ربيع‌خواه دوست برانكو نبود؟
12655
كالدرون و اتهام دروغين
02 آذر 1398
245
ایرانی
عالم و آدم فكر مي‌كردند بعد از جدايي برانكو، محسن اولين بازيكن خروجي پرسپوليس خواهد بود، اما ربيع‌خواه ماند و هفته‌هاست كه در تيم كالدرون يك مهره فيكس و موثر است

روزنامه گل- بازار انتقاد از گابريل كالدرون همچنان داغ است. البته كه سرمربي آرژانتيني پرسپوليس بي‌عيب و ايراد نيست، اما گاهي نقدهايي كه او به وارد مي‌شود به شكل عجيبي بي‌پايه و اساس و بدبينانه است. تازه‌ترين سناريو هم اين است كه كالدرون را در مقابل برانكو قرار بدهند و وانمود كنند مرد آرژانتيني از عمد در حال ويران كردن نشانه‌هاي حضور ايوانكوويچ و ميراث او در پرسپوليس است. مي‌گويند كالدرون حساسيت عجيبي نسبت به بازيكنان محبوب برانكو نشان مي‌دهد و با آنها سر ناسازگاري دارد. مثال‌هاي‌شان هم جالب است؛ اينكه جلال در مقطعي نيمكت‌نشين شد و شجاع خليل‌زاده هم اخيرا به همين سرنوشت دچار شده است. حتي از سيامك نعمتي و فرشاد احمدزاده هم براي تاييد ادعاي‌شان اسم مي‌برند كه موضوع را بامزه‌تر مي‌كند؛ اما آيا واقعا مي‌توان اين مطالب را جدي گرفت؟

اگر از ما مي‌پرسيد عقيده داريم جلال حسيني و شجاع خليل‌زاده به عنوان زوج موفق پارسال، امسال هم بايد در قلب خط دفاعي به ميدان بروند، اما به هر حال تصميم‌گيري حق سرمربي است. او به هر دليلي كه خودش مي‌داند صلاح دانسته در مقاطعي يكي از اين دو نفر يا حتي هر دو را نيمكت‌نشين كند. اين تصميم هر دليلي مي‌تواند داشته باشد، جز خصومت با برانكو. اولا كه خود برانكو در ليگ پانزدهم جلال حسيني را نخواست و يك جام را سر اين لجبازي از دست داد. پس نمي‌شود جلال را مهره محبوب و دوست صميمي ايوانكوويچ معرفي كرد. ثانيا همين حالا در تركيب پرسپوليس به نفراتي بازي داده مي‌شود كه به شدت به برانكو نزديك بودند و بعضا از همين مساله به عنوان ايراد مربي كروات ياد مي‌شد. مشهورترين نمونه، محسن ربيع‌خواه است. مدام از برانكو انتقاد مي‌كردند كه چرا اينقدر به اين بازيكن علاقه دارد و بعضا با حرارت بيشتر، بازي كردن ربيع‌خواه در تركيب را مصداق لجبازي پروفسور با منتقدان مي‌دانستند. عالم و آدم فكر مي‌كردند بعد از جدايي برانكو، محسن اولين بازيكن خروجي پرسپوليس خواهد بود، اما ربيع‌خواه ماند و هفته‌هاست كه در تيم كالدرون يك مهره فيكس و موثر است؛ آنقدر كه حالا گفته مي‌شود با وجود بهبودي كمال كاميابي‌نيا هم تضميني نيست ربيع‌خواه از تركيب خارج شود. خب آيا اين نقض ادعاي بزرگ برخي دوستان نيست؟ محمد انصاري هم شرايط مشابهي دارد و او كه جزو بازيكنان محبوب برانكو بود، در تيم كالدرون به عنوان دفاع وسط و چپ به ميدان مي‌رود. مربي آرژانتيني چنان اصراري روي بازي كردن انصاري دارد كه به خاطرش گاهي محمد نادري را يك خط جلوتر مي‌برد يا شجاع و جلال ر نيمكت‌نشين مي‌كند. حتي حسين ماهيني هم اوايل مورد اعتماد كالدرون بود، اما بعد از چند اشتباه از ليست تعويضي‌هاي ثابت كنار رفت.

چنانچه گفتيم بامزه‌ترين مصداق ادعاي لجبازي كالدرون با بازيكنان محبوب برانكو، اشاره به سيامك نعمتي و فرشاد احمدزاده است. سيامك كه تا قبل از مصدوميتش در خيلي از مسابقات اين فصل به ميدان رفت، اما خداوكيلي شما امسال فرشاد احمدزاده را در حالتي غير از محروميت پيدا كرده‌ايد كه كالدرون به او بازي بدهد؟ واي از اين تحليل‌ها؛ حتي داستان يك فيلم سينمايي هم بايد از حداقل منطق روايي برخوردار باشد...!


تازه ترین خبرها