چهار شکست درون خانوادگی در پرسپولیس
12734
اصلا کالدرون را می‌خواهید یا نه؟
09 آذر 1398
390
ایرانی
آیا با این سبک و سیاق، اعتباری برای کالدرون باقی می‌ماند و بازیکنان برای او تره خرد می‌کنند؟

روزنامه گل- پرسپولیس در این فصل مشکلات و حواشی زیادی داشته است. اگر از مسایل فنی بگذریم، آنچه به وضوح به چشم می‌آید و عمده ناظران هم در موردش اجماع دارند، این است که در این تیم همدلی، رفافت و انسجام گذشته دیده نمی‌شود. مربی نتوانسته به بازیکنان نزدیک شود و حتی بازیکنان هم بین خودشان چنددستگی دارند. بدون تعارف وقتی با چنین وضعیتی مواجه هستیم، نمی‌توان نقش مدیریت و سرپرستی تیم را نادیده گرفت. اگرچه محمدحسن انصاری‌فرد و افشین پیروانی هر دو سابقه بازی در پرسپولیس را دارند و از محبوبیت زیادی هم بین هواداران این تیم برخوردارند، اما واقعیت آن است که این زوج شیک و خوش آب و رنگ، در مهار بحران‌های غیرفنی پرسپولیس به هیچ وجه موفق عمل نکرده است.

اصلا کالدرون را قبول دارید؟

ابهام اول این است که آیا اصلا مدیران باشگاه پرسپولیس اعتقاد عملی و جدی به حمایت از گابریل کالدرون دارند؟ بسیاری از رسانه‌های رسمی کشور در این مدت مدعی شده‌اند انصاری‌فرد به دنبال یافتن جانشین کالدرون است و در این زمینه حتی با برانکو هم چند بار تماس گرفته است. این همه خبر تکذیب‌نشده، نشانه چیست؟ آیا مربی از هیچکدام این شایعات با خبر نمی‌شود؟ آیا با این سبک و سیاق، اعتباری برای کالدرون باقی می‌ماند و بازیکنان برای او تره خرد می‌کنند؟ اصلا گزینه جانشینی‌تان کیست؟ برانکو؟ همان کسی که کارش با تیم ملی تمام شده؟ همان کسی که مصاحبه کردید و گفتید علیه‌اش شکایت می‌کنید؟ واکنش برانکو به آن مصاحبه را یادتان هست آقای انصاری‌فرد، آقای پیروانی؟

جاسوس رختکن کیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات پرسپولیس در این فصل، لو رفتن تغییرات ترکیب سرخپوشان در فاصله یکی، دو روز قبل از هر بازی بوده است. این مساله به دفعات و تقریبا قبل از هر بازی تکرار شده، اما باشگاه مطلقا نتوانسته جاسوس یا جاسوس‌های رختکن را شناسایی کند. لو رفتن ترکیب غیر از آنکه کادرفنی حریف را از استراتژی‌های فنی تیم آگاه می‌کند، یک آفت بزرگتر هم دارد؛ اینکه عملا نشان می‌دهد تیم حریم خصوصی ندارد و هیچ اتفاقی در آن پنهان نمی‌ماند. در همین راستا از اول فصل به وفور اخبار جزیی و به شدت خصوصی از اردوگاه سرخ‌ها به بیرون درز کرده است. گابریل کالدرون که آرژانتینی است و طبعا خیلی از این مسایل سر در نمی‌آورد؛ پس مسوولیت جمع کردن این داستان با کیست؟ جواب بدهید جناب انصاری‌فرد، جناب پیروانی!

ناهار اخوت چه شد؟

برانکو رابطه بسیار نزدیکی با بازیکنان داشت و اگرچه در مقاطعی با چند ستاره به مشکل خورد، اما توانسته بود رختکن را در اختیار خودش داشته باشد. یکی از ابتکارهای او برای نزدیک شدن به بازیکنان، برگزاری گاه و بیگاه ضیافت ناهارخوری مشترک بود؛ مراسمی که معمولا هزینه‌اش را خود ایوانکوویچ می‌داد یا بعضا به مناسبت‌هایی یکی از بازیکنان آن را تقبل می‌کرد. مساله طبیعتا پول و غدا نیست؛ نکته اینجاست که این قبیل گردهمایی‌ها باعث می‌شد بازیکنان و مربی به هم نزدیک شوند. در اسپانیا هم دقیقا همین رسم وجود دارد و از آن با عنوان «ناهار اخوت» یاد می‌شود. با این حال نه تنها خود کالدرون علاقه‌ای به این مساله ندارد، بلکه باشگاه هم دست روی دست گذاشته و در قبال فاصله معنادار مربی و بازیکنان سکوت کرده است. قطعا این شکاف، بزرگترین مشکل پرسپولیس این فصل است. برای علاجش چه کردید آقای انصاری‌فرد، آقای پیروانی؟

از باند درون تیم خبر دارید؟

آقایان می‌توانند تکذیب کنند، اما می‌دانیم که خودشان هم می‌دانند چند بازیکن پرسپولیس که از قضا یک وجه مشترک غیرفوتبالی هم دارند، مدتهاست توی کار کالدرون گذاشته‌اند. این دوستان حتی ابایی از طرح علنی موضوع نزد برخی از رفقای خبرنگارشان ندارند. اینها در آشکار و خفا به کالدرون توهین می‌کنند و اصلا دلیل نیمکت‌نشینی یکی از این نفرات هم همین است که فحاشی او به گوش مربی آرژانتینی رسیده. حالا تکذیب کنید، بروید شکایت کنید، اما دلسوز پرسپولیس و هوادارانش هستیم که این مساله را با همین صراحت می‌نویسیم و هزینه‌اش را به جان می‌خریم. برای مهار باند داخل تیم چه کردید جناب انصاری‌فرد، جناب پیروانی؟


تازه ترین خبرها