یک بام و دو هوا در اصفهان
14436
شما مردانگی می‌کردید، قلعه‌نویی را می‌دادید!
03 فروردين 1399
156
ایرانی
مگر می‌شود یک جا حرفه‌ای بود و جای دیگر نه؟ یک جا اصالت را به قانون داد و جای دیگر دم از اصول شرقی و معرفتی زد؟

روزنامه گل- حواشی بازی برگزارنشده پرسپولیس و سپاهان که سه بر صفر به سود سرخپوشان پایتخت اعلام شد همچنان ادامه دارد. تصمیم عجیبی که سپاهانی‌ها برای عدم حضور برابر پرسپولیس گرفتند، به نوعی سرنوشت کل لیگ را یکسره و قهرمانی قرمزها را تقریبا قطعی کرد؛ بنابراین طبیعی است که چشم اصفهانی‌ها هنوز دنبال بازگرداندن امتیازات این بازی باشد، اما برخی اظهارنظرها بیش از حد توی ذوق می‌زند.

به عنوان مثال اخیرا پیام نیازمند، دروازه‌بان خوب و بی‌حاشیه سپاهان گفته: «اگر پرسپولیسی‌ها مردانگی می‌کردند بازی انجام می‌شد»؛ اما آیا این تعابیر برازنده فوتبال حرفه‌ای است؟ سرخپوشان طبق مقررات در زمین ماندند و چون تیم حریف نیامد میدان را ترک کردند؛ به همین راحتی. مردانگی دیگر یعنی چه؟

طبیعتا باید به اصول فوتبال حرفه‌ای احترام بگذاریم؛ همانطور که مثلا اندکی قبل از این بازی، فدراسیون فوتبال در تماس با باشگاه سپاهان خواهان حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی شد، اما باشگاه اصفهانی گفت با قلعه‌نویی قرارداد دارد و او را حتی به خاطر منافع ملی در اختیار تیم اول کشور نمی‌گذارد؛ خب چرا آنجا مدیران سپاهان –به تعبیر نیازمند- مردانگی و از خودگذشتگی نکردند؟ مگر می‌شود یک جا حرفه‌ای بود و جای دیگر نه؟ یک جا اصالت را به قانون داد و جای دیگر دم از اصول شرقی و معرفتی زد؟ آیا یک بام و دو هوا، همین نیست؟دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
هر چی چونی بگه 05 / 01 / 1399 24 : 15 : 03

از سوزش پوکره.جدی نگیرید


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها