اینفانتینو به تهران می‌آید
12305
فشار فیفا به فدراسیون برای ورود بانوان ایرانی به ورزشگاه‌ها در بازی‌های لیگ
16 آبان 1398
227
ایرانی
اینفانتینو در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که قصد دارد به‌زودی به ایران برود و در کنار تماشاگران زن در ورزشگاه از نزدیک یکی از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران را تماشا کند.

 

روزنامه گل - خبرگزاری فرانسه گزارش داده است که یک هیئت نمایندگی نیز از سوی فیفا به‌زودی به ایران خواهد رفت تا تدارکات سفر جیانی اینفانتینو را فراهم سازد. بنا به این گزارش، فیفا می‌خواهد مطمئن شود که حضور زنان ایران در ورزشگاه‌ها فقط مختص به بازیهای ملی نیست و دائمی خواهد بود و عقب‌نشینی در این زمینه صورت نخواهد گرفت

 

فدراسیون فوتبال ایران بعد از توافقی که با فیفا داشت به این نتیجه رسید که در بازی های ملی زمینه را برای حضور زنان در ورزشگاه مهیا کند. یک منبع نزدیک به فیفا در گفت و گویی که با فرانس فوتبال داشت اعلام کرد که اینفانتینو رئیس فیفا در نامه‌ای که به فدراسیون فوتبال ایران زده، اعلام کرده که به زودی راهی تهران می‌شود تا وضعیت حضور زنان را در ورزشگاه‌ها از نزدیک پیگیری کند.

این منبع تاکید کرد که هنوز زمان دقیق سفر اینفانتینو مشخص نیست اما دلیل اصلی این سفر بررسی وضعیت حضور زنان در ورزشگاه است تا جایی که رئیس فیفا اعلام کرده که دوست دارد خودش در ورزشگاه در نزدیکی زنان بنشیند.

این سایت عربی در ادامه به نقل از این منبع نوشت که فیفا به دنبال این است که علاوه بر بازی‌های ملی در بازی های لیگ ایران هم به زنان این اجازه داده شود که راهی ورزشگاه شوند.

 

 


تازه ترین خبرها