یادی از آن پیامک توهین‌آمیز
12663
دو قربانی بزرگ بازگشت برانکو به تیم ملی
03 آذر 1398
760
ایرانی
او يك بار در جلوي چشم خبرنگاران يك تكه كاغذ را از وسط نصف كرد و گفت: «هر وقت اين دو قطعه مثل روز اول به هم چسبيدند، رابطه من و رامين هم درست مي‌شود.»

روزنامه گل- اصلا عجيب نبود كه اسم برانكو ايوانكوويچ به عنوان گزينه اصلي جانشيني ويلموتس در تیم ملی مطرح شود؛ كسي كه كارنامه موفقي در حوزه فوتبال ملي و باشگاهي ايران دارد و خودش قبلا شرايط برزخي صعود از مرحله پيش‌مقدماتي را در جام‌جهاني 2006 تجربه كرده است. بنابراين همانطور كه رسانه‌ها و منتقدان به برانكو فكر مي‌كنند، بعيد نيست كه فدراسيون فوتبال هم اسم مربي كروات را يك گوشه ذهنش داشته باشد. حالا فرض كنيد اين شايعات محقق شود و برانكو روي نيمكت تيم ملي ايران بنشيند؛ در اين صورت چه سوژه‌هاي جذابي كه براي رسانه‌ها به وجود نخواهد آمد.

اولين سوژه، ليست برنده‌ها و بازنده‌هاي حضور برانكو در تيم ملي است. در اين مورد به طور مفصل مي‌توان مطلب و گزارش نوشت، اما عجالتا قصد داريم به دو ستاره‌اي اشاره كنيم كه حضور احتمالي ايوانكوويچ روي نيمكت ايران به معناي واقعي كلمه به ضررشان تمام خواهد شد. نفر اول رامين رضاييان است؛ كسي كه برانكو در پرسپوليس به شدت با او مشكل داشت و طي دو سال، دو بار عذرش را خواست. برانكو بابت بيرون كردن رامين هزينه زيادي داد و حتي حاضر شد مقابل هواداران قرار بگيرد. او يك بار در جلوي چشم خبرنگاران يك تكه كاغذ را از وسط نصف كرد و گفت: «هر وقت اين دو قطعه مثل روز اول به هم چسبيدند، رابطه من و رامين هم درست مي‌شود.» بنابراين واضح است كه در صورت حضور برانكو، موقعيت رامين در تيم ملي به خطر خواهد افتاد؛ مخصوصا كه وريا غفوري در همان پست فرم خوبي دارد و مردم هم دوستش دارند.

دومين بازيكن تيم ملي كه شايد از حضور برانكو استقبال نكند، سردار آزمون است. حتما مي‌دانيد كه در جريان جدال همه‌جانبه برانكو و كي‌روش، سردار آزمون يكي از بازيكناني بود كه بي‌محابا وارد گود شد و از مربي پرتغالي دفاع كرد. او چندين بار به برانكو طعنه زد و حتي مدعي شد عمده انتقادات از او بعد از جام‌جهاني روسيه، از سوي هواداران پرسپوليس طراحي شده است. زماني كه كي‌روش از كيفيت بازيكنان حاضر در ليگ داخل كشور انتقاد مي‌كرد، برانكو با كنايه به لژيونرها گفت: «ديدم كه بازيكني مثل سردار آزمون در زمين پرواز مي‌كرد.» اين طعنه اصلا به مذاق خانواده آزمون خوش نيامد و پدر سردار با ارسال پيامكي تهديدآميز براي سرمربي پرسپوليس، فضاي رسانه‌اي را براي چند روز اشغال كرد. پدر سردار در اين پيامك با زبان انگليسي از عباراتی نظیر «با تو برخورد خواهم کرد»، «یک روز تو را به پایین می‌کشم»، «به چه حقي در مورد پسرم حرف زدي»، «دهانت را ببند» و ... استفاده كرده بود. به اين ترتيب روشن است كه آزمون خيلي دوست ندارد در تيم ملي زير نظر برانكو كار كند، هرچند براي پروفسور چشم‌پوشي از سردار به آساني كنار گذاشتن رامين رضاييان نخواهد بود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها