13386
برانکو: دیگر با پرسپولیس مذاکره‌ نمی‌کنم
20 دی 1398
159
ایرانی
سرمربی پیشین پرسپولیس می‌گوید مذاکرات او و مدیران این باشگاه در زاگرب بی نتیجه به پایان رسیده  است.

روزنامه گل - برانکو ایووانکوویچ در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت مذاکراتش با باشگاه پرسپولیس برای رسیدن به یک توافق به صحبت کرد. سرمربی پیشین پرسپولیس در این گفت و گو اذعان کرد که بر سر دریافت مطالباتش دیگر هیچ مذاکره‌ای با باشگاه پرسپولیس انجام نخواهد داد و از این پس کمیته انضباطی فیفا درباره مطالبات او از پرسپولیسی‌ها تصمیم گیری خواهد کرد.

 

*۷ ماه است که ایران را ترک کرده‌اید و در این مدت در مقطعی سرمربی الاهلی عربستان بودید. طی این مدت چه کارهای فوتبالی دیگر انجام دادید؟

پس از جدایی از پرسپولیس به الاهلی رفتم و مدتی در این باشگاه عربستانی کار کردم و پس از جدایی از تیم الان در مرکز ورزشی خودم فعالیت دارم و می‌خواهم این جا را بازسازی کنم و یک مجتمع ورزشی بزرگ احداث کنم. فعلا هم برای کار جدید در حال مذاکره با باشگاه‌ها و همینطور تیم‌های ملی‌ مختلف هستم.

*در حال حاضر از چه تیم‌هایی پیشنهاد همکاری دارید؟

دو پیشنهاد ملی دارم و در کنار آن دو پیشنهاد باشگاهی به دستم رسیده است. فکر می‌کنم تا روز دوشنبه تکلیف من مشخص شود.

 

*شاید یکی از مهمترین سوالاتی که این روزها از شما می‌شود بحث مطالباتتان از باشگاه پرسپولیس است موضوع مذاکرات شما با این باشگاه به کجا رسید؟

تا جای که می‌توانم بگویم ما مذاکراتی انجام دادیم اما هیچ توافقی انجام نشد. الان هم پرونده در فیفا جریان دارد و قطعا کمیته انضباطی فیفا در این باره تصمیم گیری می‌کند چون باشگاه پرسپولیس تمایل ندارد به تعهدات خود در قبال من و کادر فنی‌ام عمل کند.  متاسفانه مذاکراتی انجام دادیم اما در نهایت مذاکرات رو به بهبود نرفت.

 

*در این بین شما بارها و بارها به سفارت ایران در کرواسی رفتید و مذاکراتی با سفیر ایران داشتید چه صحبت‌های مطرح شد و در نهایت چه اتفاقی رخ داد که سفیر ایران نتوانست برای مشکلات شما و باشگاه پرسپولیس میانجیگری کند؟

از شخص آقای سفیر تشکر می‌کنم که واقعا تلاش کرد که مشکلات ما برطرف شود. او با وجود تلاش‌های که انجام داد نتوانست مشکل من و باشگاه پرسپولیس را حل کند. متاسفانه پرسپولیس دوست ندارد تعهدات خود را انجام بدهد به طوری که می‌توانم با قطعیت بگویم در مذاکرات ما که در زاگرب برگزار شد هیچ گامی برای توافق انجام نشد.

*گویا در زاگرب شما مبلغی از مطالباتتان را تخفیف دادید تا این گونه به توافق برسید حتی با باشگاه پرسپولیس بر سر مبلغی توافق کردید. آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟

البته این واقعیت دارد. من حاضر شدم مبلغی به باشگاه تخفیف بدهم و بر سر مبلغی توافق کردیم اما آن‌ها برای پرداخت پول باز هم امتناع کردند. من بیشتر از حقم از پرسپولیس نمی‌خواهم. مبلغی که من از پرسپولیس طلب کرده‌ام دستمزدم تا روز آخرم که در ایران بودم است. بنابراین هیچ چیزی بیشتر از آن را نمی‌خواهم. ما در پرسپولیس صادقانه کار کردیم و حتی جام حذفی را برای این باشگاه به دست آوردیم اما در پایان نه من و نه کادر فنی و حتی بازیکنان هیچ گونه پاداشی را به خاطر قهرمانی جام حذفی دریافت نکردیم. من انتظار داشتم نه تنها دستمزدم بلکه پاداشی مضاعف به خاطر قهرمانی‌های متعدد که به دست آوردیم پرداخت کنند اما این کار را انجام ندادند و دستمزدم را هم پرداخت نکردند.

 

در زمانی که سرمربی پرسپولیس بودید حدودا ۱۱ ماه هیچ حقوقی نگرفتید و طبق قوانین بین المللی می‌توانستید خیلی زود قراردادتان را فسخ کرده و از ایران بروید این کار را مربیانی چون استراماچونی و  حتی ویلموتس انجام دادند چه اتفاقی رخ داد که تا پایان فصل در ایران ماندید و قراردادتان را فسخ نکردید؟

من به خاطر کاری که کردم ناراحت نیستم استراماچونی و یا ویلموتس مربیان حرفه‌ای هستند و رفتار حرفه‌ای انجام دادند. اگر باشگاه طبق قانون سه ماه حقوق پرداخت نکند، مربیان و یا بازیکنان خارجی می‌تواند قراردادشان را یکطرفه فسخ کند. من هم در میانه فصل می‌توانستم قراردادم را یک طرفه فسخ کنم و بروم اما من ماندم چون می‌خواستم فصل را با قهرمانی تمام کنم. امیدوار بودم باشگاه در پایان فصل به تعهداتش عمل کند اما متاسفانه این کار را انجام نداد. وقتی قراردادی امضا می‌شود دو طرف تعهد دارند به بندهای قرارداد پاینبد باشند. استراماچونی و ویلموتس نیز همین گونه بودند و براساس قرارداد عمل کردند. اما من نمی‌خواستم تعهدی که نسبت به هواداران دارم را خراب کنم به همین خاطر ماندم تا جام‌های ممکن را به دست آورم و بعد بروم من باید مسئولیتم را در قبال هواداران انجام می دادم.

*پس شما در همان اواسط فصل که مطالباتتان را دریافت نکرده بودید می‌توانستید از ایران بروید و قراردادتان را یکطرفه فسخ کنید، درست است؟

بله همینطور است. پیش از این که به پایان فصل برسیم طی سه نامه به باشگاه هشدار دادم که مطالباتم پرداخت شود اما پاسخ مناسبی از پرسپولیس نگرفتم.

*باشگاه پرسپولیس مدعی است براساس قراردادی که با شما داشته، شما قراردادتان را غیر قانونی فسخ کردید. آیا در مذاکراتی که با شما داشتند مدرکی دال بر این که شما قراردادتان غیر قانونی فسخ شده در اختیار باشگاه پرسپولیس بود که این ادعا ثابت شود؟

اگر واقعا آن‌ها مدرکی دارند که ثابت می‌کند که من قراردادم غیر قانونی ثبت شده، پس می‌تواند در فیفا برنده شوند. همانطور که گفتم در این زمینه فیفا و کمیته انضباطی آن تصمیم گیری خواهد کرد من به خاطر این رفتارها که از سوی باشگاه پرسپولیس با من شد واقعا غمگین هستم. آن‌ها من را مایوس کردند. بعد از تلاش‌های که برای باشگاه پرسپولیس کردم و کیفیت کاری باشگاه را بهتر کردم و بعد از ۴ سال ۷ جام به دست آوردیم و همینطور به فینال قهرمان لیگ آسیا رسیدم اما رفتار درستی با من نکردند به همین خاطر از باشگاه پرسپولیس نارحت هستم. پرسپولیس هوادارن شگفت آوری دارد که واقعا تیمشان را دوست دارند به خاطر افتخاراتی که برای پرسپولیس به دست آوردم به جای آن که پاداش مضاعف به من بدهند موارد خلاف واقع را مطرح می‌کند. که  البته نمی‌خوام بگویم  این مطالب اکاذیب است ما در مذاکرات روند خوبی داشتیم و من به باشگاه پرسپولیس تخفیف خوبی دادم اما دیگر این تخفیف پابرجا نیست و هیچ گونه مذاکره بین من و باشگاه پرسپولیس بر سر دریافت مطالباتم انجام نخواهد شد. در واقع این کار من به خاطر رفتار و برخورد بدی است که باشگاه پرسپولیس با من داشته است. واقعا از مدیران پرسپولیس ناراحت هستم.

 

*محمد حسن انصاری‌فرد در مصاحبه‌های خود اذعان داشته است که باشگاه پرسپولیس حدود یک میلیون و صدهزار دلار به شما بدهکار است و حتی در مذاکرات زاگرب پیامی به شما داد مبنی بر این که باشگاه پرسپولیس فعلا توانایی پرداخت مطالباتتان ندارد پاسخ شما به این اظهارات و پیامی که مدیرعامل باشگاه به شما داد چیست؟

مبلغی که شما عنوان کردید واقعیت ندارد پرسپولیس خیلی بیشتر از این به من و دستیارانم بدهکار است. آن‌ها از شکایت ما به فیفا کاملا اطلاع دارند. طلب من از پرسپولیس بیش از اینهاست. اما درباره این که گفته‌اید باشگاه توان پرداخت مطالبات من را ندارد باید بگویم که آن‌ها بارها درباره این موضوع صبحت کردند و بارها گفته‌اند که فعلا پولی در کار نیست.  آن‌ها حتی مطالبات کالدرون و بازیکنان را ندادند و گفتند پولی ندارم.

*شما به گابریل کالدرون پرداخت نشدن مطالباتش اشاره کردید. این مربی هم نامه فسخ قراردادش را به باشگاه ارسال کرده و گفته تا زمانی که مطالباتش پرداخت نشود به ایران نمی آید نظر شما در اینباره چیست؟

نظری در این باره ندارم هر مربی کار خودش را انجام می‌دهد اما زمانی که من حقوقم را دریافت نکردم ترجیح دادم بمانم چون در برابر هواداران مسئول بودم من در برابر بازیکنان هم مسئولیت داشتم چون آن‌ها همه زندگی‌شان را برای پرسپولیس گذاشته بودند. نخواستم قبل از پایان فصل تیم را رها کنم چون می‌خواستم در پایان فصل هم من و هم بازیکنان و هم هواداران از نتایج کسب شده لذت ببریم.

*اگر شما شکایتتان را از پرسپولیس پیگیری کنید احتمالا این باشگاه در آینده نزدیک با خطر کسر امتیاز و یا سقوط به یک لیگ پایین تر مواجهه خواهد شد نگران نیستند به خاطر این موضوع محبوبیتی که نزد هوادارن دارید از بین برود؟

آیا شما فکر می‌کنید من مقصر هستم که پرسپولیس مطالباتم را پرداخت نکرده است؟ این سوال را باید از مدیران باشگاه بپرسید که مطالبات من را ندادند و باشگاه را در چنین خطری قرار دادند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها