واقعیت عجیب در مورد سوشا مکانی
12699
فوق تخصص اخراج سرمربیان پرسپولیس!
07 آذر 1398
543
ایرانی
گلری که با عملکرد پراشتباهش در اخراج دایی و درخشان از پرسپولیس نقش مستقیم داشت، حالا با درخشش خود کالدرون را زیر تیغ برده

روزنامه گل- درخشش خیره‌کننده سوشا مکانی درون دروازه نفت مسجد سلیمان در بازی با پرسپولیس، همچنان بحث داغ محافل فوتبالی است. سوشا در این مسابقه به تنهایی سه امتیاز را از جیب پرسپولیس درآورد و کاری کرد که گابریل کالدرون شدیدا بحران را حس کند. بعد از باخت خانگی سرخ‌ها برابر نفت مسجد سلیمان، برخی هواداران پرسپولیس علیه کالدرون شعار دادند و کمیته فنی باشگاه هم او را احضار کرد. همه اینها یعنی شرایط برای مرد آرژانتینی خوب نیست و صد البته سوشا هم نقش مهمی در پدید آمدن این وضعیت دارد. این البته اولین بار نیست که مکانی کمر به عزل سرمربیان پرسپولیس می‌بندد؛ چه اینکه او پیش‌تر با عملکردی وارونه و متضاد به این هدف یورش می‌برد! در حقیقت مکانی به عنوان دروازه‌بان پرسپولیس در لیگ چهاردهم، اشتباهات مهم و پرشماری داشت که نهایتا منجر به اخراج مستقیم علی دایی و بعدتر حمید درخشان شد.

در هفته هفتم لیگ چهاردهم پرسپولیس میزبان تراکتورسازی بود و انصافا نمایش خوبی هم داشت. سرخ‌ها نیمه اول را با یک گل بردند و در نیمه دوم هم تیم برتر زمین بودند، اما اشتباه مشترک محسن بنگر و سوشا مکانی، گل مساوی را برای تراکتور به ارمغان آورد و کمر تیم را شکست. در کل آن سال سوشا و بنگر زوجی مخوف‌تر از زوج یورک و اندی کول به وجود آورده بودند(!) اما نهایتا آن گل به خودی به نام مکانی ثبت شد. بعدش هم سوشا برای محکم‌کاری دو گل دیگر خورد تا بلافاصله بعد از بازی علی دایی از کار برکنار شود. تلاش‌های مکانی برای تغییر مربیان پرسپولیس به همین‌جا ختم نشد و او در هفته بیست‌وسوم همان فصل هم عملکردی مشابه برابر نفت مسجد سلیمان ارایه داد. در آن بازی پرسپولیس دو بر صفر از میزبانش جلو افتاد و حتی تیم حریف 10 نفره هم شد، اما سوشا دو گل خورد که مخصوصا گل دوم در دقایق تلف‌شده با چاشنی اشتباه خود مکانی به ثمر رسید. این همان گل معروفی است که رضا کرملاچعب به ثمر رساند و با رقص محلی آن را جشن گرفت. آن مساوی وضعیت درخشان را به شدت خراب کرد و باعث شد رایزنی پرسپولیسی‌ها برای یافتن جانشین او آغاز شود. درخشان هفته بعدش به مسعود همامی برابر راه‌آهن اعتماد کرد، اما باز هم تیمش نتیجه‌ای بهتر از مساوی دو بر دو نگرفت تا حمیدخان رسما اخراج شود. به این ترتیب گلری که با عملکرد پراشتباهش در اخراج دایی و درخشان از پرسپولیس نقش مستقیم داشت، حالا با درخشش خود کالدرون را زیر تیغ برده. این قصه عجیب سوشا مکانی است.دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
رضا 08 / 09 / 1398 39 : 02 : 15

هر چی توپ رو دروازه اش آوردند، ، زدن تو دستانش و ایشون هم یک شبه شد تیتر یک جراید و روزنامه ها !!!


تازه ترین خبرها