكواندو كس ديگري او را نشناسد؟! چرا امتيازاتي كه برخي رشته‌ها مخصوصا فوتبال كه به اندازه يك ملي‌پوش تكواندو افتخار ندارد، داده مي‌شود، از رشته‌هاي ديگر دريغ مي‌شود؟ آيا تكواندو حق اين را نداشت كه چند دقيقه در جام جهاني پخش مستقيم تلويزيوني داشته باشد؟ در مقابل جام‌جهاني فوتبال كه ايران حتي در آن حضور هم نداشت باصرف هزينه گزافي ساعات قابل توجهي را در پخش سيما به خود اختصاص داد!

در آسيا بي‌رقيب هستيم
در حقيقت در آسيا رقيبي نداريم اما نمي‌توان از برخي تك‌ستاره‌هاي تيم‌ها مثل وزن هشت قزاقستان غافل شد، اما حريف اصلي ما ناداوري‌‌هاست كه در چين اوضاع به مراتب از دوحه قطر بدتر خواهد بود، البته همان طور كه گفتم نبايد به اين چيزها توجه كنيم. ما بايد تلاش كنيم خودمان قانون‌گذار اين رشته در جهان شويم تا برخي كشورها به سبب دعوت از داوران سود نبرند.

مغرور نشديم
ما مغرور نشديم و اگر از افتخاراتمان مي‌گوييم، حقيقت را بيان كرديم. اين غرور كاذب است كه به انسان ضربه مي‌زند. شش ملي‌پوش تكواندو مجموعا بيش از 200 مدال در ميادين مهم آسيا و جهان كسب كردند بنابراين توانايي خود را باور كردند و به دنبال ثبت ركوردهاي جديد هستند.

اخراج ملي‌پوشان از دانشگاه در اردو تاثيرگذار بود
مشكل اخراج تاجيك، نصر آزاداني و باقري معتمد قطعا در اردوهاي ما تاثيرگذار بوده و نمي‌توان افت روحي بچه‌ها را كتمان كرد. اميدوارم پيش از اعزام با درايت فدراسيون اين معضل حل شود. انتظار داريم تعامل بيشتر با ملي‌پوشان افتخارآفرين در فاصله كمي تا شروع مسابقات حساس و مهم گوانگجو صورت بگيرد.

يوسف كرمي وزن هفت: باز هم تكواندو براي ايران آبروداري مي‌كند.
حسين تاجيك وزن هشت: تكواندو نگين كاروان ايران در گوانگجو است
عليرضا نصرآزاداني وزن پنجم: رنگ تكواندو طلايي است
محمدباقري معتمد وزن چهارم: تكواندو بايد ورزش اول ايران باشد
فرزاد عبدالهي وزن ششم: تكواندو مثل هميشه در گوانگجو سربلند خواهد بود
رضا نادريان وزن سوم: تكواندوي ايران فقط قهرماني را مي‌شناسد.


 يک روز فرصت براي کوبيدن برف‌هاي امسال
 بهره‌برداري پيست اسكي توچال تا پايان هفته  

رييس هيات اسكي تهران که او هم ساوه شمشكي است(!) گفت: پيست توچال تا پايان هفته به بهره‌برداري مي‌رسد.
مرتضي ساوه شمشكي گفت: اگربارندگي‌ها قطع شود، يك روز زمان وجود دارد تا برف‌هاي پيست كوبيده و اين پيست خوب آماده بهره‌برداري شود. اگر مشكل خاص پيش نيايد، پيست توچال به عنوان نخستين پيست اسكي ايران در سال جديد به بهره‌برداري خواهد رسيد. ان پيست از لحاظ ايمني كاملا آماده است. كناره‌هاي پيست حصاركشي شده و دور پايه‌ها هم ايمن شده است. اين پيست هميشه از لحاظ ايمني زودتر از بقيه پيست‌ها آماده مي‌شود.
رييس هيات تهران با تاكيد براين كه بعد همگاني شدن اسكي و فعاليت خانواده‌ها در اين رشته بيشتر از ديگر رشته‌ها است، خاطرنشان كرد: در طول سال بيش از 100 هزار نفر از پيست‌هاي اسكي استفاده مي‌كنند كه اين رقم نشان دهنده‌ علاقه‌ مردم براي فعاليت در اين رشته است. هر چند وسايل اين رشته كمي گران است اما، علاقه به اين رشته زياد است. هم‌اكنون در تهران چهار پيست اسكي شمشك، دربندسر، توچال و آبعلي و در استان كرج پيست‌هاي خور و ديزين بيشترين پذيرش را از علاقه‌مندان دارند. با توجه به اين كه كرج به استان البرز تبديل شده، فعاليت و نظارت بر پيست‌هاي‌هايش بايد از طريق اداره كل تربيت بدني آن استان انجام شود اما، اين كار فعلا انجام نمي‌شود. به همين منظور هم اين دو پيست زير نظر استان تهران اداره مي‌شوند.


 براي پارو زدن در چين لحظه شماري مي‌کنم
 شادي:طلاي گوانگجو را براي خودم كنار گذاشته‌ام 

كاروان قايقراني دروز عازم گوانگجو ‌شد تا تمرين‌هايش را در پيست اصلي كه قرار است مسابقه‌ها در آنجا انجام شود آغاز كند. در ان مان دارنده دو مدال طلا و يك نقره قايقراني رويينگ قهرماني زير23 سال جهان وعضو تيم ملي رويينگ اعزامي به بازي‌هاي آسيايي 2010 مدع است تنها به طلا فكر مي‌كند و از هم‌اكنون آن را براي خودش كنار گذاشته است: براي حضور در گوانگجو و كسب موفقيت لحظه‌شماري مي‌كنم. كاملا آماده‌ام و مي‌روم تا افتخارات خود در مسابقه‌هاي جهاني را تكرار كنم. در اين دوره از بازي‌ها تنها به طلا فكر مي‌كنم و از هم‌اكنون آن را براي خود كنار گذاشته‌ام.
محسن شادي در مورد رقيبان خود در بازي‌هاي آسيايي افزود: پاروزنان چين و ژاپن اصلي‌ترين رقباي من هستند كه در سطح جهاني هم حرف‌هايي براي گفتن دارند. كره‌اي‌ها و قزاق‌ها هم شرايط خوبي دارند اما زياد به آن‌ها فكر نمي‌كنم. نبايد به اين پاروزنان باج بدهم و تنها به طلا مي‌انديشم.
قهرمان رويينگ جهان با تاكيد بر اين كه در بازي‌هاي آسيايي گوانگجو هم در ماده‌ اصلي خودش شركت خواهد كرد گفت: در مسابقه‌هاي جهاني در رشته‌ سبك وزن تك پارو يك نفره پارو زدم و سه مدال جهاني گرفته‌ام و اميدوارم كه در گوانگ‌جو هم موفقيت‌هاي قبل را تكرار كنم.آخرين روز اردوي 90 روزه خود را انجام داديم و به خوبي و خوشي اين اردو تمام شد. اين اردو در اروميه زير نظر «لي يوچيون» سرمربي چيني تيم ملي برگزار شد كه ملي‌پوشان را به مرز آمادگي لازم رساند. اين تمرين‌ها هرچند بسيار سخت بود اما خوش گذشت چرا كه من را براي گوانگ‌جو كاملا آماده‌ كرد. 9 روز زودتر به چين مي‌رويم تا قايق‌هاي خود را تنظيم كنيم، آب و هوا را تطبيق دهيم و به وزن مورد نظر برسيم. ملي‌پوش قايقراني رويينگ كه اولين حضورش در بازي‌هاي آسيايي را تجربه مي‌كند در مورد حضورش در گوانگجو گفت: از اين حضور بسيار خوشحالم چرا كه فكر مي‌كنم با پيام خوشي به ايران بازگردم. 
نگاهی به گذشته
صفحه اصلی - درباره ما - تماس با ما -آرشیو - سایتهای دیگر - برگزیده صورتک ها - برگزیده کاریکاگل ها - برگزیده پوسترها - گزارش های تصویری
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به روزنامه ورزشی گل می باشد و هرگونه استفاده غیر قانونی از مطالب سایت پیگرد قانونی خواهد داشت .
Copyright 2006-2008 , www.goaldaily.ir :: (Iranian Goal Newspaper) All rights reserved :: Email : Info@goaldaily.ir