تناقض‌های باورنکردنی در مصاحبه درخشان و فنونی‌زاده
12674
به این دلیل به شما می‌گویند «نیش‌کسوت»!
04 آذر 1398
416
ایرانی
بالاخره ما نفهمیدیم در دقایق پایانی پرسپولیس افت‌کرده را دیدیم یا پرسپولیس واقعی را؟

روزنامه گل- موضع‌گيري پيشكسوتان پرسپوليس و استقلال در مورد مربيان اين تيم، هميشه با حساسيت افكار عمومي مواجه بوده و خيلي از مخاطبان، بخشي از اين گروه را به غرض‌ورزي يا منفعت‌طلبي متهم مي‌كنند. يكي از كساني كه مثلا در پرسپوليس خيلي در مظان اين اتهام قرار مي‌گيرد، حميد درخشان است. سرمربي پيشين پرسپوليس كه اخيرا مدعي شده او هم اگر زمان كافي داشت مي‌توانست مثل برانكو نتيجه بگيرد(!) در حال حاضر اصلي‌ترين منتقد گابريل كالدرون است. او از دقايقي بعد از باخت پرسپوليس مقابل نفت مسجد سليمان تا عصر دوشنبه حداقل با 10 خبرگزاري و سايت مصاحبه كرد و البته شرمنده ایشان شدیم که بیش از این رسانه در کشور نداریم! خب البته چيز عجيبي نيست و بعد از چهارمين باخت پرسپوليس، طبيعي است كه از كادرفني انتقاد شود. با اين وجود خوب است انتقادها كمي مبناي منطقي و سير خردگرايانه داشته باشد. از اين جهت، مصاحبه‌ای كه از حميد درخشان روي خروجي يكي از خبرگزاري‌ها رفت، يك نمونه آرماني است.

درخشان در اين مصاحبه خواهان اخراج گابريل كالدرون شده كه به هر حال نظر اوست و براي خودش محترم است، اما بد نيست دو بند اول اين مصاحبه را مرور كنيم تا ببينيم منتقد كادرفني قرمزها چه شرايط عجيب و غريبي دارد. حميدخان در بند اول مصاحبه گفته: «پرسپولیس در این بازی با وجود اینکه نتیجه را واگذار کرد ولی شانس‌های خوبی برای رسیدن به گل داشت که اگر از آنها استفاده می‌کرد می‌توانست نتیجه دیگری رقم بخورد.» او اما بلافاصله در پاسخ به سوال بعدي خبرنگار در مورد اينكه مشكل كجاست، مي‌گويد: « دلیل عمده‌اش تغییر و تحولات زیادی است که همیشه در ترکیب تیم شاهد هستیم. اين موضوع باعث سردرگمی بازیکنان شده و آنها نمی‌توانند در زمین همدیگر  را پیدا کنند. به همین دليل هم تعداد موقعیت‌های ساخته‌شده کم می‌شود و اگر نتوانند از تک موقعیت‌ها استفاده کنند مثل این بازی به مشکل می‌خورند.» متوجه شديد؟ آقاي درخشان ابتدا فرمودند تيم موقعيت‌هاي زيادي داشت كه اگر از آنها استفاده مي‌شد نتيجه ديگري رقم مي‌خورد، اما بلافاصله در ادامه اضافه كردند كه تغييرات زياد است، بازيكنان گيج شده‌اند و موقعيت ايجاد نمي‌شود. حالا شما فكر كنيد اگر باشگاه و هواداران بخواهند بر اساس موضع‌گيري چنين اساتيدي تصميم بگيرند، چه وضعي درست خواهد شد!

این تناقض‌گویی‌ها البته فقط مخصوص درخشان نیست و سایر پیشکسوتان را هم در بر می‌گیرد. مثلا مرتضی فنونی‌زاده که او هم پای ثابت انتقاد از کالدرون است در پاراگراف اول یک مصاحبه سه بندی گفته: «پرسپولیس تنها در دقایق پایانی بازی با نفت مسجد سلیمان شرایط ایده‌آل را پیدا کرد و این تعویض‌ها باید زودتر انجام می‌شد» اما در بند سوم همان مصاحبه گفته: «مشکل پرسپولیس بدنسازی است. این تیم در دوره برانکو تازه از دقیقه 60 به بعد راه می‌افتاد، اما الان در دقایق پایانی افت می‌کند.» بالاخره ما نفهمیدیم در دقایق پایانی پرسپولیس افت‌کرده را دیدیم یا پرسپولیس واقعی را؟ شاید به همین دلیل است که خیلی از هواداران ترجیح می‌دهند این گروه از پیشکسوتان را با لقب طعنه‌آمیز «نیش‌کسوت» خطاب کنند!دیدگاه های کاربران (1 دیدگاه)
مخاطب خاص 04 / 09 / 1398 29 : 26 : 18

شما ی جوری واکاوی کردی معلومه پرسپولیسه دو اتشه هستی اقای رسانه.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها