یک خبر بد با لایه‌های متعدد
خراب اندر خراب
21 مهر 1398 ایرانی
کاش لااقل گوشی‌ات را خاموش می‌کردی و ساکت می‌ماندی پسر جان!

روزنامه گل- مهدی قائدی از لیست تیم ملی امید برای سفر به قطر و انجام بازی دوستانه با استرالیا خط خورد. بعد از آن بود که اخبار و شایعات متناقض شروع شد. ابتدا گفتند قائدی مصدوم است و خودش هم این خبر را تایید کرد، بعد اما این بازیکن در تمرین استقلال حاضر شد. در شرایطی که حتی پزشک باشگاه هم علنا مصدومیت مهدی را تکذیب کرده بود، نهایتا جواد زرینچه، سرپرست آبی‌پوشان پرده از این راز برداشت و گفت: «با توجه به شرایطی که در آستانه بازی حذفی با فجر سپاسی داشتیم، استراماچونی از ما خواست ملی‌پوشان امیدمان را در اختیار داشته باشیم. من هم از حمید استیلی خواهش کردم و او پذیرفت. بنابراین قائدی به تمرینات ما برگشت.» در توصیف این اتفاق فقط از عبارت «خراب اندر خراب» می‌شود استفاده کرد. در همین خبر چند سطری انواع و اقسام اتفاقات تلخ وجود دارد.

یک- از همه مصیبت‌بارتر این است که یک بازیکن جوان به اسم مهدی قائدی به همین راحتی تن به خلاف‌گویی می‌دهد. قائدی که در دوران نه‌چندان طولانی حضورش در سطح اول فوتبال ایران درگیر پرونده‌های عجیب و غریب و حتی قتل حین تصادف شده و در آنها هم با افکار عمومی صادق نبوده، همچنان رفتارهایی دارد که نشان از عدم بلوغ شخصیت اوست. فرض کنیم که باشگاه او را مجبور کرده اردوی تیم المپیک را ترک کند و باز فرض کنیم در این مورد کاری از دست قائدی بر نمی‌آمده؛ دیگر مصاحبه کردن و طرح ادعای مصدومیت چه معنایی دارد؟ پزشک استقلال هم تکذیب نمی‌کرد، به هر حال مردم چشم داشتند و تمرین کردن او با تیم باشگاهی‌اش را می‌دیدند. کاش لااقل گوشی‌ات را خاموش می‌کردی و ساکت می‌ماندی پسر جان!

دو- موضع باشگاه استقلال هم جای تاسف دارد. به هر حال «امید» هم یک تیم ملی است که باید از آن حمایت کرد. این تیم در شرایط برگزاری لیگ که شانس زیادی برای به خدمت گرفتن بازیکنان ندارد و هیچ باشگاهی با آن همکاری نمی‌کند. حداقل الان که مسابقات به هوای برگزاری بازی‌های تیم بزرگسالان تعطیل بود، باشگاه استقلال باید حداکثر همکاری و همدلی را در قبال تیم امید به خرج می‌داد. این دیگر لطف نبود، رسما «وظیفه» بود، اما آقایان دریغ کردند. تیم امید دوشنبه با استرالیا بازی می‌کرد و فورا به تهران برمی‌گشت. بنابراین قائدی در بازی پنجشنبه با فجرسپاسی حتی می‌توانست در ترکیب اصلی هم به میدان برود، اما استقلالی‌ها خودخواهی کردند. فردا هم که المپیک نرویم، امثال همین آقای زرینچه با افسوس سال‌های طولانی حسرت را خواهند شمرد.

سه- و ضلع سوم این مثلث؛ هزار افسوس به حال حمید خان استیلی. این چه مدل مربیگری کردن است که یک باشگاه درخواست بدهد و بازیکنش از اردو معاف شود؟ باشگاهی جز استقلال هم بود، قبول می‌کردی؟ الان با این اقتدار چطور می‌توانی در چشم بازیکنانت نگاه کنی؟ آیا اگر داستان جدایی فرهاد مجیدی با آن همه التهاب به وجود نیامده بود و هواداران استقلال روی شما حساس نشده بودند، باز حاضر بودی همین «باج» را به آبی‌ها بدهی؟ اگر اسمش باج نیست، پس چیست؟ اصلا ما هیچی؛ شما خودت به حماسه‌سازی و صعود این تیم چقدر امیدواری؟ اساسا می‌شود امیدوار بود؟ راستی در مرام شما، قیمت حفظ میز و نیمکت چقدر است اخوی؟ یک بار برای همیشه بگو و روشن‌مان کن!دیدگاه های کاربران (4 دیدگاه)
اس اسی 22 / 07 / 1398 05 : 27 : 10

نویسنده مطلب خودش رو ج...ر داده تا بگه مثلاً به تیم استقلال لطف شده و فاز ملی گرایی برداشته نویسنده جان برو دوغتو بنوش اگر جای استقلال تیم محبوبت لنگ بود الان دنبال ماست مالی بودی


امیرعلی 22 / 07 / 1398 18 : 06 : 10

هروقت ضد استقلال حرف میزنه نگاه ملی میشه اره خب باید در همه جا به استقلال ضربه زده بشه خداوکیلی اگه بازیکن پرسپولیس بودم اینجوری پوشش میدادید . التماستون میکنم بزارید تیم یه ذره نفس بکشه بخدا این رسم جوانمردی نیست که یک تیم رو اروم نگه دارید و یک تیم دیگه مثله استقلال رو هر روز براش حاشیه درست کنید . باور کنید آه هوادار شمارو نابود میکنه


ح ر 22 / 07 / 1398 58 : 11 : 07

حمید استیلی ریشه خودش رو با این اتفاقات و تصمیم گیری ها ، زده فدراسیون تاج و ساکت هم که دیگه همه میدونند چکاره هستند !!!!


ناشناس 21 / 07 / 1398 48 : 31 : 18

اولین باره می بینم این روزنامه نگاه ملی داشتغ


تازه ترین خبرها