سه نکته از نطق جنجالی مجیدی
13781
اشتباه استراتژیک فرهاد در مورد دربی
11 بهمن 1398
295
ایرانی
برای مقایسه می‌توان به یحیی گل‌محمدی اشاره کرد که د شرایط مشابه به پرسپولیس آمده، اما هنوز پولی نگرفته است.

روزنامه گل- فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از بازی استقلال و نفت مسجد سلیمان اظهارات اعتراضی و نسبتا تندی داشت که سه نکته را از میان آنها برای نقد دقیق‌تر دستچین کرده‌ایم.

یک- فرهاد مجیدی رقم قراردادش با استقلال را اعلام کرده و گفته بابت این چند ماه، یک میلیارد و 200 میلیون تومان دستمزد دریافت خواهد کرد. در مورد اینکه آیا این رقم متناسب هست یا نه، می‌توان به طور جداگانه بحث کرد، اما نکته جالب‌تر این است که خود فرهاد می‌گوید در همین مدت کوتاه 40 درصد از رقم قراردادش را دریافت کرده و از این نظر، شرایطی برابر نسبت با بازیکنان تیمش دارد! این در حالی است که بازیکنان از ابتدای فصل در حال انجام وظیفه هستند و اینکه در این مقطع 40 درصد دریافتی داشته‌اند، حتی می‌تواند کمتر از استاندارد هم باشد، اما پرداخت این نسبت به مربی تازه‌وارد عجیب است و شاید اگر برند مجیدی نبود، این اتفاق رخ نمی‌داد. برای مقایسه می‌توان به یحیی گل‌محمدی اشاره کرد که د شرایط مشابه به پرسپولیس آمده، اما هنوز پولی نگرفته است.

دو- صاحب جوان نیمکت استقلال که بخشی از شهرت دوران بازیگری‌اش را مدیون درخشش در دربی تهران است، حالا در آستانه اولین سرمربیگری در این بازی مهم قرار گرفته است. از قضا اظهارات اخیر مجیدی نشان داد او نمی‌تواند شعف و هیجانش را از این بابت پنهان کند. فرهاد گفته در جریان حساسیت دربی هست و شاید به همین دلیل، به برخی از بازیکنانش برای دیدار با نفت مسجد سلیمان استراحت بدهد. البته که برای همه مربیان پرسپولیس و استقلال در هر شرایطی نتیجه دربی تهران از اهمیت زیادی برخوردار است و مجیدی هم در این مورد «صادقانه» سخن گفته، اما رویکرد او چندان حرفه‌ای نبوده است. مربیان معمولا در این شرایط سعی می‌کنند از حساسیت دربی کم کنند و فشار روانی مضاعف به بازیکنان‌شان وارد نیاورند، اما مجیدی با حرف‌هایش از همین الان به بازیکنانش فهماند دربی برای او یک بازی متفاوت است. به علاوه او نباید روی امتیازات بازی با نفت مسجد سلیمان ریسک کند، چون این مسابقه هم دقیقا به اندازه دربی امتیاز دارد و کسب آن برای استقلال که در کورس قهرمانی قرار گرفته بسیار مهم است.

سه- استقلال نیاز به آرامش دارد. این تیم دوران سختی را پشت سر گذاشته و شاید دو پیروزی درخشان برابر الکویت و الریان بتواند کمک کند که دوباره آبی‌ها با انرژی و تمرکز بالا مسیرشان را ادامه بدهند. در این مسیر و با وجود همه مشکلاتی که وجود دارد، سرمربی تیم موظف است آرامش مجموعه را حفظ کند؛ کاری که مجیدی انجام نداده و نمی‌دهد. او پیش از پلی‌آف اول برابر الکویت حمله بسیار تندی به مدیران باشگاه داشت که می‌توان آن را حمل بر هیجان یا احساسات آنی این مربی کرد، اما پس از آن هم اظهارات جنجالی و نالازم مجیدی ادامه یافت. به عنوان مثال طعنه او به مدیران سابق یا علی خطیر در نشست خبری روز جمعه می‌توانست اصلا وجود نداشته باشد. می‌فهمیم که شاید حق با فرهاد بوده، اما هر کاری که آرامش سخت به دست آمده تیم را به هم بریزد، مردود است؛ مخصوصا اگر از سوی شخص سرمربی باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها