وقتی سرآسیابی نتوانست مثل یحیی تیمش را آچارکشی کند
14198
یک شهر خودرو یک لشگر مدعی!
10 اسفند 1398
166
ایرانی
به نظر می‌رسد بین شهرخودرو یحیی گل محمدی و مجتبی سرآسیابی فاصله‌ای از زمین تا آسمان است.

روزنامه گل -

 

محمدجوادحجتی

 

به نظر می‌رسد بین شهرخودرو یحیی گل محمدی و مجتبی سرآسیابی فاصله‌ای از زمین تا آسمان است. تیمی که در زمان یحیی به نظر می‌رسید خیلی خوب آچارکشی شده باشد حالا شرایطی با حضور سرمربی جدید این تیم پیدا کرده که اصلا نشانه و اثری از تیمی که در نیمه نخست لیگ از مدعیان قهرمان بود، در آن وجود ندارد. نمونه بارز این ادعا هم در شبی بود که شهرخودرو که در نیم فصل نخست یک سه امتیاز ارزشمند را در خانه مشهد مقابل پرسپولیس با یحیی گرفته بود، این بار در آزادی مقابل همین هوادار نتیجه را واگذار کرد. در مسابقه‌ای که ویترین اشتباهات خط دفاعی و میانی کامل شد و سریال آن را در این بازی تکمیل کرد. نگاهی به روند تیم مجتبی سرآسیایی چه در لیگ و چه در آسیا نشان می‌دهد ساختار دفاعی و خط میانی این تیم آنقدر پراشتباه است که برای پوشش آن عناصری هجومی مثل خلعتبری، محمد قاضی، امین قاسمی نژاد برای پوشش این ضعف باید خط حمله را ترک و به عقب برگردند تا در دفاع بتوانند ضعف عناصر دفاعی شهر خودرو را پوشش دهند. اتفاقی که در نیم فصل دوم و به خصوص بازی‌های آسیایی به کرات آن را دیده‌ایم و زود گل خوردن‌های این تیم به یک اپیدمی تبدیل شده که برنامه‌های هجومی این تیم با کیفیت و پرمهره را بی اثر می‌کند. در این خصوص مدت هاست خبرها از تیم شهرخودرو حکایت از آن دارد که اگر یک آچارکشی را از سرآسیابی در ادامه راه شاهد نباشیم، به راحتی بدنه این تیم از هم جدا خواهد شد. در این گزارش نگاهی به برخی مسائل و عواملی داریم که طی این مدت شهر خودرو را از شرایط آرمانی دور کرده است.

روزهای برزخی رحمتی

از مشهد خبر می‌رسد که سیدمهدی رحمتی که این روزها راحت و خیلی زود گل می‌خورد آنچنان که باید و شاید قبراق نیست و این مساله یک دلیل دارد؛ زانوهای سید! شنیده‌ها حکایت از آن دارد که جفت زانوهای سیدمهدی رحمتی مشکل جدی دارد و حتما آن‌ها را باید به تیغ جراحی بسپارد. با این همه وضعیت شهرخودرو و حضور فشرده این تیم در لیگ و آسیا این موضوع را حادتر کرده است. در همین خصوص گویا رحمتی برای تسکین و همراهی کردن تیم هر جلسه با آمپول و تخلیه آب زانوهای خود شرایط بازی را فراهم می‌کند و به همین مساله‌ای شده که او نتواند تمرین زیادی داشته باشد. مساله‌ای که کیفیت رحمتی را به مراتب پایین آورده و گل خوردن‌های عجیب و خیلی زود او می‌تواند دلیلی باشد که این گلر باسابقه با سپری کردن روزهای برزخی خود شاید به خداحافظی و آویختن دستکش‌های خود در ادامه راه فکر می‌کند.

