ادعایی که با سه دلیل ثابت می‌شود
14163
پرسپولیس برنده است، حتی بدون سه- هیچ!
07 اسفند 1398
461
ایرانی
به دلایل متعدد سناریویی که در اصفهان نوشته شد غلط اندر غلط بود و کل این پکیج به سود پرسپولیس تمام شد

روزنامه گل- تا لحظه تنظیم این مطلب، هنوز کمیته انضباطی در مورد بازی لغو شده سپاهان- پرسپولیس هیچ حکمی صادر نکرده است. بسیاری بر این باورند که با توجه به شواهد موجود و مخصوصا اظهارات شفاف و روشن ناظر بازی یعنی جلال مرادی، نتیجه این مسابقه در نهایت سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام خواهد شد، اما حتی اگر این اتفاق رخ ندهد و مثلا بازی به زمان دیگری موکول شود، باز به دلایل متعدد سناریویی که در اصفهان نوشته شد غلط اندر غلط بود و کل این پکیج به سود پرسپولیس تمام شد. دلیل می‌خواهید؟ این موارد را بخوانید.

یک- با لغو این بازی، پرسپولیس در اوج فشردگی مسابقات یک فرصت عالی برای استراحت و تجدید قوا پیدا کرد. از مدتها قبل همه در مورد 8 بازی دشوار سرخ‌ها در طول 36 روز صحبت می‌کردند، اما با لطف سپاهان درست وسط این طوفان، یک پنجره مهم برای تنفس سرخپوشان باز شد. حتی اگر سپاهان مقابل پرسپولیس بازی می‌کرد و بازنده می‌شد، باز این تیم را برای دیدارهای بعدی از جمله مصاف با شهرخودر خسته می‌کرد و حتی ممکن بود از سرخپوشان تلفات بگیرد. فراموش نکنید که مثلا مهدی ترابی با یک کارت زرد دیگر یک مسابقه را از دست خواهد داد. سپاهان اما به آسانی پرسپولیس را از رویارویی با این خطرات معاف کرد!

دو- اگر بازی سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شود که هیچ؛ در این صورت سپاهان به آسانی فرصت حفظ یا کاهش فاصله با سرخپوشان را از دست داده و یک شکاف هشت امتیازی بین خودش و مدافع عنوان قهرمانی به وجود آورده است. اگر هم تاریخ این بازی تغییر کند، برنامه خود سپاهان فشرده‌تر خواهد شد. این تیم همپای پرسپولیس در آسیا هم حاضر است و البته در جام حذفی یک مرحله از سرخپوشان عقب مانده. پس ترافیک پیش رو بیشتر به ضرر تیم اصفهانی خواهد بود. فراموش نکنید برنامه پرسپولیس در مقطع فعلی دشوار بود، اما هر چه جلوتر برویم برنامه سپاهان سخت‌تر خواهد شد و مسابقات این تیم با استقلال (لیگ و حذفی)، تراکتور، شهرخودرو، نفت آبادان و ... در پیش است. بازی معوقه احتمالی با پرسپولیس را کجای این تقویم می‌گذارید؟

سه- شاید سپاهان تصور می‌کرد با تغییر احتمالی تاریخ بازی می‌تواند در حضور تماشاگرانش و نیز استنلی کی‌روش مصدوم به مصاف پرسپولیس برود، اما اولا از کجا معلوم بحران ویروس کرونا چه زمانی تمام می‌شود و ثانیا، ممکن است مثلا آنتونی استوکس تا زمان انجام بازی دو تیم به ایران برگردد و آماده شود. به هر حال این احتمالات را نباید نادیده گرفت. همچنین پرسپولیس در این مقطع به دلیل عدم پیروزی در سه بازی پیاپی به شدت تحت فشار انتقادات بود و معلوم نیست دوباره یحیی گل‌محمدی و شاگردانش در چنین وضعیتی قرا بگیرند. حالا و با این استدلال‌ها قبول دارید سناریوی سپاهان برای عدم حضور در این بازی درست نبود و آنها با هر کیفیتی که مقابل پرسپولیس حاضر می‌شدند، می‌توانست بهتر از غیبت و ترک زمین باشد؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها