استقلال از دفاع گرفته تا حمله ضعف دارد
11575
چنگیز: باید از پرسپولیس یاد بگیریم!
16 مهر 1398
288
ایرانی
عبدالعلی چنگیز مهاجم سالهای دور استقلال معتقد است اگر به استراماچونی زمان بدهند می‌تواند در درازمدت تیم را به موفقیت برساند.

روزنامه گل -
عبدالعلی چنگیز مهاجم سالهای دور استقلال معتقد است اگر به استراماچونی زمان بدهند می‌تواند در درازمدت تیم را به موفقیت برساند. البته این تیم نیاز به هماهنگی بیشتر دارد تا بازیکنان شناخت بیشتری از یکدیگر پیدا کنند.


استقلال در چند هفته اول لیگ نتوانست نتایج خوبی کسب کند.


به هر حال تیمی که تغییرات زیادی در آن صورت می‌گیرد در چند هفته اول نیاز دارد تا هماهنگ شود به خصوص استقلال که نزدیک به 15 بازیکن آن از تیم جدا شده‌اند. در بین این بازیکنان جداشده بازیکنان تراز اول و کلیدی هم حضور داشتند که باشگاه نتوانست آنها را نگه دارد. امیدوارم هرچه زودتر تیم به هماهنگی کامل برسد.


فکر می‌کنید در جدایی این همه بازیکن، باشگاه مقصر بود یا بازیکن؟


باشگاه باید زودتر با این بازیکنان مذاکره می‌کرد. تیمی که می‌خواهد در لیگ موفق باشد باید تمدید قرارداد بازیکنانش را از نیم فصل شروع کند؛ کاری که الان پرسپولیس انجام می‌دهد به طور مثال قرارداد نوراللهی را برای دو فصل دیگر از همین حالا تمدید می‌کند در استقلال هم باید همین‌گونه شود هم در پایان فصل انقدر نگران تغییرات زیاد تیم نباشیم.


خیلی‌ها معتقدند استقلال بازیکن بزرگ ندارد. شما هم با این موضوع موافقید؟


تیمی که در نقل و انتقالات مهدی رحمتی، پژمان منتظری و حتی خسرو حیدری را از دست می‌دهد باید هم نگران باشد که نتواند نتایج لازم را کسب کند. هر سه اینها در تیم تاثیرگذار بودند و هواداران با گذشت پنج هفته هنوز نتوانستند بفهمند چرا رحمتی و پژمان از تیم رفتند. گل خوردن‌های دقایق آخر نشانه همین ضعف است که اگر بزرگتر در تیم وجود داشت تیم را راهنمایی می‌کرد و به نوعی به تیم سر و سامان می‌داد.


این روزها استقلالی‌ها پنالتی‌ هم خیلی از دست می‌دهند.


باید برطرف شود زیرا همین پنالتی خراب کردنها اعتماد به نفس بازیکن را می‌گیرد. نمی‌دانم در تمرین استقلال تمرین پنالتی انجام می‌دهند یا خیر اما مربیان باید برای این موضوع راه‌حلی بیندیشند. اگر در دربی پنالتی ما گل می‌شد شاید شرایط عوض می‌شد و ما با بازنده نمی‌شدیم.


استراماچونی می‌تواند در استقلال موفق شود؟


اگر به او زمان بدهند و اینقدر از او انتقاد نکنند قطعا می‌تواند استقلال را به موفقیت برساند. او از کشوری آمده که در فوتبال صاحب سبک است. قطعا تجربه حضور او در اینترمیلان می‌تواند در ایران به او کمک کند. ما در استقلال نشانه های خوبی را در بازیهای اخیر می‌بینیم. البته این تیم در اکثر نقاط زمین ضعف دارد؛ از دفاع گرفته تا خط حمله که قطعا باید تقویت شوند تا در آسیا این تیم به مشکل بر نخورد.
 

حسن بابازاده

 


تازه ترین خبرها