اکبر صادقی؛ مشترک مورد نظری که در دسترس نیست

اصطلاحی در دنیای مربیگری است که می‌گوید اگر در فوتبال می‌خواهی شلوارت نیفتد کمربند خودت را سفت ببند. این کمربند در تعبیر فوتبالی همان خط میانی است که و همیشه مصطلح است که هر تیمی که هافبک‌های آن به خوبی کار کنند همیشه شانس بردی به مراتب بالاتر داشته و تیم سرتر میدان لقب می‌گیرد. در پدیده یا شهرخودرو هم این اتفاق فصل پیش در زمان یحیی گل محمدی افتاد که با داشتن اکبر صادقی با بهترین نمایش از سوی این بازیکن کاملا تیم خودش را سوار بر بازی حریف می‌کرد. مساله‌ای که این فصل رخ نداده و اصلا این مشترک مورد نظر در دسترس نیست. اکبر صادقی که نه دیگر خوب پاس می‌دهد و نه در مساله دفاعی به بهترین شکل تیم را همراهی می‌کند به نظر می‌رسد کاملا خسته است و آثار این خستگی در 5 بازی اخیر شهرخودرو روی ساق پای او مشخص است. مساله‌ای که مجتبی سرآسیابی باید با استراحت دادن به صادقی هم به این بازیکن استراحت دهد و هم اینکه اجازه ندهد با به میدان رفتنش حتی اگر به اصرار و برخی مسائل باشد شرایط را برای نتیجه نگرفتن تیمش فراهم کند که در چند بازی اخیر از این ناحیه حسابی ضربه خورد.

سرآسیابی و یک لشگر مدعی

همان طور که در بالا گفته شد شهر خودرو سرآسیابی مثل زمان یحیی آچارکشی مناسبی ندارد و اگر خیلی زود برای آن فکری نکند با باز شدن پیچ و مهره‌های تیم شاکله آن از هم خواهد پاشید. نکته جالب مدعی شدن بازیکنانی است که در زمان گل محمدی در نیم فصل نخست اجازه‌ای برای عرض اندام نداشتند و حالا با آمدن سرمربی جدید کار را به جایی رسانده‌اند که در زمان تعویض از تصمیم سرآسیابی ناراحت و حتی آن را نشان می‌دهد. نمونه بارز آن در بازی با پرسپویس حسین مهربان بود که هنگام تعویض با رفتارهایش نشان داد که از این تصمیم عصبانی است. همچنین چندی قبل یک بازیکن دیگر همچون سعید صادقی که او هم با گلایه از تعویض خود در بازی‌های قبلی کار را به جایی رساند که سرآسیابی او را اخراج و در اختیار باشگاه قرار دهد. این دست رفتارها و بستن دست سرآسیابی اگر نتواند فکری به حال آن کند در تعارف‌ها باقی بماند بدون شک شرایط را برای او در ادامه لیگ سخت خواهد کرد و چه بسا اینکه خیلی زود پرونده سرمربیگری اش بسته و با یک تجربه تلخ آن را به فراموشی بسپارد. شکی نیست این  پدیده با بازیکنان خوبی که در اختیار دارد اگر کمی فضای آن قانونمند تر پیش برود و کمی هم چاشنی اقتدار ضمیمه کار سرآسیابی شود روزهای بهتری در انتظار تیم این سرمربی در آسیا و لیگ خواهد بود.

کی بود کی بود من نبودم

اشتباهات زیاد خط دفاعی و میانی شهر خودرو و گل خوردن‌های عجیب و غریب مهدی رحمتی در دقایق ابتدایی بازی باعث شده که هریک از بازیکنان به خصوص قدیمی‌ها و بزرگترها در رختکن بعد بازی به دنبال مقصر بگردند. مساله‌ای که شنیده می‌شود این اتفاق بیشتر از سوی بازیکنان اسم و رسم دار تیم است که برای پوشش اشتباهات خود و یا برائت خودشان از گل خوردن‌های تیم در رختکن کاسه و کوزه‌ها را سر بازیکنان جوان تیم می‌شکنند و بعضا با فریاد این موضوع را منتقل می‌کنند. مساله‌ای که اسباب ناراحتی بازیکنان جوان تیم را فراهم کرده است. موضوعی که قطعا می‌طلبد سرآسیابی به آن ورود کرده و با اعمال نظر و قدرت اجازه دخالت بازیکنان را در امور تیمی نداده و نگذارد به راحتی هر بازیکنی برای خودش اعمال نظر کرده و دیگری را مقصر بداند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها