بهترین بازیکن هر تیم در فصل جدید
11571
آچار فرانسه پرسپولیس و دروازه‌بان تیم قلعه‌نویی!
16 مهر 1398
238
ایرانی
سایت نود-با گذشت 6 هفته از لیگ، مشخص شده که کدام بازیکنان شروع خوبی در فصل جدید داشتند و کدام‌ها ناموفق بودند. خرید تراکتور فعلا جزو بهترین بازیکنان لیگ هستند.

روزنامه گل -

 

بعد از رضا اسدی نوبت به مهدی ترابی و پیام نیازمند می‌رسد. همچنین مهاجمان کمی هستند که بهترین بازیکنان تیم‌شان بوده باشند و تا به حال بیشترِ مدافعان صدرنشین نمرات تیم‌شان هستند.تمام آمار زیر و رده‌بندی بازیکنان بر اساس داده‌های متریکا است.


تراکتور: رضا اسدی با 45 نبردهوایی موفق، 1 پاس‌گل، متوسط 12.5 نبرد پیروز در هر مسابقه و مجموعا 34 عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ، قطع پاس و بلاک تا پایان هفته ششم بهترین بازیکن تراکتور و لیگ است.


پرسپولیس: اولین سه امتیاز این فصل پرسپولیس با چیپ تماشایی مهدی ترابی به دست آمده بود. ترابی در این فصل علاوه بر 14 مرتبه‌ای که با شوت دروازه حریفان پرسپولیس را تهدید کرد، در هر مسابقه به طور متوسط با 1 پاس کلیدی برای هم‌تیمی‌هایش موقعیت گل می‌سازد. همچنین ترابی در شش مسابقه فصل جدید در 4 پست مختلف بازی کرده.


سپاهان: پیام نیازمند بهترین بازیکن فصل جدید سپاهان است. دروازه‌بانی که هر 15 شوت در چارچوب این فصلش را مهار کرد و هنوز گلی نخورده است. در بین بازیکنان این تیم هم نورافکن با 7 پاس کلیدی و 3 پاس‌گل عملکردی بهتر از بقیه داشت.


نساجی مازندران: علی شجاعی اولین بازیکن نساجی در لیگ برتر است که در سه بازی پیاپی برای این تیم گل زد. شجاعی علاوه بر سه گلی که زد، 4 پاس کلیدی هم داد.


پیکان: مهران موسوی در 4 مسابقه‌ای که این فصل برای پیکان بازی کرد 23 عملکرد دفاعی داشت و در بیش از 73درصد از دوئل‌های که شرکت کرد برنده شد. همچنین این مدافع میانی پیکان 2 گل زد و 1 پاس‌کلیدی داد.


پارس‌جنوبی‌جم: فریبرز گرامی مدافع پارس جزو فعال‌ترین بازیکنان کمالوند است. او به طور متوسط در هر مسابقه بیش از 8 عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ و قطع پاس داشته است. گرامی 2 گل هم زده است.


شهرخودرو: در تیمی که چند ستاره مانند مهدی رحمتی، سروش رفیعی، روح‌الله باقری و قاسمی‌نژاد دارد، یحیی گل‌محمدی از یک پدیده رونمایی کرد. در این فصل بهترین بازیکن این تیم، جانشین مسعود ریگی است. علی نبی‌زاده با دقت پاس 91درصدی و موفقیت در 64درصد از نبردهایی که شرکت کرد.


ماشین‌سازی: محمد مسلمی‌پور در 3 مسابقه فیکس و یکی هم ذخیره که برای ماشین‌سازی بازی کرد 2 شوت زد، 3 پاس‌ کلیدی داد، 16 عملکرد دفاعی ثبت کرد، 22 نبرد پیروز شد و در 10 نبردهوایی موفق بود.


استقلال: سیاوش یزدانی در فصل جدید با 21 عملکرد دفاعی، 32 نبرد پیروز، 85 درصد دقت پاس بهترین بازیکن استقلال بوده و به تیم ملی هم دعوت شد. ضمن اینکه یزدانی در 84درصد از نبردهایی که در چهار مسابقه فصل جدید شرکت کرد، پیروز شد.


نفت آبادان: عقیل کعبی و عیسی آل‌کثیر به طور مشترک بهترین بازیکنان فصل جدید نفت آبادان هستند. کعبی اولین گل این تیمش را زد که سه امتیازی هم بود. آل‌کثیر هم تا به حال دو گل در این فصل زده است.


نفت مسجدسلیمان: محمد طیبی 1 گل زده، 1 پاس گل داده، 88درصد دقت پاس داشته و 15 نبردهوایی پیروز شده است.


گل‌گهرسیرجان: علیرضا ابراهیمی دفاع وسط گلگهر 63درصد از نبردهای فصل جدیدش را برنده شده، 83 درصد از پاس‌هایش سالم به مقصد رسیده و 1 گل زده و 1 پاس‌گل داده است.


فولاد: شهاب گردان و فرزاد جعفری با نمره 6.82 بهترین شاگردان نکونام در شروع فصل هستند. گردان بیش از 83درصد از شوت‌هایش در چارچوب را مهار کرده و در چهار بازی اخیر هم گلی نخورده است. جعفری دفاع راست این تیم هم در 4 بازی، 1 پاس کلیدی داده، 16 عملکرد دفاعی داشته و 24 نبرد پیروز شده است.


سایپا: شاه‌علیدوست و محمدفر بهترین بازیکنان این فصل سایپا هستند. محمدفر یک گل زده و یک پاس‌گل داده است. روزبه شاه‌علیدوست هم یک پاس گل داده و 24 مرتبه روی هوا قبل از حریف به توپ ضربه زد و برنده نبردهوایی شد.


ذوب‌آهن: محمد نژادمهدی بیش از 60درصد از نبردهایش را برنده شد، 78درصد از پاس‌هایش به مقصد رسید، 1 پاس‌گل داد، به طور متوسط 6.8 عملکرد دفاعی در هر بازی ثبت کرده و معدل 5.2 نبرد پیروز در هر نود دقیقه را داشته است.


شاهین بوشهر: بهروز نوروزیفرد بهترین بازیکن تیم قعرجدولی است. بازیکنی که آمار فوق‌العاده متوسط 8.4 عملکرد را داشته است. همچنین متوسط 1.2 نبردهوایی و توپ‌گیری از حریف را هم ثبت کرده.
 

 


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها