روزبه، وریا، فرشید و حسینی بزرگ نیستند؟
11573
فتح‌الله‌زاده: سیدجلال حالا حالاها می‌تواند به پرسپولیس کمک کند!
16 مهر 1398
206
ایرانی
علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل سابق استقلال معتقد است بازیکنانی که پیراهن این تیم را بر تن می‌کنند همگی بزرگ هستند.

روزنامه گل -


چیزی که در حال حاضر استقلال به آن نیاز دارد حفظ روحیه جنگندگی است تا به شرایط خودشان بازگردند. با فتح‌الله‌زاده در خصوص شرایط این روزهای استقلال، حضور بانوان در ورزشگاه و همچنین شرایط پرسپولیس به صحبت پرداختیم.


استقلال در دو بازی اخیر توانست پیروزی را کسب کند. دراین‌باره چه نظری دارید؟


البته در ابتدا باید درگذشت جعفر کاشانی را به پرسپولیسی‌ها تسلیت بگویم اما خدا رو شکر شرایط استقلال بهتر از گذشته شده است. در جام حذفی توانستند ببرند. در لیگ هم اولین پیروزی را کسب کردند تا به‌نوعی روی غلطک بیفتند. و از این حالت بیرون نیایند.


اما همچنان منتقدان می‌گویند استقلال بزرگ‌تر ندارد.


به نظر من کسی که پیراهن استقلال را بر تن می‌کند بزرگ است اما در حال حاضر بزرگ‌ترین فرد استقلال استراماچونی است؛ یک مربی حرفه‌ای و تراز اول که توانسته استقلال را به انجام بازی‌های زیبا برساند. من یک سؤال از شما دارم؛ یعنی روزبه، وریا، فرشید و حسینی بزرگ نیستند؟ ما باید به این‌ها بها بدهیم و آن‌ها را به خودباوری برسانیم.


قبول دارید خط حمله استقلال شرایط خوبی ندارد؟


همه می‌دانند که شرایط استقلال در خط حمله خوب نیست. مربی تیم هم در مصاحبه‌هایش اعلام کرده که من یک تمام‌کننده می‌خواهیم. امیدوارم هرچه زودتر این قسمت از زمین سروسامان بگیرد.


بعد از بازی مقابل ذوب‌آهن شما از حرکت تبریزی انتقاد کردید. او در بازی مقابل گل ریحان هم یک پنالتی خراب کرد.


این نشان می‌دهد که ازلحاظ روحی استقلال کم روحیه است زیرا ساده‌ترین کار ممکن برای یک بازیکن زدن پنالتی است و این نشان می‌دهد استقلالی‌ها ترس دارند و باید آن را از خودشان دور کنند. به نظر من استقلال در حال حاضر غریبانه فوتبال بازی می‌کند.


کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بعد از دربی احکام سنگینی برای بازیکنان دو تیم صادر کرد. دراین‌باره چه نظری دارید؟


به نظر من این روش فوتبالی خوب نیست و در حال حاضر کمیته انضباطی از ریل ورزشی به ریل درآمد اقتصادی تبدیل‌شده است و بیشتر محرومیت‌ها جنبه اقتصادی پیدا کردند و آقای تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال باید یک راهکار جدید دراین‌باره پیدا کند. همین‌طوری باشگاه‌ها خودشان مشکل مالی دارند.


قرار است برای اولین بار هم بانوان به ورزشگاه بروند.


حق بانوان است که در فوتبال حضورداشته باشند. آن موقع و در زمان ما زیرساخت‌ها مهیا نبود خدا را شکر در حال حاضر این اتفاق افتاده است.


ممکن است خانواده یا همسر شما برای تماشای بازی به ورزشگاه بروند.


تابه‌حال از من چنین درخواستی نداشته‌اند. البته همسر من زیاد فوتبالی نیست.


پرسپولیس هم این روزها شرایط خوبی ندارد.


در مورد این تیم باید بگویم تا آن‌ها نظم پیدا کنند نیاز به زمان دارند. در مورد سیدجلال باید بگویم نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی برایش افتاده است! به نظر من سیدجلال حالا حالاها می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. او جدای فوتبالش، تعصب و غیرتش در تیم تأثیرگذار است و به‌نوعی برای بازیکنان الگو است. امیدوارم پرسپولیس هم هرچه زودتر از این بحران خارج شود زیرا هر وقت حال این دو تیم خوب باشد حال فوتبال خوب است.
 

حسن بابازاده

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها