خوشحالم روند خوب گلزنی ام همچنان ادامه دارد
14093
زاهدی: با دیدگاه اسکوچیچ شانس ملی پوش شدن را دارم
03 اسفند 1398
499
ایرانی
زاهدی می گوید  از حالا پرسپولیس یحیی گل محمدی را با جام قهرمانی روی سکو می‌بینم.

سیدیاسر رضوی

یکی دیگر از ایرانی‌های خارج از کشور که در فوتبال اروپا شاغل است و این روزها هم روند خوبی دارد، شهاب زاهدی است که سابقه حضور در پرسپولیس را در کارنامه دارد. شهاب که در اردوی ترکیه توانست حسابی گلزنی کند تا نشان دهد مربی جدید المپیک دونتسک اوکراین بی جهت به او اعتماد نکرده در گفت و گو با روزنامه گل از انتخاب اسکوچیچ گفت که با دیدگاه او حالا برای پوشیدن پیراهن تیم ملی بیش از گذشته شانس دارم.

المپیک دونتسک یک اردوی دو هفته‌ای در ترکیه داشت و حسابی در بازی هایی که برای این تیم انجام دادی، گلزنی کردی؟

بله... اردوی خیلی خوبی در ترکیه داشتیم و آنجا مدیران و کادرفنی المپیک 10 بازی تدارکاتی را در نظر گرفته بودند که من در 9 بازی به میدان رفتم و توانستم 7 گل بزنم، یک پنالتی بگیرم و یک پاس گل هم بدهم. اردوی خیلی خوبی بود و تیم برای ادامه رقابت‌های لیگ که از دو، سه روز دیگر شروع می‌شود، آماده می‌شود. خدا را شکر بعد از تعویض کادرفنی تیم و آمدن سرمربی جدید در چند بازی آخر نیم فصل اول خوب جواب اعتماد را دادم و توانستم سه گل به ثمر برسانم.

به نظر می‌رسد با این شرایطی که در اردوی تدارکاتی داشتیم و گل هایی که به ثمر رساندی مدیران باشگاه از اینکه به تو کادرفنی قبلی زودتر فرصت نداد، پشیمان باشند و از سوی دیگر خودت هم با این آمادگی برای نیم فصل دوم حسابی خط و نشان کشیده ای؟

به هرحال کار مربیگری سلیقه‌ای است و با اینکه از ابتدای فصل کاملا آماده بودم و در تیم از بهترین‌ها بودم، کادرفنی قبلی به من فرصت نداد. با این حال خوشبختانه با تغییراتی که در راس کادرفنی تیم داشتیم در چند بازی دوستانه آنقدر خودم را خوب نشان دادم که خیلی زود به ترکیب رسیدم و حالا هم با قدرت کارم را دنبال می‌کنم. هدف من این است که در ابتدا روند خوبم را ادامه دهم و بتوانم در نیم فصل دوم هم جزو بهترین‌های تیم باشم و چند هفته جزو بازیکنان برتر هفته باشم و در پایان نیم فصل هم در تیم منتخب لیگ قرار بگیرم چون نیم فصل دوم خیلی برای من مهم است.

چطور؟

بعد از رفتن آقای کی روش و آمدن آقای ویلموتس من به دنبال این بودم که به تیم ملی دعوت شوم و تمام تلاشم این بود تا این اتفاق بیفتد. بعد رفتن ایشان هم آقای دراگان اسکوچیچ آمدند که در کنفرانس خبری‌ای که داشتند صحبت‌های خیلی امیدوارانه‌ای کردند و عزم من و دیگر بازیکنان شاغل در فوتبال اروپا را برای دعوت به تیم ملی دو چندان کرد. امیدوارم این فرصت به من داده شود تا بتوانم شانس خودم را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی کشورم امتحان کنم.

همان طور که گفتی اسکوچیچ با قطعیت اعلام کرد که هر بازیکنی در هرجای دنیا که پاس ایرانی داشته باشد زیر ذره بین نگاه او و همکارانش خواهند بود.

این مساله خیلی مهمی است که بازیکنان بدانند کادرفنی تیم ملی روی آنها نظر دارد و عملکردشان را می‌بیند. ما بازیکنان زیادی در لیگ‌های اروپا داریم که در زمان مربیان قبلی تیم ملی به نحوی دعوت نمی‌شدند اما حالا آقای اسکوچیچ قرار است این شانس را به آن‌ها بدهد. به همین خاطر می‌گویم نیم فصل دوم برای من مهم است و امیدوارم بتوانم روند خوبم را همچنان ادامه دهم.

از اسکوچیچ شناختی داری؟

من با آقای اسکوچیچ کار نکرده ام اما با صحبتی که با دوستانم داشتند همه یک حرف می‌زنند.

چه حرفی؟

اینکه با این مربی خیلی خوب می‌توان کار کرد و دانش فنی خوبی دارد.

فکر می‌کنی بتواند تیم ملی را که شرایط سختی دارد به مقصود خودش یعنی صعود به جام جهانی برساند؟

به هرحال فدراسیون فوتبال با بررسی همه جوانب ایشان را به عنوان گزینه نهایی انتخاب کردند. اینکه چند سال در فوتبال ایران کار کردند یک امتیاز است و با بازیکنان را خوب می‌شناسند قطعا به تیم ملی کمک می‌کند. با این همه مهمترین مساله‌ای که باید در مورد تیم ملی آقای اسکوچیچ لحاظ شود بحث حمایت است و اینکه با آرامش تزریق کردن به تیم ملی ما می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم و شایستگی آن را داریم.

و سوال آخر ما هم از تو در مورد پرسپولیس یحیی گل محمدی است.

خدا را شکر شرایط پرسپولیس با آمدن آقایحیی همچنان خوب است و به قول بچه‌های تیم جنس تیم با آمدن ایشان کاملا جور شده است. قطعا در مورد پرسپولیس هم حرفم حمایت است و مطمئن هست با لطف هواداران و حمایت‌های همیشگی شان به آقایحیی و بازیکنان کمک می‌کنند که کار را با قدرت برای قهرمانی چهارم پیش ببرند. من خودم به شخصه از حالا یحیی گل محمدی را با جام قهرمانی پرسپولیس روی سکو می‌بینم و به نظرم این تیم تمام پتانسیل‌های لازم را دارد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها